הדפסה

בית משפט השלום בירושלים תא"מ 105-03-20

בפני
כבוד ה שופט אלעזר נחלון

תובעת ונתבעת שכנגד

לביבה חוסין חדר

נגד

נתבעים (נתבעת 2 תובעת שכנגד)

  1. שמעון לוי
  2. מגדל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפניי תביעה על סך 73,446 ₪, ותביעה שכנגד על סך 13,567 ₪, בגין נזקי רכוש בתאונת דרכים מיום 28.4.17.
אין מחלוקת כי התאונה ארעה בדרך בגין בירושלים, וכי במסגרתה פגע רכב התובעת ברכב הנתבעים מאחור. התובעת טוענת כי התאונה התרחשה בנתיב השמאלי ביותר בכביש, בעת שבנה נהג ברכב ואילו רכב הנתבעים הגיח מימין לאחר שהשתלב בכביש בחוסר זהירות ותוך מעבר בין נתיבים. הנתבעים מצדם טוענים כי התאונה התרחשה בנתיב הימני ביותר בכביש, סמוך לאחר השתלבותו של רכב הנתבעים בו.
הצדדים הגישו לתיק מסמכים שונים, לרבות את מסמכי החקירה שניהלה משטרת ישראל בעקבות התאונה. כמו כן בדיון מיום 21.2.21 העידו בנה של התובעת, נתבע 1 ובנו. בהתאם להסכמת הצדדים, התאפשר לנתבעים להגיש ראיות נוספות בעניין ערך רכב התובעת, אולם אלה לא הוגשו לבסוף . כמו כן התאפשר לתובעת להגיש תיעוד רפואי בעניינו של נתבע 1. התיעוד הוגש, והצדדים התייחסו לאמור בו.
הצדדים הסמיכוני לפסוק בהליך בדרך של פשרה, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.
נוכח מכלול הנסיבות – כפי שעלו מכתבי בי הדין וצרופותיהם, מן המסמכים הנוספים המצויים בתיק, מהתרשמותי מעדויות המעורבים ומטענות באי הכוח לפניי – ולמיצוי הטענות ההדדיות בגין התאונה מושא התובענה, אני מורה כדלקמן:
במסגרת התביעה העיקרית, ישלמו הנתבעים לתובעת סך של 12,000 ₪, בתוספת הוצאות משפט בסך של 800 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך של 2,110 ₪.
במסגרת התביעה שכנגד, תשלם התובעת לנתבעת 2 סך של 10,000 ₪, בתוספת הוצאות משפט בסך של 1,400 ₪ ושכר טרחת עורך דין בסך של 1,760 ₪. נתבעת 2 מצדה תשלם לנתבע 1 וכן לבנו סך של 300 ₪ עבור הוצאותיהם ושכר טרחתם.
בקביעת גובה הסכומים נתתי דעתי לראיות השונות בנוגע לאופן התרחשות התאונה וזהות הנהגים בכלי הרכב ; להשלכות כל אחד מאופני ההתרחשות הנטענים על שאלות האחריות והאשם התורם; ולטענות בנוגע לגובה הנזקים.
הסכומים הנזכרים יהיו ניתנים לקיזוז זה מזה, כאשר ההפרש ישולם בתוך 30 ימים מהיום, ואם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד יום התשלום בפועל.
אגרות תושבנה לצדדים בהתאם להוראות הדין.
ניתן היום, י"ג אייר תשפ"א, 25 אפריל 2021, בהעדר הצדדים.