הדפסה

בית משפט השלום בחיפה תא"מ 44263-04-18

לפני כבוד השופטת מירב קלמפנר נבון
התובע
א.ע. פחחות מיזוג אוויר ע.מ. 203556873
ע"י ב"כ עו"ד אבו סביח

נגד

הנתבע
חרבי ציון ת.ז. XXXXX470
ע"י ב"כ עו"ד פרץ

פסק דין

לפני תביעה כספית.
התובע עוסק מורשה העוסק בתעלות מיזוג אוויר. הנתבע אף הוא עוסק מורשה ועוסק בייצור והתקנות תעלות פח. התובע טוען כי בחודש 2/17 הוסכם בין הצדדים כי התובע יספק לנתבע שירותי הרכבת תעלות מיזוג אוויר במספר פרויקטים של בניה. לטענת התובע הוסכם כי עלות שכר שני העובדים מטעמו תעמוד ע"ס 1300 ₪ +מע"מ, ליום עבודה. לטענת התובע, הוא ביצע עבור הנתבע עבודות הרכבת תעלות מיזוג אוויר בפרויקטים בבני ברק, נתניה, נהריה והוד השרון.
לטענת התובע, לאחר חודש 4/17 סרב הנתבע לשלם לו בגין העבודות האמורות ונותר לו חוב בסך 75,000 ₪. מכתב דרישה אשר נשלח לנתבע לא נענה ומכאן תביעת התובע אשר לפני.
לטענת הנתבע, ההתקשרות עם התובע נעשתה באמצעות בנו, מר דורון חרבי ונעשתה בהסכם בע"פ בין הצדדים. הוסכם כי התובע יספק שירותי התקנת תעלות מיזוג אוויר כקבלן משנה של הנתבע במספר אתרי בניה בהם זכה הנתבע בחוזים לאספקת שירותי התקנת מיזוג אוויר. הנתבע טוען כי הוסכם על שכר עבודה של 1000 ₪ בצירוף מע"מ עבור כל יום עבודה בו ישלח התובע שני עובדים מטעמו לעבודה אצל הנתבע.
לטענת הנתבע, עבד אצלו התובע בפועל במשך 30 יום בלבד, בגינם הוא זכאי לסך של 30,000 ₪ בצירוף מע"מ. לטענת הנתבע, התובע פנה אליו לאחר מספר ימי עבודה בודדים , בבקשה לקבלת כספים עוד טרם ההתחשבנות ביניהם ושולם לו 8670 ₪ על מנת שלא להשיב את פניו ריקם.
עוד טוען הנתבע, כי התובע התגלה במהלך עבודתו, כקבלן משנה חסר מקצועיות אשר גרם באתרים בהם עבד לנזקים, בגינם לא שולם לנתבע ונמנעו ממנו כספים בסך של 73,000 ₪ בצירוף מע"מ.
הנתבע טוען כי התובע שלח לו מכתב התראה לאקוני אשר אינו מפרט דבר וכי בחר להסתיר עובדות מבית המשפט בחוסר תום לב. אל נוכח הנזקים אשר נגרמו לנתבע, לטענתו כתוצאה מעבודת התובע, עותר הנתבע לדחיית התביעה כנגדו.
הצדדים מילאו ידיי להכריע בסכסוך על דרך הפשרה בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט.
לאחר ששמעתי את עדי הצדדים, עיינתי עיין היטב בחומר הראיות ושקלתי טענותיהם, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובע סך של 25,000 ₪.הסכום יישא הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה (24/4/18) ועד ליום התשלום המלא בפועל.
בהתאם להסכמת הצדדים יישא כל אחד מהצדדים בהוצאותיו שלו ובכלל זאת שכר טרחת בא כוחו. כן יהא בכוחו של פסק דין זה על מנת למצות ולסיים את כלל המחלוקות אשר בין הצדדים לו.
נוכח אופן סיום ההליך, ניתן בזאת פטור מתשלום המחצית השנייה של האגרה.
פסק הדין ניתן לאחר שקילת טענות הצדדים ללא נימוקים כפי המקובל והראוי בפסיקה על דרך הפשרה.
 
ניתן היום, כ"ה שבט תשע"ט, 31 ינואר 2019, בהעדר הצדדים.