הדפסה

בית משפט השלום בפתח תקווה ת"א 13404-09-18

בפני
כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

תובע
פלוני

נגד

נתבעות

  1. אופיס סטייל בע"מ
  2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

עניינה של החלטה זו הינו בבקשת הנתבעת 2 (להלן: המבקשת) ליתן צו שיורה לנתבעת 1 (להלן: המשיבה) להצגת שומות מס של האחרונה וכן טופסי 126 של עובדיה ביחס לשנים אלה. לחילופין, עותרת המבקשת להורות למשיבה להציג תיעוד רשמי של הכנסותיה כפי שדווחו ועל שכר העובדים כפי שדווח למל"ל.

ברקע הבקשה, תביעת התובע, יליד 1980, לפיצוי בגין נזקי גוף שאירעו לו ביום 4/11/15 בעת שהרים לבדו על פי טענתו משטח שולחן כבד בחנות לציוד משרדי המופעלת על ידי המשיבה. המשיבה הינה חברה העוסקת בייבוא ושיווק ריהוט משרדי ונמצאת בשליטתו וניהולו של אבי התובע.

לאחר שעיינתי במכלול טענות הצדדים בקשר עם הבקשה, נחה דעתי כי יש מקום להיעתר לה באופן חלקי רק ביחס לטופסי 126 ביחס לשנים 2014-2018.

בישיבת הקד"מ שנערכה בפניי ביום 7/5/19 טען התובע, בין היתר, כי לאחר התאונה שכרו ירד כשאביו (נציג המשיבה) טען באותו דיון כי הירידה בשכר של בנו נבעה על רקע זאת שהאחרון כבר אינו עושה את אותן הפעולות שביצע בעבר ועובדים אחרים מבצעים אותן במקומו .

מקום בו המבקשת העלתה תהיות באשר למהימנות הטענה מצד התובע ואביו לקיפוח האמור בשכר (וזאת לנוכח יחסי הקרבה בין הצדדים) – יש מקום להיעתר להמצאת טופסי 126 (ואותם בלבד) לנוכח הרלוונטיות שעשויה להיות לתוכן מסמכים אלה לעניין מהימנות הטענה כאמור. זאת בנוסף לכך שעסקינן מטבע הדברים במסמכים קיימים ולא כאלה שיש להפיקם. בהתייחס לטענת החיסיון שהעלתה המשיבה ב תגובתה, מובהר בזאת כי האחרונה רשאית להשחיר פרטים מזהים של עובדים (ככל שקיימים פרטים שכאלה בטפסים האמורים).

לאור כל האמור הבקשה מתקבלת כאמור רק ביחס לטופסי 126.

המשיבה תמציא למבקשת את המסמכים האמורים בתוך 21 יום.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תשע"ט, 26 יולי 2019, בהעדר הצדדים.