הדפסה

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה תת"ע 6121-12-18

מספר בקשה:2
בפני
כב' השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

מבקשת

עדן ח'לאילה
באמצעות בא כוחה עו"ד סעיד מטר

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפניי בקשה לביטול פ סק דין שניתן בהעדרה של המבקש ת בתאריך 24.10.19. לטענת ב"כ המבקשת אי התייצבותו לדיון נבעה מפאת טעות משרדית, והמבקשת עצמה לא הייתה מודעת למועד. בנוסף, המבקש ת כפר ה בעובדות כתב האישום וטענה שלא ביצע ה את העבירה שיוחסה לה, וכ פי הנראה הרכב שנמדד היה רכב אחר שעקף אותה , ובהתאם ייגרם לה עיוות ככל שפסק הדין לא יבוטל.

המשיבה מתנגדת לבקשה, ו ציינה כי טעות משרדית אינה מהווה עילה לביטול פסק דין שניתן בהעדר.

דיון והכרעה
מעיון בתיק ביהמ"ש עולה כי מועד הדיון נקבע בנוכחות בא כוחה של המבקשת ועל פי יומנו , הוא קיבל לידיו עותק מפרוטוקול הדיון, והמועד היה ידוע לו. כבר נפסק לא פעם כי טעות משרדית אינה מהווה עילה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר, בפרט כאשר ב"כ המבקשת עצמו נכח ב מועד קביעת הדיון (ראה רע"פ 9142/01 סוראיה איטליא ו- רע"פ 5377/03 וגדי ג'מאל ). בנסיבות אלו, המבקשת לא הרא תה סיבה טובה לאי התייצבותה לדיון.

גם לגופו של עניין לא עומדת למבקשת טענת הגנה המצדיקה את ביטול פסק הדין שניתן בהיעדרה. המבקש ת טענה, כי כפי הנראה רכב אחר שעקף נמדד ולא רכבה . מדובר בהשערה בלבד שאינה נתמכת בדבר. בהקשר זה אציין, כי טענה זו אינה מתיישבת עם תגובתה של המבקשת בעת קבלת הדו"ח : "לא שמתי לב למהירות שלי " .

על המבקשת הוטל קנס בסך 1800 ₪ ללא פסילה בפועל ו/או פסילה מותנית, כך שגם בהקשר זה לא נגרם לה עיוות דין.

לאור כל האמור לעיל, לא שוכנעתי כי ייגרם למבקשת עיוות דין אם בקשתה תדחה.

הבקשה נדחית.

להודיע לצדדים.
מכל האמור לעיל, הבקשה נדחית. להודיע לצדדים.

ניתנה היום, ב' אדר תש"פ, 27 פברואר 2020, בהעדר הצדדים.