הדפסה

בית משפט השלום בבת ים ת"א 68562-05-19

בפני
כבוד ה שופטת ליעד שגב

תובע
פלוני

נגד

נתבעים

  1. מדינת ישראל
  2. עיריית קרית אונו

החלטה

נוכח הפער בין חוות דעת הצדדים, אני ממנה את ד"ר יוסי גלייטמן, כמומחה רפואי מטעם בית-המשפט בתחום הפה ולסת / שיניים (להלן: "המומחה").

המומחה יעיין במסמכים הרפואיים, אשר יומצאו לו על-ידי ב"כ הצדדים, יבדוק את התובע ויקבע ממצאים לגבי מצבו הרפואי בעקבות התאונה, ובכלל זה יקבע:
האם לוקה התובע כיום בנכות עקב התאונה? אם כן, לאיזו תקופה ומהו שיעור הנכות? מהן הנכויות הזמניות שיש לקבוע לתובע ולאילו תקופות?
האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבו בעתיד?
מהן המגבלות התפקודיות של התובע, אם בכלל, גם בשים לב לעבודתו ולמקצועו?
האם יזדקק התובע לטיפולים רפואיים בעתיד? אם כן, מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של הטיפולים בהתאם למחירים הנכונים להיום?
המומחה יתייחס, בין היתר, לקשר בין התאונה ובין מצב התובע נכון להיום וכן למצבו הרפואי הרלוונטי עובר לתאונה.

ב"כ הצדדים ימציאו למומחה את כל המסמכים הרפואיים המצויים ברשותם ואשר נוגעים לתובע בתוך 30 יום מהיום; העתק כל פנייה אל המומחה יועבר במישרין לצד שכנגד.

בשכר-טרחת המומחה - בסך של 5,000 ₪ בתוספת מע"מ - יישאו בשלב זה הצדדים בחלקים שווים (1/3 התובע; 1/3 הנתבעת 1; 1/3 הנתבעת 2) . באחריות ב"כ הצדדים לדאוג, כי שכר-טרחת המומחה ישולם ישירות למומחה עובר לבדיקה.

המומחה מתבקש ליתן את חווה"ד עד ליום 30.8.20 ובכפוף לתשלום שכה"ט. המומחה יציין בחוות הדעת אלו מסמכים רפואיים עמדו לפניו בעת כתיבת חוות דעתו.

תז"פ ליום 2.9.20.

ניתנה היום, י"ז אייר תש"פ, 11 מאי 2020, בהעדר הצדדים.