הדפסה

בית משפט השלום בבית שמש תא"מ 50191-01-17

בפני
כבוד סגנית הנשיא דורית פיינשטיין

התובעת

בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ

נגד

הנתבעים

1.איידון ג'ואן
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. בפני תביעה של חב' בזק לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לרכב בבעלותה בתאונת דרכים שאירעה ביום 31.12.15 כאשר המחלוקת היא איזה מהרכבים שהיו מעורבים בתאונה לא עצר באור אדום.

2. התאונה אירעה בצומת סתריה ואין חולק כי הנהג מטעם התובעת נסע מכיוון רחובות לרמלה והמשיך ישר לתוך הצומת. לעומת זאת הנתבע 1 אשר נהג ברכב אשר מבוטח על ידי הנתבעת 2, יצא ממושב סתריה והתחיל בפניה שמאלה לתוך הצומת כאשר אירעה התאונה. הצומת מרומזרת מכל צדדיה ואין חולק כי הרמזורים היו תקינים ועבדו ואחד מהצדדים נכנס לתוך הצומת בחוסר זהירות ולא באור ירוק.

3. מעיון בתמונות שהגישה חב' בזק לאחר הדיון עולה כי הרכב שלה נפגע בצד הקדמי שמאלי. לטענת הנהג של בזק, הרכב של הנתבע 1 התפרץ מצד ימין באור אדום, הנהג של בזק לא הצליח לבלום ופגע בו. גרסה זו לא עולה בקנה אחד עם הפגיעות שנראות דווקא בצד שמאל מקדימה דבר שמעיד, אם אקבל את גרסתו של נהג בזק, כי הנתבע 1 נכנס לצומת בכזו מהירות שעבר אותו והוא לא פגע בו בצד ימין אלא בצד שמאל. מנגד, אין חולק כי התנועה הנגדית מכיוון רמלה לרחובות נוסעת עם אור ירוק במקביל לתנועה מרחובות לרמלה. ואין חולק כי הרכב של הנתבעים לא נפגע מתנועה נגדית. לכאורה, אילו היה נוסע במהירות כזו שהצליח באור אדום לחתוך את רכב התובעת, כך שהוא יפגע רק בצד ימין, הרי שגם היה מגיע לצד השני ונפגע מהתנועה הנגדית.

4. אוסיף ואציין כי התרשמתי באופן חיובי יותר מעדותו של הנתבע 1. גרסתו היתה סדורה ועקבית על אף שאינו שולט לגמרי בעברית. לעומת זאת גרסת נהג בזק סתרה את האמור בטופס ההודעה שכן בדיון בפני טען כי נסע במהירות נמוכה כאשר נכנס לצומת ואילו בטופס ההודעה דיבר על בלימה חזקה ביותר.

5. בזק טענה כי העובדה שהבעלים של הרכב לא תבעו את הנתבעת 2 מעידה על כך שסברו שהתאונה נגרמה באשמת הנתבעת 1. אין בידי לקבל טענה זו, הבעלים לא נתבעו ולא העידו בפני ויכולים לשקול לתבוע גם לאחר סיום ההליכים בתיק זה וגם מבלי להפעיל את הביטוח של הנתבעת 2.

6. אוסיף לכל אלו כי נטל ההוכחה הוא על התובעת ובמקרה זה איני מתרשמת כי התובעת הרימה אותו ונוכח התרשמותי הבלתי אמצעית מהימנות העדים, הרי שאני קובעת כי דין התביעה להידחות. התובעת תישא בשכ"ט ב"כ הנתבעים בסך 2,200 ₪ כולל מע"מ ובשכ"ט הנתבע 1 בסך של 400 ₪.

ניתן היום, כ"ב אייר תשע"ז, 18 מאי 2017, בהעדר הצדדים.