הדפסה

בית משפט השלום בקריות ת"א 57705-09-19

לפני
כבוד ה שופט מוחמד עלי

תובע

זאהר כתאנה

נגד

נתבעים

  1. מוחמד יאסין
  2. סעיד ברכה
  3. קאסם ברכה
  4. אחמד קדרי
  5. חליל יאסין
  6. נאזם יאסין
  7. אחמד יאסין
  8. שירין יאסין
  9. מהג'ה מוחמד
  10. מוואפק יאסין

החלטה

עסקינן בתובענה לפירוק שיתוף במקרקעין ועל הפרק בקשה לסילוק על הסף ולהארכת מועד להגשת כתב הגנה עד להכרעה בבקשה לסילוק על הסף.

באשר לבקשה לסילוק על הסף – אני מורה לת ובע להגיש תגובתו לבקשה תוך 21 ימים מהיום.

באשר לבקשה להארכת מועד להגשת כתב הגנה עד להכרעה בבקשה לסילוק על הסף – אני דוחה את הבקשה. כידוע, על פי ההלכה ( רע"א 10227/06 בובליל נ' אינדיג (פורסם בנבו, 5.2.2007) ), רק במקרים חריגים ויוצאי דופן יהיה ראוי לתת לבעל דין ארכה להגשת טענותיו לגופם של דברים, וזאת כאשר מתקיימים שני תנאים מצטברים:

"ראשית, נראה על פני הדברים שיש סיכוי סביר לטענה הדיונית המקדמית; שנית הנתבע או המשיב חייב להשקיע משאבים רבים ביותר, שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, על מנת להתגונן לגופם של דברים וכל עוד לא הוכרעה טענתו המקדמית. היחס בין שני התנאים האמורים ניתן להגדרה כמקבילית כוחות... כלומר, ככל שמשקלו של אחד מבין שני התנאים רב יותר ניתן יהיה להסתפק במטען נמוך יותר לגבי האחר".

בענייננו, איני סבור כי הנתבעים 8-4 עמדו בנטל המוטל עליהם להראות כי יהיה עליהם להשקיע משאבים רבים ביותר, שאינם פרופורציונליים בנסיבות העניין, לשם הגשת כתב הגנה. כל שטענו בהקשר זה הוא כי הנתבע 1 נפטר ואינו מהווה אישיות משפטית, וכי יש לתבוע את עזבונו באמצעות יורשיו, אך לא הוגש צו ירושה. כמו כן, נטען כי קיימים צדדי ג' שצריכים להיות מצורפים לתביעה הנוכחית. בנסיבות אלו, לא עולה קושי מיוחד בהתגוננות מפני התביעה.

הנתבעים 8-4 יגישו כתב הגנה במועד. .

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים ותקבע תזכורת פנימית לעוד 21 ימים מהיום.

ניתנה היום, כ"ד תשרי תש"פ, 23 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.