הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו תא"מ 18955-08-15

לפני
כבוד ה רשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעות

1.מלכה מאיר הובלות עפר בע"מ
2.איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים, אשר אירעה, על פי הנטען, ביום 25.12.14, בכביש 4 לכיוון צפון, בין רכב התובעת לבין משאית הנתבעות (להלן: "התאונה").בכתב ההגנה ובדיון שהתקיים לפניי ביום 18.4.17 הכחישו הנתבעות כל מעורבות של משאית מטעמן בתאונה. התקיים לפני דיון ביום 18.4.17 במסגרתו נשמעו עדויות התובעת ( נהגת רכב התובעת, גב' שחר בראל ועדת ראיה, גב' רות רננה). בנוסף, העיד נהג משאית הנתבעות, מר שוואהנה חאסן. בתום הדיון בתביעה, לאחר שמיעת טענות הצדדים והעדויות, הסמיכו באי כוח בעלי הדין את בית המשפט לפסוק את הדין על פי סעיף 79א(א) ל חוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-198 4, עם הנמקה קצרה. לאחר ניתוח מכלול חומר הראיות, הנני סבורה כי דין התביעה להתקבל בחלקה וכי התובעת זכאית לפיצוי בסכום של 2,274 ₪, אשר מהווה מחצית הנזק הנתבע. ראיתי לנכון לקבל במלואה את עדותה של העדה הניטרלית, גב' רות רננה, ולבסס עליה ממצאים של עובדה לפיהם, משאית ה נתבעות הייתה מעורבת בתאונה מיום 25.12.14 ו פגעה ברכב התובעת. מן הראיות עולה, כי העדה הניטרלית, גב' רות רננה, אשר הותירה אצלי רושם מהימן ביותר, שיננה היטב את המספר המשאית טרם מסרה אותו לעדת התובעת. עוד ידעה העדה לתאר את המשאית המעורבת בתאונה, הן לעניין צבע המשאית (לבן) הן לעניין קיומו של ארגז במשאית. בקביעת סכום הפיצוי (מחצית מסכום התביעה) לקחתי בחשבון כי לא הוצגו תמונות רכב התובעת ממועד התאונה . כן לא הוצגו תמונות בצבע שצילם שמאי התובעת, לפני תיקון הרכב. התמונות שהוגשו בשחור לבן (ת/2), הינן ככל הנראה תמונות לאחר תיקון רכב התובעת, שכן לא נגלה מהן כל נזק.

נוכח כל האמור לעיל, הנני מחייבת את הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת סכום של 2,274 ₪ בתוספת הפרשי הצמדה כחוק מיום 10.08.15 ועד ל מועד התשלום המלא בפועל. כמו כן יישאו הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, באגרת בית משפט בסך 378 ₪, שכר עד ות התובעת כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עו"ד בסכום של 1,500 ₪. הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. הנתבעת 2 תישא בשכר העד מטעמה, כפי שנפסק בדיון.
משהסתיים ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984, הנני פוטרת את התובעת מתשלום המחצית השנייה של אגרת בית המשפט.

ניתן היום, כ"ג ניסן תשע"ז, 19 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.