הדפסה

בית משפט השלום בבאר שבע תפ"ק 32416-09-16

בפני כב' השופטת דרורה בית אור, עמיתה

המאשימה:
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עוה"ד רותם יוחנני

נגד

הנאשמת:
שירן לוי
ע"י ב"כ עוה"ד בני גריקו
<#1#>
נוכחים:
קצינת המבחן הגב' אוסנת חמו
רכזת הפרוייקט הגב' עדי בלוטנר
עו"ס קהילתית הגב' יעל גני אור

פרוטוקול

קצינת המבחן:
נגיד את עיקרי הדברים. שירן מגיעה משתפת פעולה עם קצינת המבחן בכל המישורים. יש קשיים שעדיין צפים במישור ההתנהגות. אנחנו קושרים את זה לצורך שלה למעקב פסיכיאטרי בצורה מסודרת וברור. מחר ב 13.2 יש מפגש ואנחנו רואים בזה נקודה משמעותית בכל ההליך שנמצאת פה מאחר ויש חשיבות לטיפול שיינתן מבחינה תרופתית וזאת כדי להביא לאיזון במצבה ולהמשיך בתהליך.

ב"כ המאשימה:
הנאשמת הגיעה באיחור של חצי שעה לדיון. מעדכון שירות המבחן עולה מבחינתנו הסלמה בהתנהגות הנאשמת, היא תקפה במקום עבודתה את האחראית עליה גם באופן מילולי וגם השליכה לעברה כסא. למרות טיפול מאוד אינטנסיבי בשנה ומשהו האחרונות ושיתוף פעולה מלא כפי ששמענו עם שירות המבחן עדיין יש התנהגויות קשות וציבור שנפגע. יש מישהי שהגיעה לעבודה שלה כמו בכל בוקר והשליכו עליה כסא וקולה צריך להשמע באולמנו. באחד מהתיקים הפתוחים שהנאשמת פתחה בחודשים האחרונים במרמה ורכוש, הוגש כתב אישום ע"י התביעות לא יודעת אם שירות המבחן מעודכן לגבי זה.
אין תשלום מסודר למרכז לגביית קנסות ולא לבעלי הדירות שמהם שכרה והתגוררה בדירותיהם בחודשים האחרונים. אנחנו לא מזהים מגמה חיובית בעניין התוצאות של ההליך הטיפולי הזה נכון שהנאשמת משתפת פעולה באופן מאוד מיטבי עם שירות המבחן אך בסופו של יום ההליך צריך להביא לתוצאות ואפילו לתוצאות משנה. ואת זה אנחנו מתקשים לראות בתהליך.
בפן המשפטי שוחחתי עם חברי הבוקר בעקבות פגישה שהייתה לי עם פרקליט המחוז בעניין הנאשמת הצעתי לו הצעה מסויימת שייבחן וישיב לי תשובה בימים הקרובים. לכן אני טרם מגיבה לגופה של בקשה שהוגשה בימים האחרונים בעניין צירוף כלל תיקיה הפתוחים של הנאשמת בהליך הקהילתי.

ב"כ הנאשמת:
אכן חה פריצת דרך מסויימת במגעים בין הצדדים בעניין הנאשמת ואני אחתור ללטש את היהלום הזה וקיימת אופטימיות זהירה. לגופם של דברם אין ספק שגם אנחנו לא מצדיקים ורואים בחומרה כל התנהגות פורצת גבולות מכל מין וסוג שהוא. אני באופן אישי מדיווח של שירות המבחן ולמרות האמור לעניין ההתפרצות, אני מניח שאותה התפרצות אכן זקוקה להתייחסות וכנראה נובעת מבאמת הקושי הרב ומורכבות החיים שאיתה מתמודדת שירן בחיי היום יום. כאמור איני מצדיק ולו במעט התנהגות מסוג זה ויש להוקיע התנהגות כזו, אך בדיוק בשביל זה מתכנסת וועדה ושירות המבחן נמצא בתמונה. למרות העליות והמורדות ששירן חווה בהליך קיימת מגמה של שיתוף פעולה לאורך זמן ולכן על רקע מגעים שהתחדשו בין הצדדים אני רוצה לחזק את ידיה של שירן ולבקש התייצבות לדיונים במועד, ולהמנע מכל חיכוך שיכול להוביל להתנהגות פורצת גבולות.

