הדפסה

בית משפט השלום בנצרת ת"ט 26513-04-19

בפני
כב' הרשם הבכיר ריאד קודסי

תובעת

כלמוביל פתרונות מימון לרכב בע"מ

נגד

נתבעת

רימה עתאמלה

החלטה

1. בפניי בקשה להארכת המועד להגשת התנגדות לביצוע שטר וכן התנגדות לביצוע שטר.

2. המבקשת טענה בתצהירה ,כי מעולם לא קיבלה אזהרה בתיק ההוצאה לפועל ולא ידעה על התיק שנפתח נגדה. אשר לשטר החוב טוענת המבקשת כי חתימתה זויפה.
בתצהיר , היא אינה מפרטת את נסיבות הזיוף וטענה שהיא מסרה את תעודת הזהות שלה לאשת אחיה כדי לקבל הלוואה ודבר זה נטען רק בדיון.

3. התקיים דיון בפני ביום 16.09.19 שבו נחקרה המבקשת על תצהירה.
היא חזרה וטענה לזיוף חתימתה הן על אישור המסירה והן על השטר.
המצהירה הודתה כי היא לא הגישה תלונה במשטרה בגין זיוף חתימה.
היא נשאלה האם יכול להיות שאחיה זייף את חתימתה והיא ענתה " איני יודעת".
מטעם המשיבה העיד המוסר אשר ביצע מסירות למבקשת. הוא פירט כיצד מבוצעות המסירות ולא מצאתי כל רבב בעדותו ולא שוכנעתי כי היה לו אינטרס כל שהוא לזייף חתימה על אישור המסירה.

4. חרף האמור לעיל, ומאחר ומועלית טענת זיוף שמהווה טענת הגנה ראויה שאם תוכח יהיה בה בכדי להדוף את התביעה, מצאתי שדבר זה מהווה טעם מיוחד להארכת המועד להגשת התנגדות, ועל כן אני מאריך את המועד להגשת ההתנגדות למועד שבו הוגשה ההתנגדות.

5. לגוף ההתנגדות, הרי הלכה ידועה היא כי די לו לנתבע להצביע על הגנה לכאורה כדי לקבל רשות להתגונן, אין הוא חייב להוכיח את טענתו בשלב זה של הדיון ואף לא להצביע על דרכי ההוכחה. המבקשת חזרה על טענתה כי חתימה על השטר זויפה ולא שללה אפשרות שאחיה זייף את חתימה כשענתה שאינה יודעת אם אחיה זייף את חתימתה.
יחד עם זאת, היא לא נתנה הסבר מניח את הדעת בדבר אי הגשת תלונה במשטרה מטעמה ולא שכנעה אותי לנסיבות הגעת העתק תעודת הזהות שלה למשיבה ודף החשבון לידי המשיבה, כל אלה מחלישים את הגנתה עד כדי הפיכתה להגנה דחוקה ומשכך אני קובע כי למבקשת תינתן רשות להתגונן אם ובמידה והיא תפקיד בתיק זה עירבון ע"ס של 10,000 ₪ בתוך 30 יום מהיום.

6. בתוך 30 יום מביצוע ההפקדה יתאימו הצדדים את כתבי טענותיהם להליך של סדר דין מהיר. היה והמבקשת לא תפקיד את העירבון תידחה ההתנגדות והיא תישא בהוצאות בסך של 2,000 ₪.

המזכירות תמציא העתק החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"ב חשוון תש"פ, 20 נובמבר 2019, בהעדר הצדדים.