הדפסה

בית משפט השלום בנצרת תא"מ 43084-12-18

התובעת
רשות השידור/ המשרד הראשי

נגד

הנתבע
ואיל עזאיזה

החלטה

לפניי בקשת הנתבע להורות על דחיית התובענה או לחילופין להורות לתובעת לתקן את סיכומיה.

לטענת הנתבע, התובעת צירפה לסיכומיה אסופת מסמכים, ללא קבלת רשות מבית המשפט ובצורה המבזה את בית המשפט ואת כללי הפרוצדורה, באופן המהווה שימוש לרעה בהליכי משפט, ועל כן יש להורות על דחיית התובענה. לחילופין, יש להורות לתובעת לתקן את סיכומיה בכך שלא יצורפו אליהם נספחים ובכך שלא יועלו טענות שאינן נסמכות על ראיות שצורפו לתצהיר העדות הראשית.

התובעת טענה בתגובתה לבקשה כי מדובר בבקשה נטולת תוכן. באשר למסמכים שצורפו לסיכומי התובעת הרי שמדובר במסמכים שצורפו לתצהיר העדות הראשית מטעמה, למעט הבקשה למתן צו תשלומים שהגיש הנתבע במסגרת תיק ההוצל"פ שנפתח לגביית החוב, ושהוצג במהלך הדיון בהתנגדות ביום 23.6.19. מדובר במסמכים המופיעים בתיק בית המשפט וצורפו לנוחיות בית המשפט, כאשר התובעת אינה מתנגדת להוצאת המסמכים תוך הסתמכות על המסמכים שצורפו לתצהיר העדות הראשית מטעמה.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה לה נחה דעתי כי יש להורות על דחיית הבקשה.

כלל הוא כי לא ניתן לצרף לסיכומים מוצגים שלא הוגשו כדין במהלך הראיות, ובתי המשפט נטו להתייחס בחומרה לצרוף מסמכים שלא כדין לסיכומים (ע"א 675/82 מרגלית סלמן-אסדי נ' צמח כהן, (11.11.84)).

במקרה שלפניי התובעת צירפה לסיכומיה מסמכים אשר צורפו לתצהיר העדות הראשית, למעט בקשה לצו תשלומים שהגיש הנתבע במסגרת תיק ההוצל"פ. יוער, כי בקשה למתן צו תשלומים זו אוזכרה במהלך הדיון בהתנגדות מיום 23.6.2019.

על אף שמסמך הבקשה לצו תשלומים לא הוגש לתיק כדין, הריני סבור כי אין להורות על מחיקת הסיכומים ודחיית התובענה. הסעד אותו מבקש הנתבע הינו סעד דרסטי ואינו מידתי. עסקינן בכשל פרוצדורלי אותו ניתן לתקן בדרך של פסיקת הוצאות או בדרך של תיקונו כך שיימחקו חלק מהסיכומים או בדרך של קביעה כי בית המשפט לא יתחשב במסמך זה כראיה ולא יביאו בחשבון.

אשר על כן, הריני קובע כי בית המשפט יתעלם מהמסמכים שצורפו שלא כדין ולא יביאם בחשבון.

אשר לפסיקת הוצאות, בשלב זה אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, י' תמוז תשפ"א, 20 יוני 2021, בהעדר הצדדים.