הנאשמת:
השבוע נכון הייתה לי התפרצות בעבודה זה היה מכמה מניעים. אני לא זרקתי עליה כסא את הכסא זרקתי על הדלת. זה לא פגע בה. הייתה לי שיחה עם המנהלת והסברתי שזה לא יחזור. אני עובדת באוסם כבר שלושה חודשים ואני רואה חצי מהמשכורת כי חצי מעקלים לי בהוצל"פ.
האמת שאני מסכימה שההתנהגות לא מוסכמת אבל יש לי עוד שכר דירה שאני צריכה לשלם ועוד דברים ואין לי מאיפה לשלם. אני מנסה לעשות הכל כדי לא להתפרץ, אבל ברגע שזה קרה התקשרתי מיד לטלי לספר לה מה היה.

ביהמ"ש:
אני רוצה לומר לך תודה על הכנות שלך. שנית, יש לנו כאן משהו דו ראשי כזה, מצד אחד יש שיתוף פעולה יוצא מהכלל שלך איתנו עם שירות המבחן והפגישות ועכשיו שאת מספרת שישר התקשרת לטל לעומת מה שהיה בפעמים הקודמות, אז יש אצלך הגעה לכל הפגישות לדיונים בביהמ"ש הגעה לכל הפגישות בשירות המבחן שיתוף פעולה בכל הפגישות בצד השני זה כל הדברים האלה שקורים וקרו לאורך הדרך ובאמת יש בהם משהו שבהחלט מלמד על בעייתיות. אני רוצה ללכת לנושא הטיפול הפסיכיאטרי והתרופות מהידע המאוד מצומצם שלי בתחום אני יודעת שהתרופות הללו שיכול להיות שיש להם תופעות לוואי אבל יש בהן משהו שצריך לאזן את ההתנהגות ונצליח להביא לכך שלא יהיו התפרצויות ואני לא אכנס לכל מה שאנחנו יודעים והרקע של עשרות שנים של דברים לא פשוטים וזה בלשון המעטה שקרו לך. את נמצאת שנה ושלושה חודשים בתהליך זה תקופה לא קצרה אבל דברים לוקחים זמן, במיוחד הדברים הנפשיים ובמיוחד שזה דברים לא פשוטים. השיתוף פעולה שלך מעבר לשיחות והגעה לשירות המבחן הדברים צריכים לבוא לידי ביטוי בטיפול הפסיכיאטרי יש לך מחר וועדה, תצטרכי לתת לנו הבטחה שאחרי שיוחלט מה את צריכה ליטול ובאיזה מינון ותדירות את צריכה להבטיח שאת תקחי.
זה לוקח זמן עד שהתרופות מתחילות להשפיע אסור שיהיו הפסקות או אי נטילה. אם את מרגישה לא טוב מהתרופות אם יש תופעות לוואי קשות ואם זה עושה אותך ישנונית את צריכה לבוא לרופא או לשירות המבחן את צריכה לומר להם תראו זה עושה לי רע אולי צריך להחליף, שהעניין הזה צריך להיות כל הזמן בשליטה ופיקוח. אני שומעת שיש כאלה שמחליפים להם וזה מסתדר.
אנחנו מכירים את הבעייתיות הזו של בעיות במקום עבודה, זה לא פעם ראשונה. אני מעריכה את המנהלת שלך שלא הוציאה אותך ממקום העבודה ולא הגישה תלונה ובאמת החזירה אותך למקום עבודה. עבודה בשבילך זה אויר לנשימה גם מבחינת כסף וגם תעסוקה.
אני ראיתי שנפגשת עם בנך והיה מפגש טוב, ואני נורא שמחתי לשמוע. והילדה הייתה ובעלך הביא אותם, ונורא שמחתי לראות את זה.
אני לוקחת את ההבטחה שלך לאחר הפגישה תרופות בצורה מסודרת.

קצינת המבחן:
הפגישה מחר משמעותית לעניין הגשת בקשה לעניין קצבת נכות מביטוח לאומי.

<#2#>
החלטה

נדחה למעקב ליום 5.3.2018 בשעה: 09:30.

<#3#>

ניתנה והודעה היום כ"ז שבט תשע"ח, 12/02/2018 במעמד הנוכחים.

דרורה בית אור, שופטת עמיתה