הדפסה

בית משפט השלום בהרצליה ת"א 4085-07-18

בפני
כבוד ה שופטת ליעד שגב

תובעת
פלוני

נגד

נתבעים
2. טל ברקת שיווק בע"מ
3. הראל חברה לביטוח בע"מ.
4. עירית חולון

החלטה

לאחר שעיינתי בחוות הדעת מטעם בעלי הדין, ולאחר שאפשרתי לבעלי הדין ליתן את עמדתם לעניין מינוי מומחה מטעם ביהמ"ש או להגיע להסכמה בדבר מיצוע נכויות, אני ממנה את ד"ר אבי מוסקוביץ, כמומחה רפואי מטעם בית-המשפט בתחום התעסוקתי (להלן: "המומחה").

המומחה יעיין במסמכים הרפואיים, אשר יומצאו לו על-ידי ב"כ הצדדים, יבדוק את התובעת ויקבע ממצאים לגבי מצבה הרפואי בעקבות התאונה, ובכלל זה:
האם לוקה התובעת כיום בנכות עקב התאונה? אם כן, לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות? מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובעת ולאילו תקופות?
האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבה בעתיד?
מהן המגבלות התפקודיות של התובעת, אם בכלל, בשים לב לעבודתה ולמקצועה?
האם תזדקק התובעת לטיפולים רפואיים בעתיד? אם כן, מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים בהתאם למחירים הנכונים להיום?
המומחה יתייחס, בין היתר, לקשר בין התאונה ובין מצב התובעת נכון להיום וכן למצבה הרפואי הרלוונטי עובר לתאונה.

ב"כ הצדדים ימציאו למומחה את כל המסמכים הרפואיים המצויים ברשותם ואשר נוגעים לתובעת בתוך 30 יום מהיום; העתק כל פנייה אל המומחה יועבר במישרין לצד שכנגד.

בשכר-טרחת המומחה - בסך של 5,500 ₪ בתוספת מע"מ - יישאו בשלב זה הצדדים בחלקים שווים (שליש התובעת; שליש הנתבעים 2-3; שליש הנתבעת 4) . באחריות ב"כ הצדדים לדאוג, כי שכר-טרחת המומחה ישולם ישירות למומחה עובר לבדיקה.

המומחה מתבקש ליתן את חווה"ד עד ליום 15.1.2020 ובכפוף לתשלום שכה"ט. המומחה יציין בחוות הדעת אלו מסמכים רפואיים עמדו בפניו.

ניתנה היום, ד' תשרי תש"פ, 03 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.