הדפסה

בית משפט השלום בהרצליה ת"א 30948-08-18

בפני
כבוד ה שופט יעקב שקד

תובע ונתבע שכנגד

ד"ר פליקס סירוטה

נגד

נתבעות ותובעת שכנגד

  1. נתלי נזרי
  2. שירן בל נזרי

פסק - דין משלים

המדובר בתביעה ותביעה שכנגד. התקיימו מספר קדמי משפט ואף הוגשו ראיות. דיון ההוכחות שנקבע לא התקיים בשל מצבו הרפואי של התובע, ובמסגרתו הסכימה ב"כ הנתבעות כי התביעה והתביעה שכנגד יידחו הדדית ובית המשפט יפסוק בדבר הוצאות המשפט לאחר טיעון (עמ' 6 לפרוטוקול). זמן מה לאחר מכן הודיע ב"כ התובע כי אף הוא מסכים לכך, ובהתאם נדחו התביעות הדדית בין בעלי הדין המופיעים מעלה .

עתה עליי להכריע בדבר הוצאות המשפט. עיינתי בטיעון שהוגש וביתר המסמכים שבתיק. אציין כי האמור בטיעון הנתבעות כי הסכמתן לדחייה הדדית הותנתה בפסיקת הוצאות ריאליות איננה מתיישבת עם הסכמתן בפרוטוקול, המדבר בעד עצמו.

הבאתי בחשבון את כלל הטענות ונסיבות העניין, לרבות טענת התובע כי התביעות נדחו הדדית טרם בירור צדקת הצדדים. שקלתי גם בק פידה את מכלול הראיות שהוגשו, לרבות ההקלטה והתמליל שהגישה התובעת שכנגד וכן את הפסיקה הנוגעת בדבר. כן הובאה בחשבון העובדה שהתובע החל בהליך המשפטי לאחר כשש שנים תמימות ממועד האירוע, או אז נאלצו הנתבעות להתגונן כנגד תביעתו ואף הוגשה תביעה שכנגד בגין האירוע.

בהינתן האמור, נפסק כי התובע ישלם לנתבעות סכום כולל של 10,000 ₪, מתוכם 7,000 ₪ לנתבעת 1 וסך 3,000 ₪ לנתבעת 2.

אשר לנתבע שכנגד 2, שהגיש טיעון בענין ההוצאות לאחר שהתביעה נגדו נדחתה בהסכמה: משום מה טיעון זה לא הובא בפניי עד עתה. התובעת שכנגד תגיש תשובה לטיעון זה תוך 7 ימים ולאחר מכן תינתן החלטה בעניין.

ניתנה היום, ט"ו אייר תשע"ט, 20 מאי 2019, בהעדר הצדדים.