הדפסה

בית משפט השלום בפתח תקווה תא"מ 8237-06-18

בפני
כבוד ה שופט אמיר לוקשינסקי-גל

תובעים

  1. דוד אללוף
  2. דבורה אללוף

נגד

נתבעת
פלסים חברה לפיתוח ובנין בע"מ

החלטה

1. בקשת הנתבעת להגשת הודעות נגד צדדים שלישיים נדחית. כפי שנפסק בהחלטות קודמות, בכלל זאת בהחלטת בית המשפט המחוזי (מרכז) ברע"א 48521-06-17, אין מקום בתובענות כגון דא לכרוך את תביעת הרוכשים בגין איחור במסירה, עם טענות הנתבעת נגד צדדים שלישיים. מדובר בעילת תביעה שונה, ובסרבול בלתי מוצדק של הליך התביעה של הרוכשים. הנימוקים באותה החלטה יפים גם לענייננו ולכן לא ארחיב.

בנסיבות אלה, ודאי ובוודאי שאין מקום להעברת התובענה לסדר דין רגיל. מדובר בתביעה פשוטה בגין איחור במסירה, ואין כל הצדקה לנהלה בסדר דין רגיל.

2. בקשת הנתבעת כי בית המשפט ימנה מומחה מטעמו, אף היא נדחית. בית המשפט אינו מנהל את התביעה או ההגנה עבור הצדדים, ומקום שבו אין חוות דעת נוגדות, אף אין צורך במינוי מומחה מטעם בית המשפט (ראו החלטתי מיום 23.2.19 בתא"מ 42039-06-16, שהנימוקים שניתנו בסעיף 7 בה, יפים ג ם לענייננו).

3. לפיכך התיק נקבע בזאת לישיבת הוכחות וסיכומים בעל פה ליום 3.2.20 שעה 13:00 .
העדים שיישמעו הינם המצהירים מטעם כל צד (התובע 1 מטעם התובעים, והגב' סמדר דיטשי מטעם הנתבעת). משך חקירת כל עד: 20 דק'. לאחר מכן יישמעו סיכומים בהיקף של 10 דק' לכל צד.

ככל שיש קושי עם המועד, יש להגיש בקשה בתוך 14 ימים מהיום (ימי הפגרה במניין).

עם הצדדים התנצלותי על העיכוב במתן ההחלטה. בנסיבות אלה, התיק נקבע לדיון במועד המוקדם ביותר האפשרי, מעבר למכסת התיקים הקבועה.

ניתנה היום, י"ב תשרי תש"פ, 11 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.