הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בנצרת ת"ק 57101-04-19

בפני
כבוד ה שופט העמית יובל שדמי

תובעת

מרינה בייגל

נגד

נתבעת

טן - חברה לדלק בע"מ

פסק דין

התובעת מבקשת פיצוי של 1,500 ₪ מהנתבעת.

היא מספרת שביום 4.2.19 תדלקה אצל הנתבעת, ולאחר מספר ימים התקלקל הרכב שלה והתברר לה שזה קרה כתוצאה מכך שהמתדלק שבדק את מצב המים ברדיאטור, הותיר את הרדיאטור פתוח וכתוצאה מכך נשפכו מים מהרדיאטור.

התובעת תיקנה את הרכב שלה בעבור 450 ₪, והיא מבקשת פיצוי עבור יום עבודה בסך 300 ₪ ופיצוי בסך 750 ₪ על עוגמת נפש והפסד שימוש ברכב למשך מספר ימים.

הנתבעת טענה בכתב ההגנה שהתובעת לא הוכיחה שהפקק לא נסגר, והוסיפה שהתובעת פנתה אליה רק ביום 13.2.19 בתלונה על המקרה ולא אפשרה לנתבעת לבדוק את הרכב ולבחון את טענותיה.

הנתבעת מוסיפה, שכאשר התובעת פנתה למוסך רק 3 ימים לאחר התדלוק, אין זה מתקבל על הדעת שהיא נסעה ברכב שלושה ימים כשהרדיאטור פתוח בלא שהרכב התקלקל קודם לכן לרבות המנוע.
לטענה זו לא צורפה ראיה של "מומחיות".

בדיון עצמו הסתמכה התובעת על הקבלה שניתנה לה במוסך שתיקן את הרכב, שם נאמר שהתקלה נבעה מאיבוד מים.

שני הצדדים אישרו שהנתבעת הסכימה לשלם לנתבעת 450 ₪ בעקבות המקרה.

הנתבעת מצלמת ברצף את המתרחש בתחנה ומשום כך יש עליה נטל ראייתי לתעד אירוע שכזה , ונציגיה סיפרו שבצילום הרלוונטי לא ניתן היה לראות מה אירע עם הפקק.

הנסיבות האמורות לעיל, בצירוף העובדות שסיפרה התובעת לגבי המקרה והאמור בקבלה שהביאה, בכל אלה יש די על מנת להגיע למסקנה על פי מאזן ההסתברויות, שהתקלה ברכב התובעת נגרמה על ידי המתדלק.

בנסיבות אלה זכאית התובעת להחזר בגין ההוצאה על התיקון, וכן לפיצוי מסוים על ה"טרטור" שהיה כרוך בהתעסקות בתיקון הרכב , פיצוי אותו אני מעמיד על הסך של 300 ₪.

אשר על כל אלה אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת בתוך 30 יום סך של 750 ₪ בצירוף הוצאות בסך 250 ₪.

המזכירות תעביר העתק מפסק דין זה לידי הצדדים, אשר רשאים לבקש רשות ערעור מבית המשפט המחוזי בנצרת בתוך 15 יום ממועד המצאת פסק הדין לידיהם.

ניתן היום, כ"ו תמוז תשע"ט, 29 יולי 2019, בהעדר הצדדים.