הדפסה

בית משפט השלום בנצרת 20

בפני:
כב' השופטת הבכירה-שאדן נאשף-אבו אחמד

התובעת

1. מדיקל בית הספר לרפואה אלטרנטיבית בע"מ
באמצעות עו"ד קסורלה אבי
נגד

הנתבע

1. ענאן עבדלעזיז זועבי
באמצעות עו"ד מוראד מפרע

פסק דין

התובעת והנתבע, העוסקים בתחום הרפואה המשלימה, הסמיכו את בית המשפט לפסוק על דרך הפשרה לפי שיקול דעתו, וזאת בהתאם להוראת סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, ללא הנמקה, בעניין הפיצוי הראוי לתובעת, בנסיבות העניין, בגין הפרת זכויות יוצרים והוצאת לשון הרע שנטענו בכתב התביעה נגד הנתבע, על כך ש לפי הנטען הנתבע אשר הקים מכללה לרפואה משלימה, עשה שימוש נרחב בקניין הרוחני של התובעת ואגב כך הסב לה נזקים קשים; התחזה כאילו המכללה שבניהולו ושמה "מכללת מדיקל סיטי" היא חלק מ רשת מכללות התובעת וכן הוציא את דיבתה רעה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות שהוגשו על ידי הצדדים, בתצהירים על המצורף להם, קראתי את סיכומי טענותיהם בכתב, ולאחר ששקלתי את טענות הצדדים שהן בחזית המחלוקת ביניהם, אני מורה על קבלת התביעה באופן חלקי ומחייבת את הנתבע לשלם לתובעת פיצוי בסך של 35,000 ₪ וכן הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 5,5 00 ₪ .

כמו כן, ניתן בזאת צו מניעה קבוע האוסר על הנתבע להציג את עצמו כחלק מרשת מכללות התובעת.

הסכום האמור ישולם ע"י הנתבע לתובעת ב תוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מהיום ועד מועד התשלום המלא בפועל.

יוער כי כל מסמך שצורף לסיכומים על ידי מי מהצדדים ללא רשות ביהמ"ש לכך, לא הובא במכלול השיקולים שביסוד הכרעתי ובפסיקת הסכומים שלעיל.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ז תמוז תשע"ט, 20 יולי 2019, בהעדר הצדדים.