הדפסה

בית משפט השלום בירושלים ת"א 8703-09-16

מספר בקשה:7
בפני
כבוד סגנית הנשיא דורית פיינשטיין

מבקשים

  1. אריאלה ג'קובס בקסטר
  2. שנאור בקסטר

נגד

משיבים

  1. החברה הכלכלית קרית ארבע חברון בע"מ
  2. בניני בר-אמנה חברה לבנין ופיתוח בע"מ
  3. גרנד דיל הנדסה ובנין בע"מ
  4. ראיד פנון

החלטה

התובעים הגישו ביום 20.2.17 בקשה לתיקון כתב התביעה בשל שלושה טעמים עיקריים : האחד, שישנם ליקויים שהיקפם ועלות תיקונם התגלו להם רק כעת, השני, שלאחרונה (ולאחר הגשת כתב התביעה) אובחנה ביתם כסובלת מאסטמה, מה שמצריך הוספת ראש נזק נוסף של דיור חלופי והובלת הריהוט בזמן ביצוע התיקונים בבית והשלישי שהתקופה שבה נמשכים הליקויים תוביל לירידת ערך ממשית בערך הדירה .

לתגובה הוגשו תגובות מטעם הנתבעות, וכן תשובה לתגובות.

לאחר עיון בכל מה שהוגש הגעתי לכלל מסקנה, שבכל הנוגע להיקף הליקויים ולעלות התיקונים, יכלו התובעים לקבל את כל המידע המלא והנכון, לו היו עורכים בדיקה מעמיקה יותר בטרם הגשת כתב התביעה. כמו כן, כן יכלו לחזות את ירידת הערך הצפויה, כביכול, לדירתם, עקב הליקויים.

עם זאת, מכיוון שממילא נכון בעיניי לאפשר את תיקון כתב התביעה בהוספת ראשי נזק עקב מצבם הרפואי של ביתם, ולאור המדיניות הליברלית העקבית, המאפשרת לתקן כתבי טענות ובמיוחד בשלב ההתחלתי של ההליכים שבו אנו מצויים, החלטתי לאפשר לתובעים לתקן את כתב התביעה בכפוף לתשלום הוצאות בסך של 1,500 ₪ כולל מע"מ לכל אחת מן הנתבעות.
כתב תביעה מתוקן, בצירוף אסמכתא בדבר תשלום ההוצאות שנקבעו לעיל , יוגש לביהמ"ש עד יום 18.5.17, ועד למועד הנ"ל הוא יומצא גם לנתבעות (שתהיינה רשאיות להגיש כתב הגנה מתוקן במועדים הקבועים בתקנות).

לעיון מהו"ת ביום 19.5.17.

ניתנה היום, כ"ד ניסן תשע"ז, 20 אפריל 2017, בהעדר הצדדים.