הדפסה

בית משפט השלום בבאר שבע ת"פ 2175-08

לפני כבוד השופט הבכיר ג'ורג' אמוראי
המאשימה
מדינת ישראל - מס הכנסה
עו"ד שלי בנימין בטאט

נגד

הנאשמים
.1 הולידיי ביץ בע"מ
.2 טנא מן השקעות בע"מ
.3 הוטל מרקט בע"מ
.4 בבר בן עמי – בעצמו
עו"ד אחיקם גריידי

<#1#>
פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
מגישה את אמרותיו של הנאשם 4. מדובר ב- 4 אמרות.
האמרה הראשונה מיום 13/7/04 בצירוף תמלול מודפס – סומנה ת/ 19.
האמרה השנייה מיום 22/8/05 סומנה ת/ 20.
האמרה השלישית מודפסת מיום 22/10/06 סומנה ת/ 21.
האמרה הרביעית מודפסת מיום 14/11/06 סומנה ת/ 22.

הנאשם לאחר שהוזהר כחוק:
ש. נטען נגדך בישיבה הקודמת ע"י מר משה גלעד (העד) שאתה דיברת אתו לפני מועד הדיון, מה תגובתך ומה בדיוק קרה ?
ת. הוא התקשר אלי בעניין מחסן שאני מחזיק אצלו בבניין. מחסן שבניתי אותו על שטח שלו בבניין המשרדים ואני מחזיק שם ציוד והוא ביקש שאני אפנה ובשל כך ביקש שאבוא אליו הביתה. הגעתי אליו הביתה דיברנו , לא דיברנו על הדיון הוא ביקש ממני להשתדל לפנות כי יד לו דייר שרוצה לבוא לקחת משרד והוא רוצה את המחסן. אמרתי לו שאת המחסן אני בניתי בעצמי ושייתן לי קצת זמן שאמצא מקום להעביר את הציוד. באותה הזדמנות הוא סיפר לי שהתקשרה אליו בחורה בשם אלין שהיתה ידידה שלו והיא רוצה לחזור אליו. מאז שהוא העיד מה שהעיד כאן אני לא התקשרתי אליו ולא פניתי אליו. אבל ב- 27/9/16 יום לפני שהיה אמור להיות דיון ב- 28/9 הוא התקשר אלי ואני לא עניתי לו ויש לי כאן צילום של הפלאפון עם מס' הפלאפון שלו ששיחה לא נענתה וזה מתועד צילמתי את המסך.

ב"כ הנאשם 4:
שמעתי את בית המשפט ובכוונתי לקבל מחב' הסלולר את כל פלט השיחות הנכנסות והיוצאות
לתאריך 1/6/16 עד 28/9/16.

