הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו ת"א 62822-10-20

לפני כבוד השופטת בכירה יעל הניג

התובעים:
פלונית

נגד

הנתבעים:
ליברה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בקשת תובעת למינוי מומחים רפואיים במסגרת תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (להלן: "חוק הפלת"ד").

התובעת נפגעה לטענתה בתאונת דרכים שארעה ביום 30.7.20.
כעבור 3 חודשים הזדרזה להגיש את תביעתה.

בכתב התביעה נטען, כי בזמן יציאתה של התובעת מהרכב וסגרה את דלתו, נפגעה התובעת בזרת יד ימין.

הנתבעת חולקת על "תאונת דרכים", עובדתית ומשפטית. עם זאת, לא הגישה בקשת סילוק על הסף, ובצדק, שכן דין המחלוקת להתברר לגופה. משכך, גם לא מתחייבת דחיית הדיון (תקנה 6(ב) לתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (מומחים), תשמ"ז-1986).

לגוף הבקשה - התובעת פנתה למוקד לרפואה דחופה, שם טופלה על ידי אחות ותועדה סיבת פנייתה בגין "סגירת דלת אוטו על אצבע 5 יד ימין. התרוממות מוחלטת של ציפורן. דימום קל. ללא כאבים כעת".

מאוחר יותר באותו היום, נבדקה התובעת על ידי ד"ר בר-אילן קובי, מומחה לכירורגיה אורתופדית (להלן: "ד"ר קובי"), אשר אבחן כי התובעת סובלת מפגיעת תלישה בציפורן וכן כי צילום שעברה התובעת הדגים שבר בגליל המרוחק. פציעתה נתפרה והיא שוחררה לביתה.

ביום 26.8.20 נבדקה התובעת שוב על ידי ד"ר קובי, אשר ציין כי "הציפורן נקלטה. תחושה בטיפ ירודה/אנסטטית בקצה. יש הגבלה בטווחי התנועה" . ביום 3.11.20 נבדקה התובעת פעם נוספת על ידי ד"ר קובי אשר ציין כי התובעת סובלת מ"הפרעה בתחושה בקצה האצבע, תחושת זרם בנגיעה קלה, הגבלה בכפיפות DIP".

כמו כן, הפנה ד" ר קובי את התובעת להתייעצות אצל מומחה כף יד על מנת לבחון שאלת קיומה של נוירומה ובנוסף לצילום רנטגן לצורך ביקורת שבר, אך סיכום התייעצות עם מומחה כף יד לא צורף מטעם התובעת וכן לא צורפה תוצאת בדיקת הרנטגן.

ביום 9.12.20 נבדקה התובעת על ידי ד"ר אירנה ארטמן, נוירולוגית, אשר ציינה כי התובעת הופנתה אליה לאחר שבר בקצה של זרת ימין ואבחנה כי התובעת סובלת מ - ALLODYNIA.

נתונים אלו מקימים ראשית ראיה לאפשרות קיומה של נכות אורתופדית עקב התאונה.

בהיעדר בדיקות ייעודיות והמשכיות בתחום הנוירולוגי, קיים קושי באיתור "ראשית ראיה" להיתכנות נכות נוירולוגית. לפיכך, המומחה בתחום האורתופדיה יחווה דעתו לגבי הצורך במינוי מומחה בתחום הנוירולוגיה.

ניתנה היום, א' ניסן תשפ"א, 14 מרץ 2021, בהעדר הצדדים.