הדפסה

בית משפט השלום בכפר סבא תא"מ 35059-09-16

בפני
כבוד ה שופטת מרב בן-ארי

תובעת:

ביטוח חקלאי - אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

נגד

נתבע:

צביקה סננס

החלטה

1. בקשה מטעם התובעת להורות על מחיקת סעיפים בתצהירים מטעם הנתבעת זאת בשל הרחבת חזית אסורה ועדות מפי השמועה.

2. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות אני קובעת כדלקמן:

3. תצהיר של מר יעקב חלובה:

סעיפים 5, 6, 7 לתצהיר- מצאתי שהאמור בסעיפים אלה מתייחס לטענה חדשה שהעלה התובע בסעיף 12 לתצהירו ושאין מדובר מחריגה מגדר המחלוקת- שהינה שאלת האחריות של הנתבעת לנזק שנגרם לתובע.

התובע ציין לראשונה בתצהירו כי לאחר האירוע, הנתבעת דאגה להחליף את חדר הארונות ואף פיצתה את התובע בכך שסיפקה לו מראה, זאת כדי לבסס את אחריותה של הנתבעת. בנסיבות אלה, הנתבעת רשאית הייתה להגיב לטענה זו, הנוגעת לשאלת האחריות.

מובן שאין באמור כדי לאפשר לנתבעת להרחיב חזית ביחס לטענה משפטית לפי סעיף 62 לחוק חוזה הביטוח, התשמ"א-1981, וממילא לא נטענה טענה מעין זו על ידי הנתבעת.

סעיף 4- בסעיף זה מר חלובה מעיד על מה שהמתקין, משה אגאיין, סיפר לו על שהתרחש בעת ההתקנה. מר חלובה לא נכח בעת ההתקנה וכל מה שהוא מסר בתצהירו הוא מה שנאמר לו ואין מדובר בידיעה אישית שלו על שהתרחש. מדובר בעדות מפי השמועה ועל כן אינה קבילה. נוכח האמור, אני מורה על מחיקת סעיף 4
4. תצהיר של מר מוריס יוסופוב:

סעיף 4- בשונה ממר חלובה אשר לא נכח בעת ההתקנה, מר יוסופוב עזר למרכיב להרכיב את הארון במהלך ההתקנה. עם זאת, עיון בסעיף 4 לתצהיר מעלה כי בחלק מהסעיף מר יוסופוב מתאר את פעולותיו בעת ההתקנה ובחלק מהדברים מתאר את מה שנאמר לו שהתרחש בהתקנה. מובן כי תיאוריו באשר לדברים שנאמרו לו על ידי אחר, הינה עדות מפי השמועה.
היות ומהתיאור בסעיף 4 לא מובן מה העד קלט בחושיו ומה נאמר לו על ידי אחר, אני מורה למצהיר לתקן את סעיף 4 לתצהירו, לפרט את מה שקלט בחושיו ולהשמיט את המשפטים בהם מתאר את מה שנאמר לו.

5. נוכח האמור לעיל, דין הבקשה להתקבל בחלקה.

6. אין חיוב בהוצאות.

ניתנה היום, י"ב תמוז תשע"ז, 06 יולי 2017, בהעדר הצדדים.