הדפסה

בית משפט השלום בפתח תקווה ת"א 24448-07-17

מספר בקשה:26
בפני
כבוד ה שופטת, סגנית הנשיאה שלהבת קמיר-וייס

המבקש:

אלון זיידל

נגד

המשיבה:
כ. כוכב הנגב- חברה לבנין ופיתוח (1990) בע"מ

החלטה

לפני בקשת התובע עצמו להעמיד לרשותו את מלוא התיעוד של הליך זה, על מנת שיוכל למצות את זכויותיו.
בהתאם לבקשת התובע - אני מורה למזכירות בית המשפט להעמיד לרשות התובע העתק התיק במלואו. התובע רשאי לקבלו מהמזכירות , בתיאום מוקדם מול המזכירות.
בית המשפט מצר על כך שהתובע סבור כי נעשה לו עוול.
זכותם של אנשים עם מוגבלויות לפנות לבית המשפט בבקשה לקבלת התאמות לפי הצורך נרשמה במפורש בכל זימון לדיון אשר נשלח לצדדים, אולם התובע ובא כוחו לא פנו בכל בקשה כאמור.
התובע ובא כוחו, ציינו בפני בית המשפט, עוד בדיון הראשון, מוגבלות התובע, אולם כאמור, לא ביקשו בשום שלב לקבל התאמת נגישות, ליווי או שרות עזר כלשהו.
חרף התרשמות בית המשפט, כי עסקינן בתובע רהוט ואינטליגנטי, המבין היטב את ההליך ואת הנעשה באולם בית המשפט – דאג בית המשפט לאורך כל ההליך, כי התובע יקבל הסבר על כל שלב ושלב, למרות שהתובע היה מיוצג.
בית המשפט נתן הסברים מפורטים לתובע בשפה פשוטה ולא משפטית ואף ענה על שאלות שנ שאלו על-ידי התובע עצמו, הן בפרוטוקול והן מחוצה לו.
במסגרת ניהול ההליך, אפשר בית המשפט לתובע ובא כוחו לצאת מהאולם להפסקות, על מנת שהתובע יוכל לקבל הסברים בצורה רגועה ומדויקת, בכל פעם שהדבר התבקש.
בית המשפט אפשר לתובע לדבר בעצמו באופן ישיר, הן לפרוטוקול והן שלא לפרוטוקול, לפי בקשתו, מבלי להגביל את התובע בדבריו.
בית המשפט התרשם מדברי התובע ומהערות אשר העיר, כי הוא מבין היטב את ההליך השיפוטי זאת כפי שעלה אף מהשאלות אותן שאל התובע את בית המשפט במהלך ההליך .
לתובע ניתנה האפשרות להעלות בפני בית המשפט כל בקשה או טענה.
התובע הסכים להצעת בית המשפט לפשרה, לאחר שההצעה (לרבות רכיבי הפשרה) פורטו והוסברו לתובע בשפה פשוטה וברורה.
טרם מתן ההסכמה, ניתנה לצדדים שהות לצאת מחוץ לאולם על מנת לשקול את ההצעה, ולאחר מכן, יצאו התובע וב"כ לבקשתם, פעם נוספת , על מנת שהתובע יוכל לקבל הסבר נוסף, גם מבא כוחו באופן רגוע ומדויק.
בית המשפט וידא מול התובע עצמו, כי ההצעה הוסברה לו גם על ידי בא כוחו והובנה על-ידיו. רק לאחר שהתובע עצמו אישר בפניי בית המשפט את הסכמתו להצעת הפשרה של בית המשפט, נרשמה הסכמת הצדדים אשר קיבלה תוקף של פסק דין. כאשר התובע ביקש להוסיף לפרוטוקול את דבריו אלו נרשמו אף הם בפרוטוקול.

המזכירות תמציא ההחלטה לתובע ולב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ל' סיוון תש"פ, 22 יוני 2020, בהעדר הצדדים.