הדפסה

בית משפט השלום בירושלים ת"א 2657-02-19

בפני
כבוד ה שופט אלעזר נחלון

תובע
פלוני

נגד

נתבעות

  1. זהבה לוי
  2. הפניקס חברה לביטוח בע"מ

החלטה

ההליך הועבר לטיפולי.
לאחר עיון במסמכים שבתיק התובענה, ובכלל זה בכתבי הטענות, בפרוטוקולי הוועדות הרפואיות ובתחשיבי הנזק על נספחיהם, מוצע לצדדים לסיים את המחלוקת בתשלום סכום של 210,000 ₪ – מעבר לתגמולי המוסד לביטוח לאומי שהשתלמו וישתלמו לתובע ומעבר לתשלום התכוף ששולם לו – בצירוף שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט.
על פי קביעות הוועדות הרפואיות, התובע סובל מנכות משוקללת בשיעור של 31%, המורכבת מנכות אורתופדית בשיעור של 10% בכל אחת משתי רגליו, מנכות נפשית בשיעור של 10% וכן מנכות בגין צלקות בשיעור של 5%. כמו כן סבל התובע ממצב מורכב בחודשים שלאחר התאונה, כעולה גם מאישורי המחלה שניתנו לו בזמן אמת.
פיצוי בגין הפסדי שכר והפרשות פנסיוניות לעבר חושב בשים לב למצבו הרפואי של התובע בתקופה שלאחר התאונה ולאחריה, כמו גם להכנסותיו בפועל מאז ועד היום. פיצוי בגין הפסדים כאמור לעתיד חושב בשים לב למהות הנכויות שמהן סובל התובע ולשיעורן, למקצועו של התובע ולגילו בעת התאונה, כמו גם לנתוני הכנסתו והיקף עבודתו בפועל לפני התאונה ולאחריה.
ההצעה כוללת גם פיצוי בגין עזרת הזולת בהתחשב במהות נכויותיו של התובע ובשיעורן; פיצוי גלובאלי בגין הוצאות ניידות מוגברות והוצאות נוספות; וכן פיצוי בגין הנזק הלא ממוני בהתאם להוראות הדין.
הצדדים יודיעו עמדתם עד יום 6.10.19.
התיק יובא לעיוני ביום 7.10.19.
ניתנה היום, כ"ה אב תשע"ט, 26 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.