המשך חקירה:
ש. מה משה גלעד טען כנגדת בישיבה האחרונה ב- 19/6 שאתה פנית אליו על מנת להגיד משהו לגבי עדותו. תיתן את הגרסה שלך מה היה ?
ת. אמרתי שדיברנו בנושא המחסן ודיברנו על החברה שלו בשם אלין שרוצה לחזור אליו.
ש. תפרט לגבי דברים שנאמרו בקשר למשפט כאן ?
ת. הוא שאל אותי אם אני בא לדיון ואמרתי שכן והוא אמר שגם הוא מגיע.
ש. מעבר לזה נאמר משהו כלשהו לגבי המשפט או עניינים שעלו במשפט ?
ת. ממש לא.
ש. אתה מואשם בכתב האישום המתוקן בתיק זה לגבי 3 חברות. בוא נתחיל לגבי נאשמת 1 הולידי ביץ אתה נאשם בה שבשנים 2002, 2003 ו- 2004 לא הגשת במועד את הדוחות על ההכנסות וההוצאות של חב' הולידי ביץ. אני מבקש ממך להבהיר מתי הגשת ?
ת. אחרי שקיבלתי את כתב האישום התייעצתי עם רואה חשבון והוא המליץ לי להגיש דוחות לא מבוקרים מאחר וניירת כבר לא היתה כי המלון הפסיק את הפעילות בדצמבר 2003 וב- 2009 לא היה למי לפנות ואחד הבעלים שהיה בקיא בעניין ומנהל פעיל במלון היה ב- 2009 כבר חולה סרטן ולפני ניתוח ולא יכל לשתף פעולה. אז נאלצתי עפ"י עצת רואה החשבון ללכת למע"מ לבקש את דוחות המע"מ ועפ"י הדוחות האלה רואה החשבון הכין דוחות לא מבוקרים והגשתי אותם על מנת לעשות את המקסימום שאני יכול לעשות. אני רוצה לציין שאני התחלתי לעבוד במלון הזה שנקרא בתחילה "מלון החוף" בשנת 1996 חברה שקראו לה אז ד.ב. שרותי תיירות בע"מ שנוהלה ע"י אדם בשם יעקב ליפשיץ שהיה בעל החברה וגם מנהל המלון בפועל. אני עבדתי במלון כאחראי משמרת פעם בוקר פעם ערב לפי הצורך וגם לעיתים עבדתי באחזקה. המלון הוא בן 50 חדרים, מלון קטן. במלון הזה פגשתי את הלנה שהעידה כאן והפכה עם הזמן להיות בת זוגי. גם היא עבדה במלון כמנהלת משק וחדר אוכל.
בסוף שנת 97' פנה אלי יעקב ליפשיץ שהיה אדם מבוגר וסיפר שמצבו הבריאותי לא טוב והוא רוצה לפרוש מהמלונאות מאחר ויש לו חוזה עד סוף 2003 אם יש לי איזה רעיון שמישהו יקח את החוזה וימשיך אותו. בתקופה ההיא הייתי בהליכי גירושין הייתי פרוד מאשתי רבקה בן עמי ובהליכי גירושין והיה נגדי תיק מזונות עם הוצל"פ ופניתי לחבר שהיה גם מלונאי באותה תקופה ועסק בשיווק וקידום מכירות של בתי מלון בשם אהרון שפירא ושאלתי אותו אם יש לו איזה עניין ואם הוא מוכן להיכנס להסכם השכירות של המלון המבנה ולהמשיך אותו, הוא שאל אם אני מעוניין להיות שותף ולעשות את זה ביחד ואמרתי שלא כי אני בהליכי גירושין ותיק הוצל"פ ואני לא יכול להרשות לעצמי כרגע. ואז הציע שאולי הלנה תהא שותפה איתו והם (יעקב שפירא והלנה) יקימו חברה ואכן הם הקימו חברה וקראו לה הולידי ביץ והיא התחילה את הפעילות במלון בשנת 98' עד סוף החוזה 31/12/03. בתקופה הזאת היה אהרון שפירא והלנה הבעלים של המלון ואני שימשתי כמנהל בכפוף לאהרון שפירא שהיה אז יותר בקיא ממני בענייני מלונאות. אני לא בוגר לימודים במלונאות ולמדתי את זה תוך כדי עבודה בבתי מלון כל ראש מחלקה הוא מנהל , מנהל בוקר, מנהל ערב ולקחתי על עצמי תואר של מנהל. אני הייתי שכיר בהולידי ביץ מ- 98' עד סוף דצמבר 2003 שאז החוזה הסתיים. בתקופה הזו מעולם לא פנו אלי מס הכנסה, לא פנו למלון מס הכנסה לא היו תביעות , היה מנהל חשבונות שטיפל בניירת, הוא עבד מול שפירא. אני לא ידעתי שבכלל יש בעיה. עד 2009 לא ידעתי שיש בעיה עם הדוחות . באופן רשמי אהרון שפירא היה מורשה חתימה אבל לעיתים גם אני חתמתי על הסכמים , הצעות.
ש. עד מתי היתה בת זוגך ?
ת. עד 2004 או 2005 היתה בת זוגי.
ש. מי אישר לך לחתום בשם החברה ?
ת. אהרון שפירא.
ש. מלבד אהרון שפירא היו עוד אנשים מורשי חתימה ?
ת. מנהל חשבונות שחתם וחתם גם על שיקים הוא היה חותם בשם החברה.
ש. למה היית צריך לחתום במקום מר שפירא שהיה מורשה חתימה ?
ת. אני הייתי יוצא לפגישות עם סוכנים, לתת להם חומר של המלון והצעות שיווק המלון והייתי חותם על הסכם עבודה מידי פעם שהיה צריך והיית חייב להיות מורשה חתימה.
ש. אני מבין שמר שפירא היה מאשר לך את הדברים ?
ת. כן הוא היה נותן לי יד חופשית. כל דבר הודעתי לו לפני או אחרי והוא אישר.
ש. מה היה מעמדה של גב' הלנה מבחינת זכות החתימה בחברה ?
ת. אני חושב שהיא חתמה רק בבנק.
ש. במקביל עבדת במקום אחר ?
ת. לא. אבל ב- 2001 לקראת סוף 2001 הגיע הסיפור של חב' טנא מן השקעות ואז התחלתי להיות עסוק גם עם זה, זה היה בתור עזרה למשה גלעד. לפני שאגיע לטנא מן אני רוצה להוסיף שבשנת 98' כאשר הולידי ביץ ניהלה את המלון הכרתי את משה גלעד כסוכן ביטוח, סיפרתי לו שאני עובד מלון הולידי ביץ ואז הוא ביקש שאני אציע שהוא יבטח את המלון. מאחר ובשנת 98' הוחלפו הבעלים מד.ב. שרותי תיירות הצעתי לשפירא שיעשה ביטוח אצל משה גלעד ומשה גלעד אמר שאם נעשה ביטוח אצלו הוא ייתן הלוואות בריבית מורחבת, יעשה ניכיונות של שיקים של המלון גם בריבית מיוחדת . וההצעה התקבלה והוא ביטח את המלון. כך נוצר הקשר עם משה גלעד.
ש. מתי נכנסת לעבוד במלון הולידי ביץ באשקלון?
ת. ב- 96' כשהיה מלון החוץ והמשכתי עד דצמבר 2003.
ש. מתי אהרון שפירא נכנס לחוזה השכירות של המלון באשקלון?
ת. בשנת 98'.
ש. האם ידוע לך מי הגיש את הדוחות של המלון הולידי ביץ של החברה משנת 98' ועד 2002?
ת. אני לא יודע. אני לא זוכר.
ש. מה היתה המעורבות שלך בעניין הזה ?
ת. אני לא זוכר.
ש. אתה חתמת?
ת. לא זוכר. אני זוכר שאת מאזן 98' הגיש פראז' יוסף רואה החשבון וזה לפי עדות שלו.
ש. מי הגיש את הדוחות של החברה לשנים 98' עד 2002 ?
ת. 98' הגיש פראז' יוסף , 99' יכול להיות שערך אותם מנהל החשבונות במלון ויכול להיות שאני מסרתי אותם והבאתי אותם למס הכנסה לדלפק והגשתי.
ש. מי חתם עליהם ?
ת. אם אני לא טועה שפירא, אבל ההגשה ממש להביא אותם למס הכנסה לבניין שם מאחר והייתי הרבה בתל-אביב במיוחד לאחר שטנא מן נכנסה לעניינים אני חושב שאני הבאתי אותם אישית למס הכנסה .
ש. למה שפירא לא חתם על הדוחות מ- 2002 ואילך?
ת. אין לי מושג. לא ידעתי. אנו בשנת 2003 סיימנו במלון והתפזרנו, לא קיבלתי אף פעם מכתב או התראה או הודעה. פתאום בשנת 2009 כתב אישום. אני חושב שאם היתה יוצאת הודעה סמוך לשנים 2003, 2004 או 2005 היה אפשר להגיש את החומר ואת מאזני הדוחות.
ש. אחרי שהודיעו לך על זה שמאשימים אותך בכתב האישום הזה באחריות של מנהל לגבי הולידי ביץ פנית למר אהרון שפירא. ספר לבית המשפט ?
ת. אהרון שפירא היה בשנת 2009 חולה סרטן והוא אושפז הרבה בבתי חולים וכל החומר של החברה הולידי ביץ היה אמור להיות אצלו. אני חושב שעקב מצבו הוא פינה שם דירה לא בצורה מסודרת וחלק גדול מהניירת לא ניתן היה למצוא ולשחזר וכמה שניסיתי לא עלה בידי להשיג את החומר. מחוסר ברירה לפי עצת רואה חשבון שביקה הוצאתי כרטיסי דוחות של מע"מ ועפ"י הדוחות הוא הכין לי מאזן לא מבוקר ואני הגשתי אותו.

ש. ספר לביהמ"ש מי היה מקבל את ההחלטות העסקיות, תפרט ותספר על כל מה שהיה כרוך בהולידי ביץ מבחינת הניהול ?
ת. בתקופה של הולידי ביץ היה אהרון שפירא, הוא היה המחליט והקובע מאחר והיה בעל הידע ובעברו היה גם סוכן ביטוח עצמאי הרבה שנים והיה לו ניסיון בעסקים.
ש. מה היתה רמת המעורבות שלו בניהול העסק ?
ת. הוא ישב במלון באופן קבוע. אני הייתי עושה תפקידים של משמרת בוקר וערב והייתי יוצא הרבה החוצה לשיווק המלון הייתי יוצא לסוכנים, לוועדים, לקבוצות לקדם את השיווק של המלון.
ש. מה היתה התמורה בעד השרותים שקיבלת ?
ת. קיבלתי משכורת. יש לי דוחות 106 , הוצאתי דוחות 106 שמעידים על עבודתי במלון ויש לי גם תדפיס של המל"ל שמאשר שעבדתי בתקופה הזו כשכיר בהולידי ביץ.

ב"כ הנאשם 4 :
מגיש אישור המל"ל מיום 17/12/16 לגבי תקופות עבודתו של הנאשם 4 החל מאפריל 65' ועד 31/1/16
במסגרת אישור זה יש תקופות רלוונטיות לכתב האישום. (הוגש וסומן נ/ 26)
מגיש טופסי 106 של הנאשם 4 לשנים 98' , 99', 2000, 2001, 2002 ו- 2003 בחב' הולידי ביץ (סומנו
נ/27 (1 עד 6).

