הדפסה

בית משפט לתביעות קטנות באשקלון ת"ק 11695-08-18

בפני
כבוד ה סגן נשיא אור אדם

תובע/משיב

שמואל דוידוביץ

נגד

נתבע/מבקש
הילל בבייב, עו"ד

החלטה

בפני בקשת הנתבע/המבקש, להעברת הדיון לבי ת המשפט לתביעות קטנות בתל-אביב או ב ראשון לציון מחמת העדר סמכות מקומית.
הסמכות המקומית להגשת תביעה קטנה מוגדרת בתקנה 2 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין) תשל"ז 1976, על פי רשימת החלופות שבתקנה.
הנתבע, הוא המבקש, טען כי מקום עסק ו הוא באור יהודה. מקום יצירת ההתחייבות נשוא התובענה הינו במשרד ה מבקש ב אור יהודה. המקום שנועד לקיום ההתחייבות נשוא התובענה, היה במשרד ה מבקש באור יהודה, וכ ך גם מקום המעשה או המחדל הנטען. לפיכך נטען כי הסמכות המקומית לדון בתובענה היא במחוז תל אביב או במחוז המרכז.
התובע, הוא המשיב, טען בתגובה כי יש לדחות את הבקשה, מכיוון שלמבקש יש משרד (סניף) גם באשדוד, כך שמקום עסקו של הנתבע הוא גם בעיר אשדוד הנמצאת במחוז הדרום, וזו חלופה שמקנה סמכות מקומית לבית משפט השלום באשקלון.
התגובה הועברה לתשובת המבקש , עפ"י החלטת כב' הרשמת הבכירה עידית כלפה , אולם לא נתקבלה כל תשובה מהמבקש.
מעיון בכתב התביעה ומהמסמכים המצורפים לו, עולה מנספח א' לכתב ה תביעה, שהו א מסמך שהוצא תחת ידי המבקש, כי למשרדי המבקש סניפים נוספים , ואחד מהם אכן בעיר אשדוד.
הסמכות המקומית משתרעת על פני כל שטח המחוז, ולפיכך קיימת סמכות מקומית גם לבית משפט השלום באשקלון, מכוח מקום עסקו של המבקש. בשולי הדברים יצויין, כי בית המשפט העליון העיר לא אחת, כי במדינה קטנה כשלנו, בדרך כלל כול עוד אין מדובר בטרחה יוצאת דופן, אין מקום להעלות טענות מעין אלה.
נוכח האמור לעיל, הבקשה להעברת הדיון נדחית .
הנתבע יגיש כתב הגנה בהקדם.

ניתנה היום, ט"ו חשוון תשע"ט, 24 אוקטובר 2018, בהעדר הצדדים.