הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו ת"א 29947-03-17

מספר בקשה: 11
לפני כבוד ה שופטת כוכבה לוי

המבקשים:

  1. שוהם שוורץ
  2. דוד גבע
  3. אורן איתן
  4. אמיר הנדלמן

נגד

המשיב:
אלעד שגב

החלטה

ביום 25/3/19 במסגרת החלטה בבקשה לעיון מחדש הוריתי למשיב, התובע בהליך שלפניי, להגיש תצהירי עדות ראשית תוך 30 ימים.
ביום 5/5/19 הגישו המבקשים בקשה למחיקת התביעה מהטעם שהמשיב לא הגיש תצהירי עדות ראשית למרות שחלף המועד להגשתם שלטענת המבקשים העיד הדבר על זניחת התביעה מצד המשיב.
ביום 6/5/19 ניתנה החלטה המורה למשיב להגיש תשובתו לבקשת המבקשים תוך 3 ימים.
ביום 12/5/19 הוגשה תשובת המשיב בגדרה הביע ב"כ המשיב התנצלותו על האיחור בהגשת בקשה למתן ארכה להגשת התצהירים שנבע לטענתו מתקלה ברשת המחשבים במשרדו. כמו כן טען כי המועד האחרון להגשת התצהירים חל ביום 3/5/19 ולא ביום 25/4/19 כפי שטענו המבקשים וזאת בשל פגרת חג הפסח. המשיב הלין על התנהלות חסרת תום לב מצד המבקשים וכן הלין על החלטת בית המשפט בגדרה התבקש להשיב לבקשה תוך 3 ימים בלבד תוך דרישה להתנהלות מתונה והולמת מצד בית המשפט בניהול ההליך. כמו כן התבקשה ארכה להגשת התצהירים עד ליום 3/6/19.
ביום 19/5/19 הוגשה תגובת המבקשים לתשובת המשיב ובה חזרו על טענותיהם ודרישתם למחיקת התביעה.
ביום 22/5/19 הגיש המשיב תצהיר עדות ראשית וחוות דעת מומחה לתיק בית המשפט וזאת בטרם ניתנה החלטה בבקשה למחיקת התביעה או בבקשה למתן ארכה להגשת תצהירים שהגיש המבקש.
לאחר שבחנתי את טענות הצדדים ומשכבר הוגשו תצהירי המשיב לתיק בית המשפט איני סבורה כי יש לנקוט בצעד דרסטי של מחיקת ההליך בשל האיחור בהגשת התצהירים שכן כעת אין בסיס לטענת המבקשים שהמשיב זנח את תביעתו.
אמנם לא ניתן להתעלם מכך שהתצהירים הוגשו באיחור ומבלי שאושרה ארכה להגשתם אך בנסיבות אלו אני סבורה כי יש להמשיך בבירור התביעה גם נוכח האיחור בהגשת התצהירים כאשר ממילא התנהלות בעלי הדין בניהול ההליך תבוא במסגרת השיקולים בפסיקת ההוצאות בסיום ההליך.
על כן הבקשה למחיקת התביעה נדחית. כמו כן התייתר הצורך במתן החלטה בבקשת המשיב למתן ארכה להגשת תצהירים.
המבקשים יגישו תצהיריהם תוך 30 ימים ממועד קבלת תצהירי המשיב.
התיק יקבע לתזכורת ליום 2/7/19.
עוד אציין כי מוטב לב"כ המשיב להימנע מהערות להתנהלות בית המשפט באופן שנרשם בסעיף 7 לתשובת המשיב מיום 12/5/19 נוכח חובתו לשמור על כבוד בית המשפט.

ניתנה היום, כ"ד אייר תשע"ט, 29 מאי 2019, בהעדר הצדדים.