המשך חקירה:
ש. מה היה תפקידה של גב' הלנה מיכאלקי בחב' הולידי ביץ ?
ת. היא היתה אחראית המשק וחדר האוכל. זה היה מלון קטן והיתה בת זוגי.
ש. מה היו סמכויותיה כמנהלת ?
ת. היו לה סמכויות בתחום המשק והזמנת חומרי כביסה, הזמנת ציוד כביסה, סדינים, מגבות, הזמנת הספקת מזון למטבח.
ש. מה היה הקשר בינה לבין אהרון שפירא ?
ת. שותפים.
ש. מה היו החלקים בשותפות ?
ת. נדמה לי שברשם החברות מופיע אהרון שפירא עם מניה אחת בלבד והלנה היתה עם 99 מניות. אבל זה היה רק כלפי רשם החברות, ביניהם היה מסמך שהם שותפים מלאים 50 – 50. שפירא גם היה בהליכי גירושין באותה תקופה ולכן לא רצה להראות יותר מידי מעורבות גדולה בעסקים.

ש. מציג לך ת/ 14 מסמך שהוגש ע"י התביעה במסמכי רשם החברות של חב' הולידי ביץ. מפנה אותך לתזכיר ההתנגדות כחלק מאסופת המסמכים ומינוי דירקטורים ובעלי מניות ואני מבקש ממך להסביר לביהמ"ש לגבי עו"ד יונתן ועו"ד אלמגור משה את מי הם ייצגו ומי הביא אותם לטפל בענייני החברה ?
ת. עו"ד אלמגור משה הוא חבר של אהרון שפירא הוא באר שבעי וגם שפירא היה באר שבעי. עו"ד יונתן הוא הקים את החברה ואני לא יודע מי פנה אליו ואיך. אין לי מושג.

ב"כ המאשימה:
אני מתנגדת לשאלה. התשובות של הנאשם אינם מפי ידיעה. הוא טוען שאהרון שפירא מנהל את
החברה והחתים אותו על מסמכי ההתאגדות.

ב"כ הנאשם 4:
הנאשם מדבר עפ"י ידיעתו. הוא אמר מפורשות שעו"ד אלמגור משה מב"ש הובא על ידי מר אהרון
שפירא שהיה מנהליה ובעליה של הולידי ביץ. ולגבי עו"ד יונתן ...

<#2#>
החלטה

ההתנגדות נדחית.
<#3#>

ניתנה והודעה היום י"ח כסלו תשע"ז, 18/12/2016 במעמד הנוכחים.

ג'ורג אמוראי , שופט בכיר

המשך חקירה:
ש. את הפניות לעורכי הדין מי עשה ?
ת. אהרון שפירא הוא טיפל בהקמת החברה והוא כנראה פנה לעו"ד יונתן ואני רואה את הפרטים פה. אני לא זוכר , מה שאני רואה זה מה שאני זוכר.

ש. למי אתה פנית ?
ת. אני לא פניתי. אני לא עסקתי בזה.
ש. מה היה תפקידו של אהרון שפירא בניהול השוטף של המלון ?
ת. הוא היה בעל הבית, נוכח במלון, מטפל בכל הכספים, העברת כספים, תשלומים, הוראות תשלומים והוא היה רוב השבוע גם לן במלון למרות שהוא גר בב"ש.
ש. מה היה תפקידו של אהרון שפירא לגבי העובדים ?
ת. הוא קיבל את העובדים, הוא קבע את שכרם, היה מנהל חשבונות שעשה תלושי שכר. יכול להיות שבטופס 106 שמו רשום שם. אין לי מושג.
ש. מי היה מספק את הנתונים לרואה החשבון או למנהל החשבונות משנת 98' ואילך לגבי הפעילות של המלון הולידי ביץ?
ת. היתה מערכת קבלה ששם נרשם האורח או הקבוצה, שם יוצאות החשבוניות דרך מחשב ואני מניח שמשם זה עובר להנהלת חשבונות והוא טיפל בניירת.
ש. מה היה חלקך מול רואה החשבון והנהלת החשבונות והעברת הנתונים ?
ת. שום דבר. בתקופה של פראז' מאחר והייתי גר בחולון בהתחלה ואח"כ בבתים הייתי מביא את החומר לפראז' שהיה בתל-אביב וזאת כעובד המלון וזה היה רק בשנת 98' ואח"כ הכל התנהל במלון עצמו .
ש. ידוע לך מה קרה בשנת 2003 כשהחברה הפסיקה את הפעילות ?
ת. החוזה הסתיים והתפזרנו כל אחד לדרכו.
ש. תפרט לגבי הליכים משפטיים או עיקולים שהיו כנגד הולידי ביץ ?
ת. לא זכור לי מה היה.
ש. מי טיפל בעניינים משפטיים ?
ת. אם היו כנראה שמי שטיפל זה אהרון שפירא. אני לא טיפלתי בעניינים אלו.
ש. אתה מואשם בכתב אישום מתוקן בחברה נוספת בשם טנא מן השקעות בע"מ , מהי החברה איך הוקמה ומה הקשר שלך לחברה ?
ת. כמו שאמרתי משה גלעד היה מבטח את מלון הולידי ביץ ובתמורה לכך הוא נתן לנו הלוואות.
כאשר היו חוזרים שיקים שנעשו עליהם נכיונות על ידי משה גלעד היו משלמים אותם במזומן והוא לא תמיד היה מחזיר את השיקים והיה משאיר אותם כביטחון אצלו. בדיעבד אני יודע היום למה ואני אסביר את זה אח"כ . לעניין טנא מן – בשנת 2001 באחת הפגישות שלי עם משה גלעד הכרתי שם את עו"ד אבישי לאור. משה גלעד הכיר בינינו ואח"כ סיפר לי שהוא ואבישי לאור עושים הרבה עסקים והוא עושה לו החלפת שיקים לבנקים, עושה לו נכיונות שיקים בסכומים גדולים ותמיד שיבח אותו והילל אותו ושמעתי ושתקתי. אחרי כמה חודשים סיפר לי שמצבו של אבישי קשה וחזר לו שיק אצל משה גלעד וזה מדאיג אותו והוא לא יודע מה לעשות. באותה תקופה היחסים שלי עם משה התהדקו היינו יוצאים לארוחות יחד עזרתי לו ביעוץ של מוצרי חשמל להשיג מחירים טובים ואני ובת זוגי היינו מתארחים אצלו בבית והיינו באירועים וימי הולדת של הילדים. באחת הפגישות במשרד סיפר לי שחזרו עוד כמה שיקים של אבישי לאור , הוא לא יודע מה לעשות. אני הצעתי לו שיצמצם את הפעילות בשלב ראשון ושיפסיק לתת לו שיקים להחלפות. יום אחד התקשר אלי וביקש שאבוא אלי דחוף יצאתי מאשקלון למשרדו והוא סיפר לי שאבישי לאור לקח את השיקים של משה גלעד שנתן לו ועשה ניכיונות בשוק האפור והוא ממש דואג ולא יודע מה לעשות. הוא גם סיפר לי שיש לו כמה חברות יש לו חברה בשם גלעד סוכנות לביטוח בע"מ, גלעד אחזקות בע"מ וטנא מן השקעות בע"מ. את כל השיקים שנתן לאבישי לאור במסגרת ניכיונות והחלפת שיקים היו מחב' טנא מן השקעות בע"מ ואבישי לאור מחזיק בידו כ- 2 מיליון שקלים. משה דאג מאוד שמא יבטל את השיקים ויחזרו ובעלי השיקים יתבעו את טנא מן ואת משה גלעד וזה יעשה לו כתם על המוניטין של משרד הביטוח ואולי עלול גם להפסיד את רישיון הביטוח כי נתן הלוואות בהתניה לעשיית ביטוח . יעשה ביטוח יקבל הלוואה. זה היה לקראת סוף שנת 2001 ומשה ביקש שאם אני יכול להעביר על שמי את המניות של טנא מן בע"מ.
ש. אתה אמרת שפנה אליך משה גלעד וביקש ממך להעביר על שמך את המניות של טנא מן, מה הוא רצה להשיג מכך ?
ת. הוא לא רצה שחב' טנא מן שהיא בבעלותו שיוגשו נגדה תביעות משפטיות וגם נגדו כבעלים וזה יעשה לו כתם על הפעילות שלו ואז ביקש להעביר את המניות על שמי ואני בתקופה ההיא הייתי תחת כונס נכנסים פשיטת רגל וגם בהליכי גירושין והסברתי לו שאני לא יכול לקחת על עצמי דבר כזה.
ש. ממתי היית תחת כונס נכסים בצו כינוס בפשיטת רגל ?
ת. משנת 99'.

