הדפסה

בית משפט השלום בחיפה ת"א 28-08-17

בפני
כבוד ה שופט יואב פרידמן

התובע
פלוני
ע"י ב"כ עוה"ד א.הובמן

- נ ג ד -

הנתבעת
הפניקס חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד ג.אגבריה ואח'

פסק דין

1. הצדדים הסמיכוני ליתן את פסק הדין לפי סעיף 4(ג) של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, והגישו סיכומים בכתב.

2. התובע יליד 1985. תאונת הדרכים הינה מ-19.11.16. מטעם בית המשפט מונו שני מומחים – פרופ' וולפין בתחום האורטופדי, ופרופ' ולר בתחום הנוירולוגי. שניהם קבעו, כל אחד בתחומו, כי לא נותרה נכות כתולדת התאונה. פרופ' וולפין קבע נכות זמנית בשיעור של 100% בתקופת חודש מיום התאונה, ונכות זמנית בשיעור 20% ל-3 חודשים נוספים.

3. התובע מבקש לפסוק לו בגין כאב וסבל את הסכום המקסימלי (בקירוב) שבשיקול דעת בית המשפט משלא נותרה נכות. בגין הפסד שכר בעבר מבקש הוא סך של 5,200 ₪ לחודש הראשון שלאחר התאונה, 5,000 ₪ סכום גלובאלי בגין שלושת החודשים שאחר כך, ועל הסכום המתקבל להוסיף 12.5% בגין אובדן תנאים סוציאליים. בגין הוצאות רפואיות ונסיעות מתבקש סך של 10,000 ₪. בגין עזרת צד ג' עבר מתבקש סך 5,300 ₪ לחודש הראשון (נטען כי הועסקה עזרה לאור העובדה שאף רעייתו נחבלה יחד עמו בתאונה). בגין יתרת התקופה לעבר מבוקשים סכומים "יחסיים" בהתאם לתקופות, וסך הכל 12,800 ₪ בגין עזרת צד ג' .

4. הנתבעת טוענת כי מן הראוי לנכות את שכר שני המומחים בו נשאה. ביחס לגובה הנזק טוענת היא כי עיון בתלוש השכר של דצמבר 2016 מעלה כי התובע עבד רגיל ואף שכרו השנתי לא נגרע. אף עיון בתלושי ינואר עד מרץ 2017 מעלה כי לא חלה כל פחיתת שכר הקשורה לתאונה. גם עזרת צד ג' לעבר לא נצרכה לגופה ולא הוכחה, בכלל ולבטח לא בשכר, ואף התובע השיב בשלילה כאשר נשאל בשאלון האם נדרש לעזרת צד ג' בשכר. גם הנזק המיוחד שעניינו בהוצאות רפואיות עבר לא הוכח, ואב הנזק היחיד בו יש להכיר הינו אב הנזק הלא ממוני לגביו מוצע סכום של 3,000 ₪, בהתאמה לפגיעה הקלה.
לאחר ניכוי שכר המומחים תבלע התביעה.

5. הבאתי בחשבון בגדר שאר השיקולים את שכר המומחים בהם נשאה הנתבעת, לאור התוצאה לפיה לא נותרה נכות, ואף תקופת אי הכושר המלא שהוכרה, עמדה בהערכת המומחה על חודש.

לאחר עיון במסמכים ובטיעונים, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובע בתוך 30 יום את הסכומים הבאים במצטבר:

א. 4,000 ₪.
ב. 515 ₪ שכ"ט עו"ד בסכום כולל.
ג. 705 ₪ בגין אגרה ראשונה.

פטור מיתרת אגרה.

ניתן היום, ב' אדר תש"פ, 27 פברואר 2020, בהעדר הצדדים.