הדפסה

בית משפט השלום בחדרה ת"פ 945-08-15

בפני
כבוד ה שופט משה גינות

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

נאשם

איל ברגר

החלטה

כנגד הנאשם אייל ברגר, הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות שעניינן יצור והכנה והפקת סם מסוכן - עבי רה לפי סעיף 6 לפקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש) תשל"ג-1973; וכן עבירה שעניינה החזקת סם מסוכן שלא כדין ושלא לצריכה עצמית - עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) לפקודת הסמים המסוכנים נוסח חדש תשל"ג-1973.

מעובדות כתב האישום עולה כי הנאשם שכר דירה בזיכרון-יעקב. במשך 3 חודשים, גידל הנאשם בדירה סם מסוכן מסוג קנאביס והחזיק בו שלא לשימושו האישי. ביום 20 ליולי 2015, החזיק הנאשם בדירה 354 שתילי סם מסוכן מסוג קנאביס, במשקל כולל של 28.8 ק"ג נטו, שלא לצריכה עצמית וללא רישיון מאת המנהל.

ב"כ הנאשם פנה לבית המשפט וביקש כי אורה על בדיקת החומר החשוד כסם, על-ידי מומחה מטעמו: ד"ר נועם צ'כונובסקי. הסנגור ציין כי בשיחתו עם מומחה מטעם ההגנה, ביקש ה מומחה לשקול את הסם ולפתוח את השקים.

ב"כ המאשימה התנגדה לבקשה. לדבריה כתב האישום הוגש עוד בחודש אוגוסט 2015. כמו כן טענה שלא ברורה המחלוקת ולא ברורות לה הטענות כנגד משקל הסם.
עוד טענה ב"כ המאשימה, כי נוכח חלוף הזמן מרגע תפיסת הסם, אין ספק כי השתנה משקלו של הסם.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים, ובשים לב להצהרת הסנגור שאין בדעתו לכפור באשמות המיוחסות לנאשם, אולם הוא מבקש לדעת מה המשקל נטו של צמחי הקנאביס אותם גידל הנאשם, החלטתי להיעתר לבקשה.

לפיכך, הנני מתיר לב"כ הנאשם לבדוק את 354 השתילים שנתפסו בדירתו של הנאשם.
מבדיקה טלפונית שנערכה, מתברר כי השתילים נמצאים במחסן המוצגים של משטרת חדרה.

על ב"כ הנאשם לפנות מצוייד בהחלטה זו לב"כ המאשימה הגב' טל גרשון מן הפרקליטות, ולתאם את הבדיקה בדחיפות.

המזכירות תעביר העתק מהחלטה זו לידי הצדדים.
מס' הפקס של הסנגור הינו: 072-XXXX389.

ניתנה היום, י' אייר תשע"ו, 18 מאי 2016, בהעדר הצדדים.