ב"כ הנאשם 4:
מגיש אישור של הכונס הנכסים הרשמי מיום 6/12/00 על כך שהנאשם 4 היה תחת צו כינוס שניתן בביהמ"ש המחוזי בת"א בתיק פש"ר 2440/99 מיום 25/11/99. (סומן נ/ 28).
תמצית מאתר האינטרנט של הכונס הרשמי לגבי תיק פשיטת הרגל של הנאשם 4 כחייב (סומן נ/28 (א)

המשך חקירה:
ש. מתי בוטל הליך פשיטת הרגל ?
ת. בשנת 2011.
ש. מי הגיש את הבקשה להכריז עליך כפושט רגל ?
ת. בנק הפועלים. בגלל מצבי אמרתי למשה גלעד שאני לא יכול להעביר על שמי את המניות והוא אמר שיבדוק עם שפירא שאולי הולידי ביץ תיקח על עצמה את המניות של טנא מן. דיברתי עם שפירא ואמרתי לו מה עובר על משה גלעד ואמרתי לו שאני רוצה לעזור לו כי הוא עוזר לנו ואם אפשר שנעביר את המניות של טנא מן על שם הולידי ביץ. שפירא הסכים, ונתתי למשה גלעד תשובה חיובית שזה אפשרי.
ש. מה היתה התמורה שהולידי ביץ קיבלה ממשה גלעד כנגד קבלת המניות על שמה ?
ת. משה גלעד הבטיח שאם נעזור לו בדבר הזה להוריד ממנו את האש ושהוא ייתן לו גיבוי כספי של כל תביעה שתהיה הוא ישלם וכל ספק שיפגע בנו בעקבות כך הוא יעמוד ויקח אחריות אבל שכל האש תבוא על מישהו אחר ולא אליו. ב- 31/12/01 פגשתי את משה גלעד אצלו במשרד והזמנתי את עו"ד חיים בן משה על מנת לבצע את העברת המניות ממשה גלעד להולידי ביץ.
ש. איך אתה זוכר את התאריך שזה היה דווקא בדצמבר 2001 ?
ת. עברתי על החומר ולמדתי אותו והתאריך הזה חזר על עצמו בהרבה משפטים תביעות נגד טנא מן שהייתי מוזמן לפעמים כנתבע ולפעמים כעד והייתי צריך לחזור על התאריך.
ש. אמרת שנפגשתם ב- 31/12/01 ומה קרה ?
ת. וחתמנו על טופס העברת המניות והטופס נשאר אצל משה גלעד שבשיחות יותר מאוחרות שאלתי אותו אם הוא שלח את הטופס לרשם החברות ואמר שעדיין לא הוא לא רוצה למהר להגישו כי אולי היחסים עם אבישי לאור יסתדרו אז הוא לא יגיש ואם זה לא יסתדר ולא יהיה מה לעשות הוא יגיש את המניות.
ש. מראה לה את ת/ 15 תדפיס רשם החברות של חב' טנא מן המעודכן אחרי העברה ואני מפנה אותך לדירקטורים ושבעלי המניות הם גלעד אביתר מניה אחת והולידי ביץ 99 מניות כשהמנהלת היא הלנה ומינויה ב- 30/12/01. תסביר לביהמ"ש מיהו גלעד אביתר ?
ת. גלעד אביתר הוא בנו של משה גלעד ובטנא מן השקעות הם היו 99 משה גלעד ואביתר מניה אחת. ומשה גלעד העביר רק את 99 המניות שלו להולידי ביץ.
ש. מראה לך חלק מת/ 15 חב' מגן השקעות בע"מ ששינתה את שמה לטנא מן השקעות. תסביר מה הקשר שלך לחב' מגן השקעות ?
ת. אין לי שום קשר. גם בתקופה ההיא לא ידעתי בכלל שחב' טנא מן השקעות היה לה שם קודם. רק בהתגלגלויות שהיו לאחר מכן הבנתי.
ש. מתי ראינו בת/ 15 שהלנה נרשמה כדירקטורית ב- 30/12/01 . תסביר לביהמ"ש מתי היא מונתה ולמה דווקא בתאריך הזה ?
ת. לדעתי בסמוך למועד של העברת המניות היא באה וחתמה על מינוי דירקטור ומשה גלעד יצא כדירקטור מהחברה והמסמכים נשארו אצל משה גלעד.
ש. מציג לך תדפיס של רשם החברות ובו רשום המניות על שם הולידי ביץ בוצע ב- 15/4/02. אתה יכול להסביר לביהמ"ש מדוע אם אמרת אתה שהסיכומים היו בדצמבר 2001 מדוע ב- 15/4/02 רק אז הם נרשמו ?
ת. באמצע חודש מרץ 2002 בין ה- 10 ל- 20 משהו כזה עד כמה שאני זוכר קצת לפני כן התקשר אלי משה גלעד בבהלה ואמר לי שאבישי לאור ברח מהארץ וביקש שאגיע דחוף. אנו יודעים שאבישי ברח ב- 16/3/02 והטלפון שלו היה סמוך למועד הזה שידע ושמע בביטחון שאבישי עזב את הארץ. באתי אליו למשרד והוא ביקש דחוף דחוף שאשלח את הטפסים שנחתמו של העברת המניות מלווה במכתב שאכתוב שבנסיבות כאלה ואחרות התעכבו בהגשת המסמכים לרשם החברות ושלחתי אותם בדואר רשום לרשם החברות.

הפסקה.

לאחר הפסקה.

