הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב -

התובעת:
פלוני

נגד

הנתבעים:

  1. עיריית בת ים
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בפני תביעת נזיקין, התובעת, ילידת 1959, אופה במקצועה, טוענת שביום 25.10.17 בשעה 14:00 עת הלכה בצומת רחוב החשמונאים ורחוב דניאל קריגר בבת-ים נפגעה ברגלה השמאלית, עת נפלה בהיתקלה בבלטות שבורות במדרכה אשר בתחום שיפוט נתבעת 1 - עיריית בת-ים (להלן: " האירוע").
התביעה הגישה חוות דעת מטעמה, ממנה עולה כי לתובעה נותרה כתוצאה מהאירוע נכות צמיתה בשיעור10% (אשר התאימה לקביעת המל"ל). ההגנה כפרה בחבות ואף צרפה חוו"ד נגדית ממנה עולה, כי לתובעת לא נותרה כל נכות אורתופדית צמיתה הקשורה לאירוע הנדון.
אין מנוס מלמנות מומחה וזאת בשל הפערים בין חוות הדעת מטעם הצדדים. לפיכך:
הריני מורה על מינויו של ד"ר יחיאל אורן, כמומחה מטעם בית המשפט, להערכת מצבה הבריאותי של התובעת לפני ואחרי האירוע והאם לדעתו נכותה נובעת מהאירוע הנטען.
ב"כ בעלי הדין יעבירו למומחה טרם הבדיקה את שכרו וכן את כל החומר הרפואי שבידיהם, לרבות חוות דעת רפואיות, עד ולא יאוחר מיום 27.8.2019 על המומחה לציין בחוות דעתו מה היו המסמכים אשר עמדו בפניו בטרם מתן חוות-דעתו.
המומחה יבדוק את התובעת, יחווה את דעתו בקשר לאירוע הנטען, יעריך את נכותה הצמיתה של התובעת כתוצאה מהאירוע הנטען, שיעורה, נכויות זמניות אם היו, והצורך בהמשך טיפול רפואי ו/או שיקומי. המומחה מתבקש להגיש את חוות דעתו לא יאוחר מיום 27.11.2019
הנני מעמיד את שכר טרחת המומחה ע"ס 5,000 ₪ + מע"מ. בשלב זה ועד להחלטה אחרת יישאו הצדדים בחלקים שווים בהוצאות המומחה. התשלום יבוצע תוך 30 יום מהיום ובטרם תיבדק התובעת על ידי המומחה.
התביעה תגיש תחשיבי נזק על סמך קביעות המומחה בצירוף מסמכים רלבנטיים לא יאוחר מיום 27.12.2019 ההגנה תגיש תגובה לתחשיבי נזק של התביעה ותחשיבי נזק מטעמה עד ולא יאוחר מיום 27.1.2020

התיק ייקבע לתז"פ הכנת הצעה ליום 2.2.2020.

המזכירות תמציא החלטה זו בדואר רשום לצדדים.

ניתנה היום, ט"ו תמוז תשע"ט, 18 יולי 2019, בהעדר הצדדים.