הדפסה

בית משפט השלום בפתח תקווה ת"א 23862-03-13

בפני
כבוד ה שופט אריאל ברגנר

התובעת

עמותת בני ברוך

נגד

הנתבע
אהרון אפלבאום

החלטה

לאחר שבחנתי את טענות הצדדים ושקלתי את כלל נסיבות העניין לרבות השלב בו מצוי ההליך וההסבר שניתן בתצהירו של הנתבע להימנעות הבאת התצהירים במועד, אני נעתר לבקשה ומתיר את הגשת תצהיריהם של גב' אסתר יצחייק ומר דוד סאקיאן. אני סבור כי עדותם של עדים אלו רלוונטית ונוגעת לשאלות שבמחלוקת ולא התרשמתי כי הגשת התצהירים תיגרם עיוות דין לתובעת או שיהיה בכך להקנות יתרון דיוני כלשהו לנתבע שאינו בר פיצוי .

ככל שנוגע לבקשת הנתבע להגשת התצהירים המשלימים, לא מצאתי בנימוקי הבקשה טעם המצדיק להיעתר לה. מדובר באירועים שהתרחשו בתקופה שחלפה מאז מועד הגשת התצהירים המקוריים של הנתבע והעד דיאמנדי ובכך יש כדי להרחיב את יריעת הדיון ללא הצורך ובשקלול האינטרס הציבורי בניהול ההליך ובניצול זמן שיפוטי שהוקצה בצורה יעילה והוגנת .
מטעמים אלו נדחית גם בקשתו החלופית של הנתבע להשלמת עדותו הראשית ועדותו של מר דיאמנדי בפתח חקירתם בבית המשפט .

לאור האמור אני מתיר הגשת התצהירים של גב' יצחייק ומר סאקיאן בכפוף לתשלום הוצאותיו של התובע ת בסך של 1,500 ₪ בלא קשר לתוצאות ההליך .

התצהירים יוגשו לתיק בית המשפט בתוך 14 ימים מהיום ובמקביל יומצאו לב"כ התובעת במסירה אישית. עד למועד הנקוב יופקד סכום ההוצאות בקופת בית המשפט ולאחר הפקדתו יועבר לתובעת באמצעות בא-כוח ה.

ניתנה היום, י"ב אדר תש"פ, 08 מרץ 2020, בהעדר הצדדים.