ב"כ הנאשם 4:
מגיש לבית המשפט את תדפיס רשם החברות לגבי העברת המניות שחב' טנא מן לגבי תאריך העברת
המניות וחתימות המעביר והנעבר. (הוגש וסומן נ/ 29 ונ/ 29 א)

המשך חקירה:
ש. מציג בפניך נספח לשטר העברת המניות. תסביר לביהמ"ש במה מדובר ?
ת. זה הסכם שמשה ביקש שנעשה וכביכול מה שסוכם בין הולידי ביץ לטנא מן. לטנא מן היתה יתרת חובה בבנק דיסקונט של 240,000 ₪ ומשה ביקש שנעשה הסכם שטנא מן תשלם את הסכום הזה כביכול עבור קניית המניות מה שזה לא היה בפועל, והוא דאג לרשום גם שיש לו זכויות בחברה שיקים של לקוחות לפקודת טנא מן על סך 509,900 ₪ שלמעשה הסכום היה הרבה יותר גבוה וזה למעשה הסכום שמופיע בטנא מן בדוחות הלא מבוקרים שהגשתי. כל השיקים האלה נרשמו בטנא מן, טנא מן הוציאה חשבונית עבור השיקים, השיקים הופקדו לבנק דיסקונט ובבנק דיסקונט הייתי מורשה חתימה בחשבון ואני נתתי שיק באותו ערך שהפקדתי למשה גלעד באופן אישי. כאן הוא עשה סיבוב עלי , על הנושים ומס הכנסה וגם על ביהמ"ש. הוא גרף 900,000 ₪ לכיסו והסכום הזה נרשם כהכנסה של טנא מן. כל החשבוניות של טנא מן הוצאו אצלו במשרד, אני הייתי לוקח את השיק הולך לבנק מפקיד אותו ונותן לו שיק נגדי לפקודתו. כל הנהלת החשבונות של טנא מן השקעות נשארה אצל רואה חשבון קפילוטו שהיה רואה חשבון של גלעד וקפילוטו לא העביר לאף אחד אחר את הניירת של טנא מן. רואה החשבון קפילוטו היה אמור להגיש את מאזן 2002 , הוא אף ביקש אורכה ממס הכנסה וקיבל אורכה ושמענו את זה בעדות פקיד מס הכנסה, ואני לא יודע למה לא הוגשו הדוחות. גם לא באחריותי להגישם ולא מתפקידי, לא אני לקחתי את הכסף ולא היה לי שום נגיעה לכסף של טנא מן הכל הלך למשה גלעד באופן אישי. ומס הכנסה לא מצא לנכון להגיש נגדו כתב אישום.

ב"כ הנאשם 4:
מבקש להגיש נספח שטר העברת מניות שנערך ונחתם ב- 31/12/01. (הוגש וסומן נ/ 30).

לשאלת בית המשפט: מי חתם על נספח הזה בשם הולידי ביץ בע"מ ?
ת. אני.

המשך חקירה:
ש. מציג לך את פסק הדין בתיק 3296/02 בביהמ"ש מיום 26/5/05 (נ/8). זו תביעה של חב' מטבע ישראלי נגד 4 נאשמים : טנא מן, משה גלעד, הלנה ואבישי לאור. ספר מה היה הקשר שלך לפסק הדין ולכל התביעה הזו ?
ת. הקשר שלי אני באתי להעיד בתביעה. עניתי בהתאם למה שידעתי וזכרתי אז. השיקים שניתנו עפ"י מה שהצהרתי קודם שניתנו לאבישי לאור ואבישי לאור עשה ניכיון על השיקים של טנא מן השקעות בע"מ אצל חב' מטבע ישראלי בע"מ. במסגרת העסקה שעשינו עם טנא מן הייתי אמור להיפגש עם כל הנושים של אבישי לאור, אני נפגשתי עם מטבע ישראלי בע"מ וכפי שאמר משה שאני יגיע להסכם עם כל התובעים והוא ישלם. ניהלתי מו"מ עם החברה האלה, גיבשנו הצעה ומשה לא עמד בהצעה הזאת והשאיר את זה פתוח ובסוף הם הגישו תביעה.
ש. פסק הדין מזכיר הסכם של רכישה של נכס. מציג לך הסכם מכר שמוכר אבישי לאור לטנא מן השקעות את הנכס ברח' קמה 17 בגבעת עדה. תסביר מהו ההסכם, מה הקשר שלך ושל משה גלעד ?
ת. את ההסכם הזה הציג לי משה גלעד אחרי שאבישי לאור ברח והוא אמר לי שאחד הביטחונות שיש לו מאבישי לאור זה הסכם על הנכס שנחתם ביניהם בטרם הסתבכו העניינים. משה גלעד ביקש ממני ללכת למנהל מקרקעי ישראל בחיפה ששם הופיע ולרשום את הדירה על שם טנא מן ואכן כך עשיתי. בתום לב האמנתי לכל מילה שאמר והגשתי מסמכים וניירת הכל וכל מה שהיה צריך ואמרתי לו שהגשתי והכל בסדר. אחרי שכל העניינים התבררו הסתבר שעל הבית הזה היתה משכנתא לבנק ולא יכלו לעשות שום העברה של הנכס והבנק בעל המשכנתא מימש את הנכס. לא די שלא קיבלתי איזה שכר מכל הסיפור הזה גם נחתו על הלנה בת זוגי עם דרישה לשלם מס רכישה כי היא היתה בעלת מניות בהולידי ביץ שהיא הבעלים של מניות טנא מן. כשפניתי למשה גלעד שיפתור את הבעיה הוא התנער מזה ואמר שהם לא יכולים לעשות שום דבר, הכוונה למינהל, מאחר והנכס מומש על ידי הבנק והבית לא נרשם על שם טנא מן לכן אין הצדקה שהמינהל ידרוש מס רכישה. בשלב יותר מאוחר הסתבר לי שהמסמך הזה בכלל מזויף ולא אמיתי ואבישי לאור מעולם לא חתם עליו.
ש. איך התברר לך שהמסמך מזויף ?
ת. בתביעה היה עוד אדם שמעורב בסיפור של אבישי לאור שקוראים לו יהודה סלם , הוא עבד במשרד של אבישי לאור וכשהוא ראה את המסמך הזה הוא צחק ואמר המסמך הזה לא אמיתי. ואח"כ מצאנו בניירת התכתבויות בין אבישי לאור למשה גלעד ששם בתקופה הרבה יותר מאוחרת מהתאריך של ההסכם הזה שהוא מיום 5/12/01 וזה כתב ידו של משה גלעד ויש מכתב של כחודשיים יותר מאוחר שאבישי לאור מציע לו כמה נכנסים למכירה וביניהם גם הנכס הזה.

ב"כ הנאשם 4:
מגיש הסכם רכישת הנכס בגבעת עדה מיום 5/12/01 לרבות נספח תשלומים (הוגש וסומן נ/31
ונ/ 31(א)

המשך חקירה:
ש. מציג לך נספח תשלומים של נ/ 31 . תסביר לביהמ"ש במה מדובר ?
ת. אלה כביכול השיקים שמשה גלעד שילם בהם את קניית הנכס אבל אני במו עיני ראיתי יותר מאוחר במשרד של משה שיקים נגדיים לשיקים האלה ולמעשה זאת היתה החלפת שיקים כמו שהוא נהג לעשות גם קודם לכן. החלפת השיקים נעשה בין אבישי לאור לבין משה גלעד. משה היה עושה החלפות שיקים עם אבישי לאור. אבישי לאור היה עושה ניכיון בבנקים על השיקים של משה גלעד, נותן לו חלק מהכסף במזומן שיהיה לו לביטחון עבור עסקאות אחרות וחלק מהכסף היה לוקח וזה סיפר לי משה.

