הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו תא"מ 38461-06-20

לפני כבוד השופט אריאל צימרמן

התובעת-המבקשת:
יפה ז'ורבסקי

נגד

הנתבעים-המשיבים:

  1. פזית הדסה קידר
  2. רן קידר

החלטה

לבקשה לתיקון כתב תביעה ולבקשה לסעד זמני: נוכח טענות מגוונות של התובעת בתביעתה באשר לפעולות של הנתבעים, שכניה, פנו הצדדים בראשית ההליך לגישור. זה לא הוביל להסכמות, כעולה מהודעת התובעת מיום 16.6.2021. אולם אגב הודעתה עתרה לשניים: האחד, תיקון כתב התביעה, באופן שייסוב גם על ענייני חסימת חלונה הנטענת בידי הנתבעים; האחר, בקשה לסעד זמני, להשבת המצב לקדמותו כפי שהיה טרם הגשת התביעה (שהוגשה בחודש יוני 2020), כמו גם למניעת כל שינוי של הנתבעים של המצב שקדם לתביעה. המשיבים הגיבו.

לאחר העיון, בבקשות ובתשובות: ראשית יש לעסוק בהשלמת תיקון כתב התביעה כיאות, לאחר מכן – בסעדים זמניים, אף שהעיסוק באלה נראה לעת הזו כבלתי מתאים להתברר בנתיב הסעדים הזמניים. הסעד הזמני העיקרי המבוקש נועד הרי לשרת את ההליך העיקרי שאינו בנמצא עדיין; הסעד הנוסף, אינו בעל מימד של זמניות, כאשר תביעה הוגשה בחודש יוני 2020. אולם העתירה לתיקון כתב התביעה, כפי שמלינים המשיבים בצדק, אינה בשלה ומלאה. אם הגיעה התובעת לכלל מסקנה שברצונה לתקן את תביעתה, הרי שיש לעשות זאת באופן סדור (עיינו: תקנה 92 לתקנות הקודמות, תקנות 47-46 לתקנות החדשות). בפרט, ואפילו לא נעמוד על תצהיר בעניינים העובדתיים, הרי שיש קושי לעתור בכלליות לתיקון כתב התביעה, בלא להציג את טיוטת התביעה המתוקנת (זולת ההערה כי תכלול גם את ענייני החלון), שמולה אמורים הנתבעים להתמודד.

נוכח האמור: התובעת, ככל שהיא חפצה בהמשך ההליכה בנתיב התיקון, תגיש עד יום 5.9.2021 את הבקשה כאשר אליה נלווית טיוטת כתב התביעה המתוקן. אשר לסעד הזמני, זה הנועד לשרת תביעה עתידית, הרי שכל עוד אינו משרת תביעה קיימת, ודאי לא יינתן (ע"א 1330/20 א.ב.א ויקטורי חברה לניהול ואחזקות בע"מ נ' ברנד פור יו בע"מ (24.3.2020)).

בשולי הדברים ולעניין כניסת הצדדים לתכני הליכי גישור: איני נדרש כמובן להליכי גישור, ואין מקום גם לצדדים להיכנס לתוכנם. אלה אינם מקרינים על ההחלטה כאן, גם לא על ההליך. יש רק להצר על כך שצדדים, שכנים, היכולים להידבר ולמצוא פתרונות שיבטיחו את חייהם המשותפים, מוצאים עצמם לבסוף מוסיפים להתגושש בבתי המשפט.

תז"פ ליום 6.9.2021 לבחינה שמא הוגשה בקשה סדורה לתיקון התביעה, או שמא נמשיך בתביעה הנוכחית, שכבר עתה תרשום המזכירות כי יש לבררה בסדר דין רגיל נוכח תכניה. בנסיבות איני עושה צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ו אב תשפ"א, 04 אוגוסט 2021, בהעדר הצדדים.