הדפסה

בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה מ"ת 5083-09-18

בפני
כבוד ה שופט טל פרי

המבקש

מוחמד נאשף

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה להתיר למבקש לצאת לחו"ל לצורך טיפול רפואי של אביו.
יצוין, כי תיק זה הועבר להחלטתי, לאור קביעת כב' השופט חגי טרסי, בע"ח – 28645-04-19, שם
התקבל ערר מטעם המבקש, ובית המשפט המחוזי הורה לקבוע דיון דחוף בבית משפט קמא.
בדיון שהתקיים בפניי ביום 15.04.2019, התייצב אביו של המבקש, ולאחר שבית המשפט שמע את טיעוניו, עתר ב"כ המבקש לקבל דחיית הדיון למשך יום אחד, על מנת לנסות ולהמציא מסמכים רפואיים מהמכון בטורקיה, בו אמור אביו של המבקש לעבור טיפול רפואי.
לאור האמור, נדחה מועד ההחלטה להיום, על מנת שתינתן למבקש אפשרות להמציא מסמך רפואי כאמור.
השעה כעת: 15.07, ולבית המשפט לא הוגש כל אישור רפואי רלוונטי.
למען השלמת התמונה, אציין, כי גלגוליה של הבקשה ארוכים.
המבקש עתר, עוד ביום 08.04.2019, לתת לו לצאת את גבולות הארץ, ללוות את אביו לטיפול רפואי.
כב' השופטת שלזינגר-שמאי, קבעה כי לאחר שאבי המבקש יגיש תצהיר, ובו יפרט את מספר ילדיו, ומדוע כל אחד מהם לא יכול ללוותו לחו"ל, וכן יוגשו מסמכים נוספים, כאמור בהחלטת כב' השופטת מגי כהן מיום 30.12.2018, דהיינו, מסמכים רפואיים המעידים על הטיפול אותו אמור לעבור האב מהמכון בחו"ל, אזי תידון הבקשה.
ביום 11.04.2019 הוגש תצהירו של אביו של המבקש, בו טען כי אחד מבניו עסוק בלימודים מתקדמים בתחום הסיעוד, ומצוי כעת בתקופת מבחני הסמכה, והבן השני מסייע בפרנסת המשפחה ולא יכול להצטרף לנסיעה, שכן מקום עבודתו אינו מאפשר לו זאת.
יצוין, כי לא הוגשו כל אסמכתאות לעניין טענות אלה, ולפיכך, לא מצאתי סיבה מדוע זה לא ילווה את האב אחד מבניו הנוספים.
זאת ועוד, לבקשה צורף אישור רפואי זהה לאישור שצורף בעבר, אישור של רופא מקופת חולים בטייבה, אשר ממליץ כי אחד מקרובי המשפחה ילווה את האב לטיפול.

כפי שצוין לעיל, לא הוכח בפני בית המשפט איזה טיפול עומד האב לעבור, היכן הטיפול מתקיים, ולמעשה בית המשפט שמע אתמול, במו אוזניו, מאבי המבקש, כי לא נקבע לו כל תור לטיפול מראש, והוא עומד להגיע למקום על דעת עצמו.

בנסיבות אלה, ומאחר ולא הוצג לבית המשפט כל אישור רפואי רלוונטי, הריני לקבוע כי המבקש ואביו עשו דין לעצמם, והעמידו את בית המשפט בפני עובדה מוגמרת, על פיה הזמינו כרטיסי טיסה, וזאת ללא כל הסכמה מוקדמת מצד בית המשפט והמאשימה, וללא כל ביסוס עובדתי לצורך טיפולי נדרש דחוף או בהול.

בנסיבות אלה, הבקשה נדחית.

מזכירות תעביר ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, י"א ניסן תשע"ט, 16 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.