הדפסה

בית משפט השלום בחיפה ת"פ 12853-08-16

לפני כבוד ה שופטת ג'אדה בסול

המאשימה
משטרת ישראל תביעות- שלוחת חיפה

נגד

הנאשמים
.1 חוסני שיח' אחמד (עציר)
.2 רביע אבו חרב (עציר)
.3 אבראהים מוסא (עציר)

<#2#>
נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד אפי פרידמן
ב"כ הנאשמים – עו"ד עראף
הנאשמים – בעצמם באמצעות הליווי
פרוטוקול

הדיון מתנהל בתרגום לשפה הערבית על ידי הגב' ג'ורג'ת דניאל.

ב"כ הנאשם:
לאחר שהקראתי לנאשמים את כתב האישום והסברתי להם את תוכנ ם מרשיי מוד ים במיוחס להם בו.

הנאשמים:
לאחר שהוקרא לנו כתב האישום והבנ ו את תוכנו אנ ו מוד ים בעובדות המפורטות בו.

<#3#>
הכרעת דין
על פי הודאת הנאשמים באמצעות בא כוחם , הנני מרשיעה אות ם בעביר ות המיוחסת ל הם בכתב האישום עבירה על הוראות סעיף 12 (1) לחוק הכניסה לישראל תשי"ב – 1952 וכן עבירה על הוראות סעיף 420 לחוק העונשין תשל"ז – 1977.
<#4#>

ניתנה והודעה היום ה' אב תשע"ו, 09/08/2016 במעמד הנוכחים.

ג'אדה בסול , שופטת

ב"כ המאשימה:
הנאשמים הודו והורשעו על פי הודאתם בביצוע עבירות של כניסה לישראל שלא כחוק ושימוש במסמך מזויף. אין לנאשמים הרשעות קודמות. הערכים המוגנים אשר נפגעו בעבירת הכניסה לישראל שלא כחוק, הינה פגיעה בריבונות המדינה ושטחה וזכותה לקבוע את הנכנס לשעריה. העבירה של שימוש במסמך מזויף, חמורה ופוגעת בבטחונו של הציבור ומונעת מהמשטרה לבצע תפקידה לשמור על הציבור ולהגן עליה. מפנה לת.פ. 5665-09-15 של בימ"ש שלום חיפה שבו נקבע מתחם של 3 – 9 חודשי מאסר בגין עבירות של כניסה לישראל שלא כחוק. לאחר שהופעל מאסר מותנה, נגזרו על הנאשם 5 חודשי מאסר. מתחם הענישה הראוי בעניינם של הנאשמים, הינו 3 – 9 חודשי מאסר בפועל. לציין כי המתחם של בל הרוש לא חל על המקרה דנן, היות ובמקרה שלנו ישנה עבירה נלווית.
לאור זאת אנו מבקשים להשית על הנאשמים מאסר בפועל למתחם של 3 – 9, מאסר על תנאי וקנס משמעותי.

ב"כ הנאשמים טוען לעונש :
לא ברור לי למה חברי ממשיכים לטעון למתחמים שהם לא מחויבים. יש מתחם של בימ"ש מחוזי גם כאשר מדובר בעבירות נלוות. מפנה להחלטת כב' השופט שפירא ולפסיקה של בימ"ש מחוזי
294740-02-15. נסיבות דומות וכן ל – 501-08-16, באולם זה כב' השופטת השיתה 14 ימי מאסר. גם שם יוחסה עבירה של שימוש במסמך מזויף. אני לא מקל ראש בעבירה של שימוש במסמך מזויף. אי אפשר להפריד את שתי העבירות. מדובר בעבירה אחת. עבירה זו נמצאת ברף הנמוך ולא מדובר במקרה שאדם מציג מסמך מזויף על מנת לגזול מאדם אחר כל חפץ ששייך לו. הם ניסו להיכנס ולעבוד, כי הם חיים בתנאי תת תנאים. הם שילמו 4,000 ₪ על מנת לקבל היתר ולעבוד במשכורת רעב. כאשר נכנסו הבינו כי המסמך הזה מזויף. הם היו צריכים לעבוד חודשיים על מנת לממן את ההיתר. עצם העניין זה עונש כבד. ביחס לנאשם 1, הוא עזב את ביתו, הוא בן 18 וחודש. הוא עבר לא מכבר, ניתוח לב פתוח. הוא נכנס על מנת לפרנס משפחתו, לממן את הטיפולים שלו. אלה הנסיבות. כנ"ל לגבי נאשמים 2 ו – 3 יש להם מספר אחים, נכנסו על מנת לפרנס אותם. מבקש להסתפק בימי מעצרם. עברם נקי לחלוטין, אין להם עבירות נגד בטחון המדינה והציבור. מדובר בעבירות שנעברו מתוך ייאוש ומצוקה. על כן מבקש להסתפק בימי מעצרם, בייחוד לגבי נאשם 1 בשל הניתוח שעבר, ומאסר על תנאי מדוד. הנאשמים נעצרו ביום 2.8.2016.

<#5#>
גזר דין

הנאשמים הורשעו על פי הודאתם בהזדמנות הראשונה בעבירות שיוחסו להם בכתב האישום בגין ביצוע עבירה של כניסה לישראל שלא כחוק ושימוש במסמך מזויף.
עסקינן בנאשמים צעירים כאשר הצעיר ביניהם הנאשם מס' 1, יליד 1998 ועברם נקי ולהם זאת ההרשעה הראשונה בעבירות בהן הורשעו ובכלל.

הנאשמים נעצרו בתארך 2.8.2016 בחיפה בהיותם תושבי הרשות כאשר הם שהו בשטחי מדינת ישראל ללא שהיה בידיהם כל אישור כניסה לישראל או לעבוד בתחומה והציגו בפני השוטרים היתרי כניסה לישראל שהם מזויפים ביודעם כי הם מזויפים.

בבחינת השיקולים לענישה, יש להביא בחשבון את הערכים המוגנים שנפגעו, הפגיעה בריבונות המדינה ושליטתה מי ייכנס בשעריה.
יחד עם זאת, יש להביא בחשבון את עברם הנקי של הנאשמים, גילם הצעיר, נסיבות כניסתם לארץ, מכאן כי ניתן לקבוע כי מתחם הענישה בנסיבות, איננו אמור להיות ענישה מחמירה כי הם במתחם שבין מאסר על תנאי לבין מאסר שלא יעלה על חודש ימים.

בהתחשב בכל השיקולים דלעיל, אני מטילה על הנאשמים את העונשים הבאים:

  1. מאסר בפועל של 10 ימים אשר ימנה ממועד מעצרם, 2.8.2016.
  2. מאסר מותנה של חודשיים ימים למשך שנתיים מהיום שלא לעבור עבירה דומה עליהם הורשעו.
  3. בנסיבות האישיות של הנאשמים, לא ראיתי מקום להטיל קנס על מי מהם.

זכות ערעור לביהמ"ש המחוזי תוך 45 יום מהיום.
<#8#>

ניתנה והודעה היום ה' אב תשע"ו, 09/08/2016 במעמד הנוכחים.

ג'אדה בסול , שופטת