הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב -

התובעת:
פלונית

נגד

הנתבעות:

  1. ש.י.א. אחים כהן בע"מ
  2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

החלטה
בפני תביעת נזיקין של התובעת, ילידת 26.6.72. לטענת התובעת, עת התהלכה במרכז קניות אשר נמצא ברחוב סוקולוב 67 ברמת השרון (להלן: " הקניון") ביום 2.9.2009, בעודה יורדת במדרגות החליקה ונפלה עקב שלוליות מים גדולות שנותרו על הרצפה במהלך הניקיון וכל זאת לעיניה של עובדת הניקיון אשר הייתה בסביבה והייתה עדה לאירוע. כתוצאה מהנפילה נגרמו לתובעת נזקי גוף (להלן: "האירוע/התאונה").
לטענת התובעת, מיד לאחר קרות האירוע פנתה התובעת לאדם בשם מנחם אשר התברר כי הינו מנהל בקניון, אך הלה התעלם והמשיך לדרכו ללא הושטת עזרה.
נתבעת 1 הינה החברה אשר בשטחה אירע האירוע המנוהל על ידה.
נתבעת 2 הינה חברת הביטוח שהתאגדה כדין, הרשומה והפועלת בישראל והיא אשר ביטחה במועדים הרלבנטיים לתובענה זו את נתבעת 1 .
מומחה לאורתופדיה כירורגית מטעם התובעת, ד"ר גרטי אברהם העריך את נכות התובעת בעקבות התאונה (קרסול) בשיעור 5% על פי סעיף 35(1) ב' במחציתו מותאם.
ההגנה כופרת בחבות ולחלופין הגישה חו"ד שנערכה ע"י מומחה בכירורגיה אורתופדית - ד"ר גד ביאליק, אשר מצא כי לתובעת לא נותרה נכות כלל.
בנסיבות העניין ועל פי בקשת התביעה, יש למנות מומחה מטעם ביהמ"ש ולהורות לצדדים להגיש תחשיבי נזק לאחר קבלת חו"ד המומחה מטעם ביהמ"ש בכדי שביהמ"ש ישקלל סיכויים וסיכונים הן לעניין החבות והן לעניין גובה הנזק בכדי לנסות ולייתר את הצורך לקיים הוכחות בתיק. משכך:
הנני מורה על מינויו של ד"ר פלדברין זאב מומחה לכירורגיה אורתופדית , כמומחה מטעם בית המשפט, להערכת מצבה הבריאותי של התובעת לפני ואחרי התאונה והאם לדעתו נכותה נובעת מהאירוע הנטען.
ב"כ בעלי הדין יעבירו למומחה טרם הבדיקה את שכרו וכן את כל החומר הרפואי שבידיהם, לרבות חוות דעת רפואיות, עד ולא יאוחר מיום 22.09.19. על המומחה לציין בחוות דעתו מה היו המסמכים אשר עמדו בפניו בטרם מתן חוות-דעתו.
המומחה יבדוק את התובעת, יחווה את דעתו בקשר לאירוע הנטען, יעריך את נכותה הצמיתה כתוצאה מהאירוע הנטען, שיעורה, נכויות זמניות אם היו, והצורך בהמשך טיפול רפואי ו/או שיקומי. המומחה מתבקש להגיש את חוות דעתו לא יאוחר מיום 22.12.19.

הנני מעמיד את שכר טרחת המומחה ע"ס 5,000 ₪ + מע"מ. בשלב זה ועד להחלטה אחרת יישאו הצדדים בחלקים שווים בהוצאות המומחה.
התביעה תגיש תחשיבי נזק על סמך קביעות המומחה בצירוף מסמכים רלבנטיים לא יאוחר מיום 22.1.20 ההגנה תגיש תגובה לתחשיבי נזק של התביעה ותחשיבי נזק מתוקנים ומעודכנים מטעמה עד ולא יאוחר מיום 22.2.20.

התיק ייקבע לתז"פ הכנת הצעה ליום 27.2.20.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים ולמומחה.

ניתנה היום, י"א אב תשע"ט, 12 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.