ש. משה סיפר לך גם על הזיוף של החוזה הזה ?
ת. לא.
ש. מתי נודע לך שהנכס בגבעת עדה מומש ע"י בנק דיסקונט ?
ת. לא זכור לי תאריך מדויק אבל זה היה לאחר כמה חודשים. משה סיפר לי את זה.
ש. מציג בפניך שיקים של משה גלעד ושל טנא מן. תסביר לביהמ"ש במה מדובר ?
ת. אלה שני שיקים שמשה גלעד נתן לאבישי לאור והשיקים האלה איך שהוא הגיעו ליהודה סלם והוא תבע אותי, את טנא מן ואת משה גלעד וביהמ"ש פסק למשה גלעד שהגיע איתם לפשרה לסכום של 60,000 ₪ אני חושב ואותי חייב ב- 9,000 ₪ שגם אותם משה גלעד שילם.
ש. מציג לך דרישת החוב של תשלום המיסים. תסביר במה מדובר?
ת. זה מס רכישה שמיסוי מקרקעין דורש מהלנה בגין אותה עסקה של הנכס בגבעת עדה. הם דורשים 476,290 ₪.
ש. לאיזה עסקה קשור המסמך הזה ?
ת. לחוזה המזויף של מכירת הבית.

ב"כ הנאשם 4:
מגיש צו עיקול בגין דרישת חוב מהלנה מיכאלקי בגין עסקת הרכישה של טנא מן של נ/ 8 (הוגש וסומן נ/ 32).
מגיש את העתקי השיקים של טנא מן ושל גלעד עליהם דיבר הנאשם (הוגש וסומן נ/ 33).

המשך חקירה:
ש. מציג לך מכתב דרישה של עו"ד יעקב שקד כתוארו אז מיום 2/4/02 בשם טנא מן. תסביר מהו המכתב , מי שכר את שרותיו של עו"ד שקד כתוארו אז ?
ת. כפי שאמרתי משה גלעד המשיך לקבל כספים עבור טנא מן ושיקים שחזרו היה תובע אותם עם עורכי הדין שלו כאשר הוא חותם על הדרישה, אני לא הייתי מעורב בשום דבר.
ש. איך אתה מסביר שהמניות עברו ב- 2001 וב- 2002 משה באמצעות עורך דינו ממשיך לדרוש חובות של טנא מן ?
ת. אמנם המניות עברו ב- 2001 אבל זה רק בצורה פורמלית. מבחינה מעשית משה גלעד היה בעל הבית והבעלים של טנא מן ועשה כל מה שרצה בחברת. גביית תשלומים, אני הפקדתי את השיקים בבנק ונתתי לו שיק נגדי באופן אישי וההכנסה הועברה לטנא מן, ואני אמור לתת דין וחשבון על הכנסות שלא הגיעו אלי.

ב"כ הנאשם 4:
מכתב דרישה של עו"ד שקד מיום 2/4/02 (הוגש וסומן נ/ 34).

המשך חקירה:
ש. מציג לך מסמך ערוך בכתב יד עם כותרת "גלעד סוכנות ביטוח בע"מ". תסביר מהו המסמך הזה, מה נערך בו ומה המשמעות של המספרים שבו ?

ב"כ המאשימה:
אני מתנגדת . חברי טען שזה מסמך שערוך בכתב יד של משה גלעד. העד גלעד היה בדיון הקודם
והיה צריך להפנות את השאלה למשה גלעד.

ב"כ הנאשם 4:
אני לא אמרתי שזה ערוך ע"י משה גלעד וזה גם לא נכתב ע"י משה גלעד.

<#4#>
החלטה

ההתנגדות נדחית.
יחד עם זאת, הערת ב"כ המאשימה לעניין הצורך בהפניית העניין לעד משה גלעד – נרשמה.
<#5#>

ניתנה והודעה היום י"ח כסלו תשע"ז, 18/12/2016 במעמד הנוכחים.

ג'ורג אמוראי , שופט בכיר

המשך חקירה:
ת. אני ישבתי עם נורית יחד, היא היתה מנהלת חשבונות של גלעד. בדפים אלה היא ערכה התחשבנות בין גלעד לבין הולידי ביץ בקשר לחב' הולידי ביץ בקשר לנקיונות תשלומים והלוואות בצודה ידנית אך במקביל היתה מערכת התחשבנות במחשב, אלא שכאשר היה חוזר שיק והייתי משלם אותו, השיק לא היה יורד מהכרטסת במחשב היא היתה מורידה את זה באופן ידני על מנת שהשיקים ישארו במערכת ובסופו של דבר הוא השתמש עם כרטסת שהיא לא אמיתית ויש שם חוב גדול שאת רובו קיבל במזומן ושילשל לכיסו וההתחשבנות האמיתית היא שנרשמה בכתב יד עם גלעד. יש כאן תאריכים. זה רק דף אחד או שניים שהצלחתי להשיג.
ש. כשאתה אומר התחשבנות בין הולידי ביץ לגלעד משה , לגבי מה היו העסקאות ?
ת. מאחר ולחברה קוראים גלעד סוכנות ביטוח ומשה גלעד
ש. מה הקשר בין ההתחשבנות לחב' טנא מן ?
ת. בהתחשבנות הזאת אין שום קשר לחב' טנא מן. ההתחשבנות היא של גלעד סוכנות לביטוח מול הולידי ביץ בע"מ.
ש. ההתחשבנות הזאת איזה עסקאות בוצעו בה
ת. הלוואה שמשה גלעד נתן למלון וניכיונות שיקים של לקוחות המלון וגם של המלון שנוכו ע"י משה גלעד

ב"כ הנאשם 4:
דפי ההתחשבנות בכתב יד שנערכו ע"י נורית מול הולידי ביץ (נורית מטעם גלעד סוכנות לביטוח בע"מ
בכתב יד (מוגשים ומסומנים נ/ 35 ונ/ 36).

