הדפסה

בית משפט השלום בחדרה ת"ת 6143-06-19

מספר בקשה:3
בפני
כבוד ה רשם שמעון רומי

מבקש/חייב/נתבע

גרגורי אברהמוב

נגד

משיבה/זוכה/תובעת

חברת פרטנר תקשורת בע"מ ח"צ 520044314

פסק דין

נוכח הודעתם המוסכמת של הצדדים מתקבלת התנגדות המבקש במלואה, הדיון הקבוע ביום 08.09.19 יבוטל, תיק ההוצאה לפועל שבכותרת ייסגר.

מה שאינו מוסכם הוא סוגיית ההוצאות כאשר המשיבה סבורה כי אין לחייבה בהוצאות נוכח השלב בו מצוי ההליך, המידע המובא בהתנגדות לא היה לנגד עיניה ערב הגשת בקשת הביצוע בתיק ההוצל"פ וההתראה לא זכתה למענה המבקש טרם נפתח תיק ההוצל"פ.

מנגד, סבור המבקש כי התובעת ידעה גם ידעה כל שהיא מציינת כדבר שלא היה בידיעתה ובכל מקרה מותיר לשיקול דעת בית המשפט את ההכרעה.

בהתאם לתקנה 511 (ב) בתום הדיון בכל הליך יחליט בית המשפט או הרשם לעניין שלפניו, אם לחייב בעל דין בתשלום שכר טרחת עורך דין, אם לאו. ניתנה לצדדים הזדמנות להשמיע טענותיהם לעניין ההוצאות וזאת כעולה מבקשתם המשותפת.

אין דלת חובה על חייב בתיק הוצל"פ להשיב לאזהרה ט רם הגשת תובענה, לכן קשה לבוא בטרוניה אל המבקש כשהעובדות לשורה נודעו למשיבה אך לאחר הגשת התנגדותו. המבקש שכר שירותי עורך דין ומן המפורסמות כי אלו אינם נותנים שירותיהם בלא תמורה כדרך כלל.

לאחר שבחנתי את התובענה ושיעורה וכן את בקשת המשיבה מיום 12.08.19, תגובת המבקש מיום המחרת והחלטתי בשתיהן, דומני כי יש להשית את הוצאות המבקש לשכר טרחת עורך דין בסכום כולל של 1,170.00 ₪ (כולל מע"מ) על המשיבה וכך יהא.

הסכום הנ"ל יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מהיום ועד התשלום בפועל.

תשלום החיוב האמור ייעשה בתוך 30 ימים שאם לא כן יהא זכאי החייב להגיש בקשה מתאימה בתיק ההוצל" פ להיפוך הצדדים בתיק, היינו הזוכה תהיה לחייבת והחייב יהיה לזוכה והכל ביחס לסכום ההוצאות הנ"ל- כל זאת בהתאם להוראות ס' 18 בחוק ההוצל"פ ועל מנת לחסוך הוצאות נוספות מן הצדדים.

ניתן היום, י"ג אב תשע"ט, 14 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.