הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות בבאר שבע ת"ק 25995-05-17

מספר בקשה:5
בפני
כב' הרשמת הבכירה מיטל חלפון - נזריאן

מבקשת/נתבעת

מלונות אפריקה ישראל בע"מ

נגד

משיבים/תובעים

  1. יגאל אהרוני
  2. שרונה אהרוני

החלטה

בפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד ביום 06.02.18, בשל אי התייצבות הנתבעת לדיון.

הנתבעת טוענת כי אי התייצבותה לדיון נבע ממידע שגוי שנמסר על ידי מרכז המידע של בתי המשפט, לאחר שנציגה מטעמה יצרה קשר טלפוני ביום 04.02.18 כחלק מהיערכות לדיון וכדי לוודא כי הדיון מתקיים כסדרו. במעמד שיחת הטלפון, טוענת הנתבעת כי נציג מסר כי נקבע מועד חדש ליום 15.05.18, על אף שלא ניתנה החלטה בנדון. כמו כן, בדקה נציגת הנתבעת בשנית את סטטוס הדיון ביום 05.02.18 ומשזה נותר על כנו, סוף דבר באי התייצבותה של הנתבעת לדיון שנערך ביום 06.02.18.
ביום 06.02.18 בדקה בשלישית נציגת הנתבעת את סטטוס הדיון ומשראתה כי זה התקיים, פעלה לבירור הטעות ולטענתה, נמסר לה כי שינוי מועדי הדיון נבע מטעות שנעשתה במזכירות בית המשפט.

מנגד, טוענים התובעים כי בשל העובדה כי קיים אישור מסירה כדין בדבר מועד הדיון וכן, בשל מספר החלטות אשר ניתנו בתיק המורות על קיום הדיון ביום 06.02.18, היה על הנתבעים להתייצב לדיון. כמו כן, גורסים התובעים כי הנתבעת תולה יהבה בטענה כי הסתמכה על מידע שנמסר ממרכז המידע של בתי המשפט, כאשר היה עליה להסתמך על החלטות. מבירור שערכו התובעים עם מזכירות בית המשפט, נמסר להם כי לא ייתכן כי יבוטל דיון סמוך למועדו מבלי שהחלטה בנדון תימסר למצער באופן טלפוני.
התובעים סבורים כי התרשלה הנתבעת בהתנהלותה ועל כן, יש לדחות את בקשתם על הסף.

בבוא בית המשפט לדון בבקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד, עליו לבחון האם יש מקום לבטלו מחובת הצדק, או מכוח שיקול אחר ששוקל בית המשפט. לשם בחינת שיקולי הצדק יש לעמוד על טעמי אי-ההתייצבות לצד סיכויי הצלחת המבקש להוכיח עמדתו בבית המשפט, כמו גם שיש לעמוד על תום ליבו של המבקש.

לאחר ששקלתי את נסיבות העניין ואת האינטרסים השונים של הצדדים, אני סבורה כי יש לאפשר לנתבע ת להוכיח את טענותיה בבית המשפט ולאפשר לה את יומ ה.
לפנים משורת הדין, איני עושה צו להוצאות. על אף התקלות הטכניות ביומן בית המשפט ועל אף שהמידע שנמסר מנציג מרכז המידע, לא ניתנה החלטתי בדבר דחיית מועד הדיון ועל כן, מצאתי כי יש להבהיר כי על הצדדים להסתמך על החלטות בית המשפט בלבד.

אני נעתרת לבקשות התובעים, הן להשבת פיקדון העדים והן לחקירת נציגת הנתבעת במעמד הדיון. המזכירות תפעל להשבת הפיקדון כאמור לעיל.

מן האמור לעיל, אני מורה על ביטול פסק הדין מיום 06.02.18 וכן, קובעת התיק להוכחות ליום 01.05.18 בשעה 13:30. הצדדים יערכו בהתאם.

המזכירות תודיע ותשלח החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, י' ניסן תשע"ח, 26 מרץ 2018, בהעדר הצדדים.