המשך חקירה:
ש. מי היה מורשה חתימה בטנא מן לאחר העברת המניות ?
ת. משה גלעד ואני .
ש. איך ?
ת. כל אחד בנפרד. אני חתמתי בעיקר בבנק על שיקים. אני נרשמתי כמורשה חתימה בבנק
דיסקונט באותה תקופה שמשה גלעד פתח חשבון של הוטל מרקט בבנק פועלים וטען שפתח חשבון על שם הוטל מרקט והוא מורשה חתימה בלבד כי אני הייתי מוגבל וזאת הראיה שאני לא הייתי מוגבל כי חתמתי בבנק דיסקונט וחתמתי על שיקים לטובתו.
ש. תסביר לביהמ"ש מדוע אם עשית טובה למשה גלעד בגלל כל הסיפור של ההסתבכות עם אבישי לאור למה אתה לא יכולת לקחת את המניות על שמך ורשמת אותם על שם הולידי ביץ ?
ת. כי אני הייתי בפשיטת רגל ולא יכולתי לרשום על שמי מניות.
ש. לגבי חב' הוטל מרקט – בכתב האישום אתה מואשם לגבי השנים 2002 , 2003, 2004 ו- 2005 כמנהל. תסביר מה הקשר שלך להוטל מרקט, מהי החברה הזאת ?
ת. אני אחזור לטנא מן. ממש בתחילת הדרך כאשר המניות של טנא מן עברו להולידי ביץ ודיסקסנו משה גלעד ואני לגבי האפשרויות שאפשר לעשות עם חב' טנא מן כדי שתהא פעילה ותרוויח כסף ותוכל לעמוד בהתחייבויות שהוא התחייב. באותה תקופה ידעתי שמלון עין בוקק בים המלח עומד להשכרה , ביקרתי את המנהל והצעתי למשה גלעד אולי הוא יקח את מלון עין בוקק בשכירות ויש שם צוות עם מנהל שאני מכיר ואני אוכל לפקח ולשמש כיועץ שלו או כנציג שלו לעניין המלון במקביל לעבודתי במלון הולידי ביץ ששם הייתי באותה תקופה. הוא ביקש לבדוק עם הבעלים מהם רוצים ואיזה תנאים, אז ניהלתי מו"מ עם עו"ד של יצחק תשובה שהוא היה בעל המלון, אני לא זוכר את שם העו"ד. היו לנו כמה פגישות, הוא שאל מי יקח את המלון, מי יהיו הבעלים ,בתחילה אמרתי לו שהבעלים יהיה משה גלעד, הוא ביקש פרטים ומספר חשבון , מסרתי לו את הכל כמובן בידיעה ובהסכמה של משה גלעד. הוא בדק את האינפורמציה והיא היתה טובה, למשה יש ריקורד טוב בבנקים והוא ביקש פגישה נוספת כדי להתחיל לגבש טיוטת חוזה. הוא רצה בהתחלה סכום קבוע כדמי שכירות ואני מניסיוני במלון הולידי ביץ הצעתי לו שנעבוד על אחוזים מהמחזור של המלון , כי אם המחזור נמוך ואין הכנסה התשלום נמוך ואם יהיה גבוה נשלם גבוה. הוא רשם פרטים לקח לו כמה ימים לבדוק ואז חזר אלי בתשובה שאפשר להתקדם. נפגשנו שוב ואחרי שניסחנו עשינו את ההסכם, הנציג של בעלים של המלון שאל על שם מי לרשום את הפרטים אמרתי על שם טנא מן בע"מ בדק ועדיין מצבה היה בסדר ואז נרשם חוזה על שם טנא מן השקעות בע"מ לבין חב' מרחצאות ים המלח. באותו מעמד ביקש עו"ד של יצחק תשובה שאחתום ערבות אישית ומאחר והייתי בטוח בהצלחת העסקה בביטחון מלא חתמתי מבלי לחשוש.

ב"כ הנאשם 4:
הסכם הניהול של מלון עין בוקק מיום 28/5/02 בין חב' עין בוקק לבין חב' טנא מן (הוגש וסומן נ/ 37)

המשך חקירה:
ש. עכשיו טנא מן שוכרת את מלון עין בוקק. מי היה הבעלים של העסק ?
ת. משה גלעד.

לשאלות בית המשפט :
ש. מי חתם בשם טנא מן על ההסכם נ/ 37 ?
ת. אני חתמתי.
ש. מי גר ברח' צבעוני 13 באשקלון שרשום ככתובת של חב' טנא מן ?
ת. באותה תקופה אני גרתי שם.

המשך חקירה:
ש. מדוע אתה חתמתי עם משה גלעד היה הבעלים ?
ת. משה גלעד הוא הבעלים ואני הייתי מורשה חתימה ואני חתמתי ברשותו ובידיעתו והוא אמר לי תעשה את העסק מהר.

לשאלת בית המשפט:
ש. מדוע הכתובת של הבית שלך מופיע ככתובת של החברה ?
ת. אני לא יודע אולי ביקשו ממני את הכתובת שלי. אני לא יודע להסביר למה מופיעה הכתובת צבעוני 13.

המשך חקירה:
ש. את כל המימון לרכישת הזכויות לפי ההסכם נ/ 37 מי הזרים ?
ת. כל הגיבוי הכספי היה מחשבון של חב' הוטל מרקט בע"מ בבנק פועלים בתל-אביב שמורשה החתימה היחיד והבלעדי הוא משה גלעד. האשראי שלו, הקשרים שלו והמוניטין שלו ומשם מימנו את כל הפעילות של המלון.
ש. מי משך כספים מהחשבון של הוטל מרקט בבנק הפועלים בתל-אביב?
ת. משה גלעד.
ש. ידוע לך באיזה שיעור הוא משך, מה הסכומים ?
ת. החשבון התנהל עם הפעילות של המלון שהיה צריך להפקיד כספים בחשבון וכשהיה צריך היה לוקח. הוא פעל כבעל הבית ועשה מה שהוא רוצה. אני הייתי מקבל תזכורת מידי פעם מה מצב החשבון אבל בלי זכות חתימה ובלי זכות הוצאות כספים ובלי שום דבר.
ש. מה היה השכר שלך בהוטל מרקט ?
ת. לא קיבלתי שכר מהוטל מרקט. אני עדיין עבדתי בהולידי ביץ והשתכרתי בהולידי ביץ והמלון היה אמור לעבוד על מנת לפתור את הביעה של טנא מן עם השיקים של אבישי לאור ולכשיהיו רווחים משה גלעד הבטיח לפצות אותי בעין יפה.
ש. ידוע לך מה היה מצב החשבון בבנק פועלים לקראת סיום הפעילות של הוטל מרקט ?
ת. בתחילת הפעילות עדיין היה המנהל שניהל את עין בוקק קודם המשיך לעבוד במלון כמנהל נתן ענבי קראו לו והוא זה שהיה בקשר עם הבנק לגבי המצב הכספי וכשהיה צריך כסף היה מתקשר אלי ואומר לי בן עמי תגיד למשה ככה וככה והייתי אומר למשה שיפקיד כסף והוא היה מפקיד.

ש. מי עוד ניהל את המלון?
ת. נתן ענבי היה עד שנת 2003 אח"כ החליף אותו אבי אהרוני ובשלב יותר מאוחר לקראת 2005 אבי אהרוני חלה בצהבת הכבד והחליף אותו מוריס בן נעים.
ש. מציג לך 3 מכתבים שנשלחו למס הכנסה ולרואה חשבון קפילוטו (3 מכתבים) תסביר לביהמ"ש אחד אחד במה מדובר ?
מכתב מיום 14/6/15 שהוצא למס הכנסה מב"כ הנאשם 4 (הוגש וסומן נ/ 38). נא פרט לביהמ"ש במה מדובר ?
ת. זה מכתב למס הכנסה שביקשת לדעת מי המייצג את טנא מן בשנים 2001 ו- 2002. וביקשת גם לדעת מי ביקש אורכה להגשת הדוחות של שנת 2002. וביקשת גם לדעת מי הגיש את דו"ח שנת 2001 ומי שימש כמייצג את החברה משנת 2001 ועד היום ואני מסרתי את זה במסירה אישית בעצמי וקיבלתי חותמת.
ש. האם קיבלת תשובה על נ/ 38 ?
ת. לא.
ש. מציג לך מכתב שיצא מטעמך לרואה חשבון קפילוטו ב- 15/6/15 תפרט מהו המכתב הזה, כיצד הוא נמסר ?
ת. אני מסרתי את המכתב במסירה אישית לרואה חשבון קפילוטו והוא התבקש להמציא למשרד בא כוחי את מסמכי לחב' טנא מן השקעות לשנים 2001 ו- 2002. במכתב נשאל רואה החשבון מי פעל וחתם בחב' שבנדון מול רשויות המס.

