הדפסה

בית משפט השלום בחיפה תא"מ 50885-12-17

מספר בקשה:9

בפני
כב' השופט יהושע רטנר

התובעת
מ. אמיר "הכרמל" פיננסים בע"מ

נגד

הנתבע
יוסף אלון

פסק דין

לפני בית המשפט בקשת הנתבע להורות על מחיקת התביעה. זאת מאחר והתובעת לא שילמה לו את סכום ההוצאות שנפסק בהחלטת בית המשפט מיום 22.12.19.

התובעת הגיבה לבקשה. בתגובת התובעת היא פירטה את מחדלי הנתבע וטוענת שכלל לא היה מקום להטיל עליה תשלום הוצאות לנתבע. לפיכך התובעת מבקשת לבטל את החיוב בהוצאות. מוסיפה וטוענת התובעת, שהיא לא ביצעה את התשלום כי לא נמסרו לה פרטי חשבון בנק לצורך העברת הכספים . לחילופין התובעת מבקשת ארכה לתשלום ההוצאות.

כפי שנקבע בהחלטה מיום 22.12.19 התנהלות התובעת גובלת בזלזול בבית המשפט. כעת התובעת אף עשתה דין לעצמה ונמנעה מלשלם הוצאות משפט שהושתו עליה. בסעיף 3 להחלטה הנ"ל נקבע:

"ללא קשר לתוצאות המשפט, התובעת תשלם לנתבע שכ"ט עו"ד בסך 2,000 ₪ בלבד, תוך 30 יום מהיום. היה וההוצאות לא ישולמו במועד אשקול להורות על מחיקת התביעה ללא התראה נוספת."

בנסיבות אלה אני מורה על מחיקת התביעה.

לפנים משורת הדין, אין צו להוצאות נוספות. תיק ההוצל"פ שנפתח לביצוע השטר מושא התביעה ייסגר ללא חיוב כלשהו של הנתבע. הפקדונות (על פירותיהם) המצויים בתיק יוחזרו לנתבע באמצעות בא כוחו.

תנאי להגשת התביעה מחדש, בין באמצעות בקשה לביצוע שטר בהוצל"פ ובין בתביעה ישירות לבית המשפט, מותנה בכך שהתובעת תשלם את ההוצאות שהושתו עליה בהחלטה מיום 22.12.19 תוך 45 יום מהיום.

הדיון הקבוע ליום 1.3.20 מבוטל.

ניתן היום, כ"ט שבט תש"פ, 24 פברואר 2020