הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בעכו ת"ק 24274-02-20

בפני
כבוד ה שופט עמית רוזינס

תובעים

  1. מאור יצחק
  2. איריס יצחק

נגד

נתבע
דוד פרץ

פסק דין

התובע עותר לחייב את הנתבע לשלם לו עבור נזקים שנגרמו לרכב שלו בעקבות תאונה בין הרכבים, בסכום כולל של 9,288 ₪.

עובדות רלוונטיות:
התאונה התרחשה בצומת T כאשר רכבו של התובע הגיע מה"זרוע" הימנית של הצומת ופנתה שמאלה לתוך ה"רגל" של הצומת. באותו זמן ה גיעה מכונית הנתבע מכיוון "הרגל" של הצומת לכיוון "זרועות" הצומת. בכיוון של הצומת שאליו הגיעה מכונית הנתבע, מוצב תמרור "עצור".

טענות הצדדים:
התובע טען, כי בזמן שהיה במהלך הפניה שמאלה , הגיע רכב הנתבע משמאלו ונכנס לתוך הצומת מבלי לתת לו זכות קדימה, תוך התעלמות מתמרור "עצור", ופגע בצד שמאל של מכונית התובע, בא זור הגלגל האחורי.

הנתבע טען, כי הוא עמד בצומת לפני תמרור ה "עצור", בעצירה מוחלטת , ואילו רכב התובע שהגיע מימין ביצע פניה חדה שמאלה, נצמד למכונית שלו ו שפשף את הפינה השמאלית-קדמית של מכונית הנתבע, באמצעות הצד השמאלי מאחור של רכב התובע , שפשוף קל ביותר בצבע של הפגוש.

דיון והכרעה:
שני הצדדים העידו בפני וחזרו על הגרסאות כאמור.

לאחר שנתתי דעתי לכל הנסיבות והראיות, הגעתי למסקנה שגרסתו של התובע מתיישבת יותר עם כלל הראיות והנסיבות וסבירה יותר מגרסתו של הנתבע.

כפי שניתן לראות בתמונות של מכונית התובע, הפח באזור הכנף של הגלגל האחורי והדלת האחורית, מעוך לכיוון פנים המכונית. גם בחוות דעת השמאי מטעם התובע נרשם כי הכנף והדלת "התכופפו ונלחצו". סימן פגיעה זה מתיישב יותר עם וקטור פגיעה לכיוון מכונית התובע ולא עם שפשוף קל תוך כדי תנועת סיבוב כפי שתיאר הנתבע.

עוד עולה מחוות דעת שמאי התובע, כי כתוצאה מהפגיעה נפגע מתלה הרכב האחורי משמאל. פגיעה במתלה מתיישבת אף היא עם מכה חזקה יחסית כלפי פנים ולא עם שפשוף קל תוך כדי תנועת סיבוב.

גרסת הנתבע, לפיה התובע ביצע סיבוב חד ושפשף את קדמם מכונית הנתבע בעת שהיתה עומדת, סביר שתתרחש כאשר מדובר בפניה מהירה ואיבוד שליטה על המכונית בתוך הסיבוב ולא מתיישבת עם נסיעה רגילה, במהירות סבירה. הנתבע לא טען שהתובע הגיע במהירות גבוהה ואיבד את השליטה על הרכב.

נוכח כל אלה, כאמור לעיל, ולאחר שהתרשמתי לחיוב מאמינות עדותו של התובע, אני מוצא שדי בכך כדי לקבוע שגרסתו של התובע סבירה יותר ולהרים את הנטל הנדרש להוכחת התביעה.

אשר על כן, אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבע לשלם לתובע סך של 9,288 ₪, בתוספת הוצאות משפט בסך 200 ₪. הסכומים ישולמו בתוך 45 יום מהיום אחרת יתווספו להם הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

ניתנה היום, י"א תשרי תשפ"א, 29 ספטמבר 2020, בהעדר הצדדים.