הדפסה

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה המ"ש 958-12-21

בפני
כבוד ה שופטת כרמית פאר גינת

מבקשים

שובל אסף אייזנקוט

נגד

משיבים
מדינת ישראל

החלטה

לפניי בקשה להארכת מועד להישפט באשר לדו"ח, שמספרו 90521348533.

קראתי בעיון את טענות הצדדים ועיינתי במסמכים המצורפים.

המדובר בדו"ח מסוג א/3 בגין עבירת מהירות, שניתן ביום 20.5.21.

ב"כ המבקש ציין כי המבקש לא קיבל העתק מהדו"ח לביתו וכי נודע לו עליו לראשונה ביום 24.11.21, כשקיבל דרישה לתשלום חוב מהמרכז לגביית קנסות. מתגובת המשיבה ומעיון באישור המסירה שצורף לתגובה עולה כי אישור המסירה חזר בציון "לא נדרש" וכן הפרטים הנדרשים מולאו בו כנדרש, לרבות סיבת ההחזרה, שם הדוור ותאריך. משמעות הדבר היא כי המבקש לא סר במועד לסניף הדואר כדי לקבל את דבר הדואר שנשלח אליו. על כן, אני קובעת כי המדובר במסירה כדין.

עם זאת, ב"כ המבקשת ציין בסעיף 20 לבקשתו כי המבקש כופר בביצוע העבירה, וזאת בניגוד לאמור בתגובת המשיבה, ובתגובתו המשלימה הוא ציין כי המבקש כופר במהירות המיוחסת לו, בתקינות המצלמה ובאופן הפעלת המצלמה. נוכח טענת ההגנה המפורטת, שלא נסתרה על-ידי המשיבה, אני סבורה כי יש מקום לתת למבקש את יומו בבית המשפט.

על כן, נוכח העובדה כי המדובר במסירה כדין, ולאור השיהוי בהגשת הבקשה לבית המשפט, אני מתנה את הארכת המועד להישפט בתשלום הוצאות.

מטעמים אלה, אני נעתרת לבקשה וסבורה כי יש מקום להאריך את המועד להישפט בגין הדו"ח הנדון, שמספרו 90521348533, אולם מתנה זאת, כאמור, בכפוף לתשלום הוצאות בסך של 1,000 ש"ח, שישולמו תוך 30 יום ולא יאוחר מיום 10.1.22.

יובהר כי החלטתי בדבר הארכת המועד להישפט תיכנס לתוקפה רק לאחר תשלום ההוצאות.

העתק מהחלטה זו יועבר לצדדים ולמרכז לפניות נהגים במשטרת ישראל.

ניתנה היום, ה' טבת תשפ"ב, 09 דצמבר 2021, בהעדר הצדדים.