הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו ת"ת 20398-09-19

לפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

התובעים:
פולד מדיחים בע"מ

נגד

הנתבעים:
בלאק מגדל אביב בע"מ

החלטה
על מנת ליעל את ההליכים בתיק זה, ובהתאם לתקנה 205(ג) לתקנות סדר דין אזרחי התשמ"ד-1984 וכן בהתאם לסעיף 81 א1 (ג)(2) לחוק ההוצאה לפועל התשכ"ז-1967, רשאי בית המשפט להחליט על יסוד ההתנגדות בלבד.
 
לאחר עיון בבקשת ההתנגדות עצמה עולה כי המבקש שכר מהמשיבה מדיח בעלות חודשית של 2000 ₪ בכל חודש ולמשך תקופה שלא הוגבלה בזמן. לטענת המבקש, במשך כשנה וחצי לערך קיימו הצדדים את ההסכם עליו הסכימו. אך, החל מחודש יוני נתקלה הנתבעת בתקלות חוזרות במדיח ופנתה מספר פעמים לתובעת על מנת שתתקן/תחליף את המדיח אך, על אף פניותיה של הנתבעת לתובעת לא תוקנו הליקויים ולא סופקו חומרי ניקיון. כתוצאה מכך לטענתו נגרם לנתבעת נזק רב מאחר שהמדיח לא עבד היה צורך בגיוס עובדים רבים ורכישה של כלים נוספים בכדי להקטין עומסים ולנהל את המסעדה בצורה מכובדת. משלא נמצא פתרון למדיח ומשהגיעו מים עד נפש פנה המבקש לתובעת באמצע חודש אוגוסט בהודעה על סיום ההתקשרות אבל התובעת מצידה הגישה תביעה בגין 3 חודשי שכירות שלא שולמו.
כמו כן, לטענתו החשבוניות שצורפו ע"י התובעת לכתב התביעה מזויפות מאחר ואלון אשר כביכול חתום על החשבוניות הינו אחד מבעלי החברה והוא אינו חותם בד"כ על חשבוניות.
לפיכך, לפיכך, לאחר שעיינתי בהתנגדות, בהתאם לסמכותי לפי תקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, אני מקבלת את ההתנגדות שהגיש המבקש, נותנת רשות להגן וניתנות ההוראות כדלקמן:

  1. המזכירות תפתח תיק אזרחי בסדר דין מהיר לפי פרק טז1 (תקנות 214א-214טז) בתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד - 1984 , שעניינן תובענות בסדר דין מהיר ובכפוף להוראות שלהלן.
  2. התצהיר התומך בהתנגדות ישמש כתב הגנה.
  3. הצדדים יגישו תצהירי אימות וגילוי מסמכים מוקדם תוך 30 ימים מהיום.
  4. תצהירי עדות ראשית יוגשו במקביל תוך 45 ימים מהיום.

הצדדים יגישו עותק כרוך, מדוגלן וממוספר לביהמ"ש לנוחיות המותב השיפוטי שידון בתובענה.
5. המזכירות תקבע כעת ישיבה מקדמית בפני מותב שיפוטי, במעמד בעלי הדין. תשומת לב הצדדים, שדין אי התייצבות לישיבה המקדמית, כדין אי התייצבות למשפט.
6. הדיון הקבוע ליום 11.11.19 מבוטל
 
המזכירות תשלח את החלטתי זו לשני הצדדים בדחיפות בפקס ידני לאור מועד הדיון הקרוב ותעדכן את יומני בדבר הביטול . כמו כן לאור סמיכות הדיון, התובעת אף היא תמציא כדין העתק החלטתי זו בדחיפות לנתבעת וגם תיידע אותה טלפונית על ביטול הדיון.

ניתנה היום, ט' חשוון תש"פ, 07 נובמבר 2019, בהעדר הצדדים.