הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בבאר שבע ת"ק 44876-12-19

בפני
כבוד ה שופטת שרה חביב

המבקשת
הנתבעת
רחל בן שמחון

נגד

המשיבה
התובעת
ימית אסולין

החלטה

בקשה "להתחשב" בנתבעת לאחר מתן פסק דין בהעדר הגנה מיום 7.6.2020.

על אף שלא התבקש בית המשפט באופן מפורש לבטל את פסק הדין , אתייחס לבקשתה של המבקשת [הנתבעת] כבקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר.

הנתבעת הגישה בקשה ולפיה לא ידעה על מועד הדיון, הוא התקיים ללא נוכחותה ומבלי שיכולה הייתה להתגונן. יש ציין כי המבקשת בחרה , וטעמיה עימה, שלא להגיש כתב הגנה במועד או בכלל .

המבקשת טענה כי סכום החוב שלה לתובעת נמוך יותר מזה שהוצג בדיון , ביקשה לשנות את גובה הסכום שנפסק ולחלקו לתשלומים שלא יעלו על 400 ₪ כל אחד. נטען כי היא אם יחידנית המגדלת לבדה שתי בנות ממשכורת נמוכה, מצבה הכלכלי קשה והיא מצויה בהליך פשיטת רגל.

לא צורפו כל מסמכים התומכים בטענותיה העובדתיות של המבקשת לבקשה, לא בדבר נסיבותיה האישיות, לא בדבר גובה הכנסתה, או הליכי פשיטת הרגל בהם היא מצויה. בוודאי לא הוגשו מסמכים התומכים את טענותיה כי החוב למשיבה הוא נמוך מזה שהוכח בפניי במעמד הדיון.

ברי כי לאור טענותיה של המבקשת – אין מחלוקת שאכן קיים חוב מצידה לתובעת.

בנסיבות אלה, אין מקום לשנות מפסק הדין לגופו של עניין לאור הבקשה.

באשר לטענת המבקשת כי לא ידעה על מועד הדיון; המבקשת הגיעה ביום הדיון לבית המשפט, הגישה בקשה לדחיית מועד הדיון – בקשה זו נדחתה והודעה לה. זאת ועוד, במהלך הדיון הציגה המשיבה [התובעת] תכתובות שנערכו באמצעות יישומון WhatsApp ולפיהן הודיעה לה התובעת על שינוי שעת הדיון [פרוט' עמ' 3 ש' 3-2] , והמשיבה השיבה להודעות ואישרה קבלת המועד.

בנסיבות אלה, לא קמה גם עילה לבטל את פסק הדין מן הטעם כי המבקשת לא ידעה על מועד הדיון.

לאור כלל האמור, הבקשה נדחית. פסק הדין מיום 7.6.2020 יעמוד על כנו.

המזכירות תודיע.

המבקשת זכאית להגיש בקשת רשות ערעור כחוק.

ניתנה היום, י"ז סיוון תש"פ, 09 יוני 2020, בהעדר הצדדים.