הדפסה

בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה המ"ש 744-07-18

בפני
כבוד ה שופטת לאה שלזינגר שמאי

מבקשים

ג'ררד מוריס לוי

נגד

משיבים

  1. מדינת ישראל
  2. משטרת ישראל-פניות נהגים

החלטה

בפניי בקשה להארכת מועד להישפט מכח סעיף 230 לחוק סדר הדין הפלילי ( נוסח משולב), תשמ"ב 1982.
על המבקש הוטל קנס ביום 25.1.16 בגין אי ציות לאור אדום בניגוד לתקנה 22( א) לתקנות התעבורה. (דו"ח תנועה מס' 90505677154), (להלן:"הדו"ח").

לטענת המבקש, הדו"ח נרשם לבעלת הרכב "שלמה SIXT בע"מ" , ממנה שכר את הרכב וזו הסבה את הדו"ח על שמו, אך הוא לא קיבל את הדו"ח לידיו ונודע לו על קיומו רק לאחר צבירת ריבית פיגורים.
לטענתו, הוא ואשתו, גב' סילביאן לוי הינם עולים חדשים מצרפת מזה 4 שנים בארץ והוא פנסיונר בן 66 שאינו דובר את השפה העברית אלא רק צרפתית. אשתו, שברשותה דרכון זר, היא זו שנהגה ברכב בעת ביצוע העבירה.
זאת ועוד, טוען המבקש כי בידיו טענות הגנה טובות ואם לא יינתן לו יומו בבית המשפט אזי ייגרם לו עיוות דין: לפי הצילום בדו"ח העבירה המיוחסת נוגעת לרכב שנסע בנתיב 3 ואילו הרכב השכור על ידי המבקש נסע בנתיב 4 .
לבקשה צורפו העתק הדו"ח שהוטל על המבקש, העתק דו"ח תאגיד. תצהיר חברת ההשכרה, תצהיר אשת המבקש. תצהיר המבקש, חוזה שכירת הרכב, העתק אישור המסירה והעתק תשלום הדו"ח על ידי המבקש.

הבקשה הועברה לתגובת התביעה אשר התנגדה לבקשה מהטעם שנשלחה למבקש הודעה בדואר כדין וחזרה בציון " לא נדרש".
לתגובה צורפו אישור מסירה .

דיון והכרעה
מעיון במסמכים המצורפים עולה כי הדו"ח שולם על ידי המבקש ביום 15.3.17 כחלק ממבצע לתשלום קנסות כפי שעולה מהקבלה ללקוח שצרף המבקש לבקשתו .
בהתאם להוראת סעיף 229( ח) לחוק סדר הדין הפלילי { נ"מ}, התשמ"ב=1982, ממשולם הקנס, השתכללה הרשעתו של המבקש בעבירה, בה הואשם, ועם חלוף המועד להגשת ערעור הפכה חלוטה.

זאת ועוד, כבר נפסק, כי אי העתרות לבקשה להסבת קנס על שם אחר אינה גורמת עיוות דין. ראה לעניין זה ע"פ 6920/07 חסון נ' מדינת ישראל וכן עפת ( מרכז) 29393-11-09‏ ‏ שלום מיכאלי נ' מדינת ישראל.

לאור כל האמור לעיל, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ט"ז אלול תשע"ח, 27 אוגוסט 2018, בהעדר הצדדים.