הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו תא"מ 23422-07-18

לפני כבוד השופטת סיגל דומניץ סומך

התובעים:

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים:

1.עליאן עתד
2.מגדל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה שעניינה תאונת דרכים מיום 10.1.18 בין כלי רכב נושא מספר רישוי 43-487-11 לבין כלי רכב נושא מספר רישוי 29-054-76.

בהתאם לנטען בכתב התביעה, ביום ה - 10.1.18 עת נסע רכב התובעת בנתיב הנסיעה הימני כדין, הגיחה משאית הנתבעים מהנתיב השמאלי ותוך כדי ניסיון עקיפה או השתלבות בנתיב הימני פגעה בצדי השמאלי האחורי של רכב התובעת. כתוצאה מהפגיעה נגרמו לרכב התובעת נזקים המתוארים בחוות דעת שמאי, אשר צורפה לכתב התביעה.

בכתב ההגנה נטען, כי משאית הנתבעים נסעה כדין בנתיב נסיעתה כאשר לפתע הגיח רכב התובעת אשר עקף את המשאית ברשלנות ובחוסר זהירות וגרם לתאונה.

בדיון העיד לפניי מר שלמה עמר אשר נהג בעת התאונה ברכב התובעת. לטענתו, נסע בדרכו לעבודה בנתיב נסיעתו ופתאום פגעה ברכבו משאית הנתבעים. מר עמר הכחיש את טענת הנתבעים, כי ניסה לעקוף את המשאית כאשר סטה לעברה משולי הכביש. הנהג הדגים באמצעות מכוניות משחק כיצד אירעה התאונה.

נתבע 1 בעדותו חזר על האמור בכתב ההגנה. הנתבע הוסיף וציין, כי נסע בנתיב נסיעתו כאשר רכב התובע נכנס לנתיב משול הדרך.

הוגשו לעיוני תמונות מיקום הרכבים לאחר התאונה.

הצדדים חלוקים בנסיבות התרחשות התאונה ובאחריות לה. לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, התרשמתי מעדויות הנהגים ועיינתי בכל אשר הובא בפני, הגעתי לכלל מסקנה כי דין דין התביעה להידחות.

בעניין שלפני מדובר בגרסה מול גרסה ומשכך יש לבחון האם יש בעדויות גופן ובראיות החיצוניות כדי לתמוך באיזה מהגרסאות באופן המטה את מאזן ההסתברויות לכיוון גרסה זו או אחרת.

מהתמונות שהוצגו בפני עולה, כי שני הרכבים היו בתוך נתיב הנסיעה בעת קרות התאונה ואולם, רכב התובעת עצר כשהוא סוטה מעט שמאלה, עובדה שעשויה לחזק את גרסת נהג הנתבעת, כי רכב התובעת ניסה להשתלב בנתיב הנסיעה מימין, מכיוון שול הדרך. לאור תיאור התאונה על ידי נהג התובעת בדבר היותה תאונה פתאומית מבחינתו קשה לקבל את הסברו לסטייה זו כניסיון התחמקות מפגיעת המשאית. בנסיבות אלה, משאין בפני כל ראייה התומכת בגרסת נהג התובעת ומנגד, יש בראיות תמיכה לגרסת הנתבעים , מסקנתי היא, כי לא עלה בידי התובעת להרים את הנטל להוכיח את גרסתה לתאונה ודין תביעתה להידחות .

אשר על כן ולאור האמור לעיל, אני מורה על דחיית הת ובענה.

התובעת תישא בהוצאות הנתבעים בסך של 1,500 ₪ ובשכר העד מטעמה.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ה תמוז תשע"ט, 28 יולי 2019, בהעדר הצדדים.