הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בטבריה ת"ק 26700-03-19

בפני
כבוד ה רשם בכיר מוהנד חליאלה

תובעים

אהרון לוי

נגד

נתבעים

1.יעקב חמו
2.ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1.מונחת לפני תביעה קטנה ע"ס 14,053 ₪.

2.בכתב התביעה נטען כי ב 30.10.2018 עמד רכב התובע בחניה בשיכון א' בטבריה; בעודו מצוי בעצירה מוחלטת; הגיח מאחוריו רכב התובע , פגע בו וגרם לו נזק בחלק ו האחורי ימני.

3.הנתבעים טענו בכתב התביעה כי הנתבע נסע בנתיב נסיעתו כדין , התובע סטה לנתיב נסיעתו של רכב התובע וגרם לת אונה.

4.בתאריך 11.7.2019 שמעתי את העדויות . פסק הדין הולן ,מני אז, בשל בעיות בקובץ השמע.

5.לאחר ששמעתי את העדויות ובחנתי את המוצגים – באתי למסקנה כי עלי לדחות את התביעה.

6.אינני מאמין לגרסתו של התובע והעדה מטעמו –

6.א.בכתב התביעה נטען, כאמור, כי התובע עמד במצב של חניה. ברם, בעדותו של התובע ובתו שהעידה מטעמו – עברה הגרסה שינוי בעל משמעות:

בעדותם לפני טענו, כי עו בר לתאונה התובע החל בנסיעה על מנת לצאת מהחניה אך ראה כי יש רכבים שאינם מאפשרים לו לצאת, ואז הוא חזר למקומו ונעצר, ולאחר מכן פגע רכב הנתבע ברכב התובע .

6.ב.כפי שעולה מהפרוטוקול – כל אחד משני העדים ( התובע ובתו) הדגים אתה התאונה באופן שאינו מתיישב עם האופן שהדגים העד השני.

6.ג.מעבר לכך אוסיף, כי על פי גרסת התובע ובתו , הרי שהתובע יצא מהחניה – ורק לאחר מכן גילה כי הכביש אינו פנוי. לטענתם (שלא זכתה לאימון בית המשפט) , הוא חזר לחניה ולאחר מכן פגע רכב הנתבע ברכבו . גרסה זו טומנת בחובה בכל מקרה הודיה בנסיעה לא זהירה שכן אסור לצאת מחניה כשהכביש אינו פנוי.

6.ד.מאחר שאין מחלוקת כי הנתבע נסע בנתיב שלו, ו לא הוכחה עילה שתגרום לו כי יסטה ויפגע ברכב חונה , הרי שהאפשרות המסתברת יותר – (הרבה יותר) היא שהתאונה ארעה תוך כדי שהתובע יוצא מחניה כשהכביש אינו פנוי.

ודוק: הן התובע והן בתו העידו כי עובר לתאונה ביצע התובע מהלך של יציאה מהחניה – דבר שמתיישב עם קיומו של קשר בין היציאה מהחניה לבין התרחשות התאונה.

7. ואם לא די בכל האמור, הנתבע הציג במהלך עדותו תמונה לתמיכה בגרסתו, אך כשנשאל כיצד מתיישבת גרסתו עם העובדה כי בתמונה נראה רכבו באמצע הכביש – לא ידע לתת הסבר משכנע .

8. עדותו של הנתבע לא נסתרה ועשתה עלי רושם חיובי .

9.סוף דבר הוא – ש דין התביעה להידחות ואני דוחה אותה.

10.התובע ישלם לכל אחד מהנתבעים הוצאות משפט בסך של 500 ₪.

כל צד רשאי להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.

ניתן היום, כ"ה תשרי תש"פ, 24 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.