ב"כ הנאשם 4:
מכתב מטעם ב"כ הנאשם לרואה חשבון קפילוטו מיום 15/6/15 (הוגש וסומן נ/ 39).

המשך חקירה:
ש. האם נתקבלה תשובה למכתב נ/ 39 ?
ת. אני לא קיבלתי.
ש. מציג לך מכתב מטעם רואה החשבון שאול שביקה מיום 23/2/10 של חב' הוטל מרקט. מהו המכתב , מי הגיש אותו ומי מסר אותו ?
ת. מכתב שמופנה למס הכנסה פקיד שומה תל- אביב 4. שולח אותו שאול שביקה רואה חשבון שהגיש בקשה בשם הוטל מרקט בע"מ להגשת מאזנים לא מבוקרים. המכתב הוגש והתקבל במס הכנסה ב- 23/2/10. אני לא מסרתי אותו , כנראה רואה החשבון שביקה בעצמו מסר אותו פיזית.
ש. האם התקבלה תשובה של המכתב ?
ת. לא, לא תשובה ולא התייחסות.

ב"כ הנאשם 4:
מגיש מכתב מטעם רואה חשבון שביקה למס הכנסה מיום 23/2/10 (הוגש וסומן נ/ 40).

המשך חקירה:
ש. מי ניהל את המלון שהופעל על ידי טנא מן ?
ת. התחיל נתן ענבי, אחריו אהרוני ואחריו מוריס בן נעים.
ש. מה היה תפקידך במלון עין בוקק שעבד תחת חב' טנא מן ?
ת. אני הייתי נציגו של משה גלעד. עד 2003 עבדתי במולן הולידי ביץ והייתי מגיע לעיתים למלון פעם או פעמיים בשבוע, עושה ביקורת, בודק מה צריך להכין, מה מצב החשבונות ומדבר עם משה גלעד וחוזר חזרה למלון הולידי ביץ באשקלון.
ש. באיזה רמה עודכן מה משה גלעד לגבי פעילות המלון בעין בוקק ?
ת. משה גלעד דווח יום יומי על ידי טלפונית. בנוסף היה מתארח כמעט כל שבת שנייה במלון לפעמים לבד לפעמים עם חברים ולפעמים כל המשרד של משה גלעד היו באים למלון. במשרד יש 12 או 13 איש. הם היו מגיעים להתארח עם בני זוג. סה"כ התארחו מטעם משה גלעד בין 24 ל- 25 איש.
ש. מי שילם עבור האורחים של משה גלעד ?
ת. אף אחד לא שילם. הוא בעל הבית.
ש. מה היה תפקידה של חב' הוטל מרקט בהפעלת מלון עין בוקק ?
ת. כל מערכת החשבונות, קבלת כספים, כל הפעילות של המלון היתה באמצעות חב' הוטל מרקט.
ש. מה היה היחס בין טנא מן שהיתה אז שוכרת מול הבעלים לבין הוטל מרקט שהיתה המפעילה ?
ת. בתקופה שדובר על טנא מן ביני לבין משה גלעד בא הרעיון של המלון והרעיון היה לקחת את המלון תחת חברת טנא מן שתפעיל את מלון עין בוקק. אבל בשלב יותר מאוחר דיברנו אולי החברה תסתבך בתיקי הוצל"פ ובכל מיני עניינים משפטיים וזה יפריע למהלך התקין של חב' טנא מן אז הוחלט שמשאירים את טנא מן כשוכרת של מלון עין בוקק ולהקים חב' חדשה שתנהל את המלון בפועל וזו חב' הוטל מרקט וזאת על מנת לא לקחת סיכונים.

ש. מציג לך ת/ 16 שזה תדפיס רשם החברות של הוטל מרקט. תבהיר לאור הרקע העסקי שתיארת קודם מה היה תפקידך ומה היה תפקידו של משה גלעד בהוטל מרקט ?
ת. בהוטל מרקט גלעד היה בעל מניות יחד עם הלנה. התדפיס הזה הוא תדפיס מאוחר יותר שגם אני מופיע כאן כבעל מניות וזה היה בשנת 2005 כאשר הסתיים חוזה השכירות עם המלון ומשה ביקש שאני יעביר את המניות אלי כי הוא קיבל הזמנה ממס הכנסה לבוא ולהסביר.

שאלת בית המשפט:
איך לקחת מניות אם היית פושט רגל באותו זמן ?
ת. זה נכון שהייתי פושט רגל באותו זמן, לקחתי את המניות כדי להוציא את משה גלעד מהסיפורים
של מס הכנסה. אני עשיתי טעות כי כפושט רגל אסור היה לי לקחת את המניות.

המשך חקירה:
ש. חלק מת/ 16 זה מסמך מיום 20/12/04 שהתקבל ברשם החברות ביום 30/6/05 ובו מעביר משה גלעד בחתימת ידו את מניותיו בהוטל מרקט אליך. תסביר מדוע נעשתה העברת המניות?
ת. המסמך הזה נעשה ע"י משה גלעד או מי מטעמו. אני לא יודע מי. אני לא חתום עליו. זה נעשה ללא הסכמתי וידיעתי מלכתחילה. בדיעבד אמר לי ואמרתי לו אם כבר עשית אז עשית. זה נועד כדי שמשה לא הצטרך לתת דיווח למס הכנסה. הוא רצה שאקח את התיק של הוטל מרקט עלי כמו שעשיתי בחב' טנא מן.
ש. מתי הפסיקה הפעילות של הוטל מרקט וטנא מן במלון בעין בוקק ?
ת. קשה לי לזכור. אני חושב שבשנת 2005.
ש. ומה היה איך הפסיקה הפעילות ?
ת. בתקופה של 2005 היתה תקופה קצרה אהרון שפירא עם חב' עין בוקק תיירות ונופש המשיך עד אמצע יוני, אפריל או מאי.
ש. אבל למה הפסיקה הפעילות?
ת. בגלל ענייני התחשבנות עם משה גלעד שלא רצה להשקיע יותר כסף. זה לא מצא חן בעיניו. הצעתי לו עד יוני 2005.
ש. הפעילות מתי הסתיימה ?
ת. טנא מן לא היתה לה פעילות. הוטל מרקט עד אמצע 2005 בערך.

ב"כ המאשימה:
אני מבינה שבית המשפט דוחה את החקירה הנגדית לדיון הבא.
אבקש לקבוע את הדיונים כמה שיותר מוקדם מכיוון שאני צפויה ללדת בחודש פברואר ומדובר בתיק ישן שאנו כבר צריכים לסיים אותו.

<#6#>
החלטה

קובע לחקירה נגדית של הנאשם ע"י המאשימה ליום 31/1/17 שעה 09:30 עד 15:00.

במועד הבא יקבעו מועדים נוספים לשמיעת עדי ההגנה.

הנאשם הוזהר להתייצב.
<#7#>

ניתנה והודעה היום י"ח כסלו תשע"ז, 18/12/2016 במעמד הנוכחים.

ג'ורג אמוראי , שופט בכיר