הדפסה

בית משפט השלום בנתניה ת"פ 25804-01-15

בפני
כבוד ה שופט עמית פרייז

המבקש

משה סמיה

נגד

המשיבים

1. מדינת ישראל (המאשימה)
באמצעות לשכת תביעות נתניה
2. אודיאל ימין (הנאשם)
ע"י עו"ד עידו רז

החלטה

לפני בקשה לעיון בפסק הדין וכתב האישום בתיק.

הנאשם בתיק הורשע על פי הודאתו בתיק זה ובתיק המצורף 53401-06-15 בעבירות איומים, היזק לרכוש במזיד וחבלה במזיד לרכב, וניתן גזר דין בעניינו.

המבקש, שהוא המתלונן בתיק, טוען כי מטרת הבקשה היא הגשת תביעת נזיקין. המאשימה לא הגיבה לבקשה. מתגובת הנאשם עולה כי הוא מתנגד להעברת החומר המבוקש, מבלי שפורטו נימוקים להתנגדות.

בהתאם לתקנה 4(א) לתקנות בתי המשפט ובתי הדין לעבודה (עיון בתיקים), תשס"ג-2003, כל אדם רשאי לבקש מביהמ"ש לעיין בתיק ביהמ"ש ובלבד שהעיון בו אינו אסור על פי דין. בסעיף (ד) לתקנה מפורטים השיקולים שעל ביהמ"ש לשקול לצורך מתן החלטה בבקשה: "בבואו לשקול בקשת עיון, ייתן בית המשפט את דעתו, בין השאר, לענינו בתיק של המבקש, לענינם של בעלי הדין ושל מי שעלול להיפגע כתוצאה מהעיון, וכן לסבירות הקצאת המשאבים הנדרשת לשם היענות לבקשה."

בענייננו, מדובר בתיק שהתנהל בדלתיים פתוחות ולא מצוי בו חומר שהעיון בו אסור על פי דין, למעט תסקירי שירות המבחן אשר העיון בהם לא התבקש ממילא. המבקש הוא המתלונן בתיק ומטרת הגשת הבקשה היא מטרה עניינית ולגיטימית. הנאשם לא פרט כל נימוק ענייני למניעת העיון.

בנסיבות אלה, משלא התרשמתי כי העיון יפגע באופן בלתי מידתי באינטרסים של הנאשם או התביעה הבקשה מתקבלת.

המזכירות תאפשר למבקש לעיין בכתב האישום (לרבות כתב האישום המתוקן) בתיק זה (ולא בתיק המצורף שאינו רלבנטי למבקש), וכן בפסק הדין (הכרעת דין וגזר דין).

המזכירות תעביר עותק מההחלטה למבקש ולצדדים בתיק .

ניתנה היום , 30 מרץ 2017, בהעדר הצדדים.