הדפסה

בית משפט השלום בתל אביב - יפו מ"ת 7701-05-16

בפני כב' השופטת רונית פוזננסקי כץ

7686-05-16

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
דוד לי (עציר)
<#1#>

נוכחים:
ב"כ המבקשת: עו"ד פרי
ב"כ המשיב: עו"ד אלפסה
המשיב באמצעות השב"ס

פרוטוקול
ב"כ המשיב:
התקבלה חוות דעת. הוא לא כשיר לדין. יש הסכמה לקיומן של ראיות לכאורה. המחלוקת המשפטית היא משך האשפוז. אני מפנה לעובדה שהמשיב נעדר עבר פלילי, יש לו רקורד פסיכיאטרי. יש תיק אחד שלו שנסגר בשנת 2011 עם צו אשפוז. מעבר לזה, אין לו הסתבכויות. מפנה לעובדה שעסקינן בעבירת איומים שמכלול הנסיבות לא אמור להניב אשפוז ממושך. מפנה להחלטות בימ"ש מחוזי בחיפה ובבאר שבע שמהן ניתן להסיק שאין חובה לפסוק תקופה מקסימאלית של מאסר בפועל שקבועה כנגד עבירת איומים היא לא בהכרח התקופה שיש לקבוע אותה כתקופת אשפוז מקסימלי. מפנה לדיון בעניינו של גולן בפני בימ"ש העליון (כב' השופט רובינשטיין) לפיה דעתו כדעת ההגנה. עד שלא יוסדר הענין בחקיקה, נבקש כי בימ"ש יאמץ את עמדת ההגנה.

ב"כ המבקשת:
מפנה לפס"ד של השופט קרא. מה שאני זוכר שהשופט זה המחוזי שנלחם בקרבות מחוז נגד מחוז חיפה. יש פס"ד של השופט מלמד ממש סמוך לתיקון. זהו. והמותב הנוכחי.

<#2#>
החלטה

כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של איומים.

בדיון שהתקיים בעניינו, הורה בית המשפט על קבלת חוות דעת פסיכיאטרית בתנאי אשפוז.

היום הונחה בפני בית המשפט חווה"ד ממנה עולה כי המשיב אינו כשיר לעמוד לדין.

במסגרת סמכויותיי על פי סעיף 170 לחוק סדר הדין הפלילי ( נוסח משולב) תשמ"ב – 1982 ועל פי סעיף 15 ( א) לחוק לטיפול בחולי נפש תשנ"א – 1991, נוכח חוות הדעת הפסיכיאטרית, אשר עולה ממנה כי המשיב לא היה אחראי למעשיו בזמן ביצוע העבירות ואינו כשיר כיום לעמוד לדין, וכן לנוכח עמדת הצדדים ולאור הסכמת ב"כ המשיב לקיומן של ראיות לכאורה , אני מורה כדלקמן:
ההליכים בתיק העיקרי נגד הנאשם יופסקו;
הנאשם יאושפז במקום עליו יורה הפסיכיאטר המחוזי, לאחר שנמצא כי קיימת מסוכנות ומצבו מצריך אשפוז וזאת לתקופה מקסימלית העומדת על 3 שנים ;
הפסיכיאטר המחוזי מתבקש להודיע לסניגוריה הציבורית, על מועד הבאת הנאשם בפני הועדה הפסיכיאטרית.
 
המזכירות תשלח עותק החלטה זו לפסיכיאטר המחוזי ולסניגוריה הציבורית. תשומת הלב מופנית לכך שהמשיב מבקש להיות מיוצג על ידי עורך דין בהליכים בפני הועדה על פי חוק הטיפול בחולי נפש.

<#3#>

ניתנה והודעה היום ז' אייר תשע"ו, 15/05/2016 במעמד הנוכחים.

רונית פוזננסקי כץ , שופטת
'