הדפסה

בית משפט השלום בכפר סבא 12

בפני
כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

תובעת

רשות השידור/ המשרד הראשי

נגד

נתבעת
רות בן שחר

פסק דין

בפני תביעה כספית, בסך של 3,754 ש"ח (קרן במונחי שנת 2012, לא כולל הוצאות ושכ"ט). התיק נפתח בהוצאה לפועל (תיק 01-XX862-34-6), והנתבעת הגישה התנגדות באיחור ניכר (עם בקשה להארכת מועד), ולאחר שנגבה סכום מסוים בהליכי הוצאה לפועל.

הדיון בהתנגדות התנהל באופן בלתי פורמאלי, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, ועל הטענות שעלו בעל פה, שלא לפרוטוקול. כך הסכימו הצדדים, וטוב שכך הסכימו, שכן "יפה כוח פשרה מכוח הדין" (תוספתא, סנהדרין א', ט"ו).

בקליפת אגוז: לפי רישומי התובעת היה בידי הנתבעת בתקופה הרלוונטית מקלט טלוויזיה, ואילו הנתבעת מצהירה בתוקף כי מעולם לא היה לה מקלט, והיא מתנגדת להחזקתו.

"פסיקה בדרך של פשרה פירושה שבית המשפט לא ידרש להכריע את הדין ולתת פסק דין על פי קביעה שבעל דין זה או אחר צודק במחלוקת על פי הוראות החוק או הדין אלא משמעותה שביהמ"ש יתן פסק דין על דרך הביניים והמיצוע שבין טענות שני הצדדים." (ר' ת.א. (ב"ש) 187/93 – פרץ אשר נ. קופ"ח של ההסתדרות, תק-מח 95(3), 240).

מהסכמת הצדדים, כאמור, יש לראות את כל אחד מן הצדדים כמי שמבקש לסיים את הסכסוך שנתגלע בינו לבין חברו בדרך של פשרה ולא בהכרעה שיפוטית חדה ונוקבת. הסכמה זו טומנת בחובה את נכונותו של כל צד שלא לעמוד בתוקף על כל טענותיו בבחינת "ייקוב הדין את ההר", אלא לקבל מענה הולם למכלול הסיכונים והסיכויים העומדים בפניו (ראה רע"א 5192/01 די וורולי נ' הלין (תק-על 2002(1), 408)).

לאחר ששקלתי את הסיכויים והסיכונים של שני הצדדים, ועיינתי בכתבי הטענות ובטענות הצדדים ובמסמכים שלפני, הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק, כסילוק סופי ומוחלט של כל טענות הצדדים בעניין זה, לחייב את הנתבעת לשלם לתובעת, מעבר לסכום שכבר נגבה בהוצאה לפועל, סך של 1,800 ₪. הנתבעת הפקידה סך של 1,000 ₪ בקופת בית המשפט, ואני מורה על חילוטו והעברתו לתובעת באמצעות ב"כ. היתרה בסך של 800 ₪ תשולם תוך 60 יום מהיום, ואם לא תשולם במועד, כי אז תצבור הפרשי הצמדה למדד וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל. במקרה כזה, יחודשו הליכי ההוצאה לפועל בתיק הנזכר לגביית יתרת הסכום הפסוק, כאמור לעיל.

ניתן היום, ג' אב תשפ"א, 12 יולי 2021, בהעדר הצדדים.