הדפסה

בית משפט השלום בנצרת ת"ת 28563-09-20

מספר בקשה:1
בפני
כב' הרשם הבכיר ריאד קודסי

המבקש

באסל טנוס

נגד

המשיבים

  1. שלום בדוח
  2. מיקי דנילוב

החלטה

המשיבים הגישו כנגד המבקש בקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב בסך 20,000 ₪ בלשכת ההוצאה לפועל בפתח תקווה.

עניינה של התביעה בכספי נאמנות אשר הועברו לידיו של הנתבע, במהלך ייצוגו את מוחסן מוהרה ומוחמד מוהרה במסגרת תיק 39001-10-17 שהתנהל בין התובעים לבין מוחסן ומוחמד מוהרה בבית המשפט השלום בטבריה.

המבקש הגיש התנגדות לבקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב, והדיון בהתנגדות הועבר לבית משפט זה. בתצהיר התמיכה בהתנגדות טען המבקש כי בהתאם להסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק הדין ושצורף לכתב התביעה, התייצב מוחסן בדירת התובעים וביצע את העבודות כמתחייב ממנו וכי נשאר לו יום עבודה אחד לסיום, לפתע התובעים הודיעו למוחסן להפסיק את העבודה ולא להיכנס לבתים בכלל, והכל ללא סיבה מוצדקת. אז, התברר כי הכול נעשה לצורך התחמקות מהתשלום ולהחזרת הסכום של 20,000 ₪. לטענת מר מוחסן הוא ביצע את העבודה כמתחייב וזכותו לקבל את כספו. המבקש טוען כי הוא האחראי על הכספים ואין לו סמכות לשחרר את הכספים ללא הכרעה שיפוטית.

ביום 16/3/2021 נשמעה ההתנגדות בפניי והמבקש נחקר על תצהירו.

לאחר שעיינתי בבקשה, באתי למסקנה כי יש לקבל את ההתנגדות בכפוף לתנאים.

לטענת המבקש הלקוח שלו ביצע את העבודות בבית התובעים ונותר לו מספר שעות של עבודה, אך לפני מסירת העבודה הודיעו לו לא להיכנס לאתר ולהמשיך את העבודה. לדבריו, הכספים היו אמורים להשתחרר ללקוח לאחר סיום העבודות. בחקירתו טען המבקש כי מי שמאשר כי הושלמו העבודות הינו המפקח גמליאל, אך לדבריו הם טרם הגיעו לשלב זה.

בסיכומיו חזר המבקש על טענתו כי העבודות בוצעו, וכי המפקח גמליאל עובד מטעמו של המשיב וביצע את ההוראה שלו לטען כי העבודות לא הושלמו, זאת נעשה על מנת להתחמק מהתשלום.

מאחר ונוכחתי כי לא נתקבל אישור מהמפקח על העברת הכספים, והואיל ובשלב מקדמי זה מדובר בטענות עובדתיות המצריכות בירור, יש לקבל את ההתנגדות וליתן למבקש את יומו בבית המשפט להוכיח הגנתו, אולם בתנאים.

כאמור, הלכה ידועה היא כי די לו למבקש רשות להתגונן, בתביעה בסדר דין מקוצר כי הוא יצביע על הגנה לכאורה ולו בדוחק בכדי שבית המשפט ייתן לו רשות להתגונן. דחיית הבקשה תעשה רק במקרים בו אין לנתבע כל סיכוי להצליח בהגנתו (ראה ע"א 544/81 קיהל נ' סוכנות מכוניות (פורסם בנבו)).

ההתנגדות תתקבל בכפוף להפקדת סך 5,000 ₪ בקופת בית המשפט וזאת בתוך 30 יום מהיום.
התצהיר ישמש כתב-הגנה.
התובע יגיש תצהיר אימות לבקשת הביצוע ותצהיר גילוי מסמכים בתוך 30 יום מהיום.
קובע הוצאות הליך זה סך של 1,500 ₪ ואשר ישולם בהתאם לתוצאה הסופית בתיק העיקרי.

ניתנה היום, ז' סיוון תשפ"א, 18 מאי 2021, בהעדר הצדדים.