הדפסה

בית משפט השלום בבאר שבע ת"א 3133-08-19

בפני
כבוד ה שופטת אורית ליפשיץ

תובעים
פלוני

נגד

נתבעים
הפניקס חברה לביטוח בעמ

החלטה

1. לאחר שעיינתי בבקשה למינוי מומחה שיקומי, בתגובה ובתשובה, ובשים לב למצבו הרפואי של התובע, גילו המתקדם, ולאור הפסיקה לפיה אין מניעה למנות מומחה שיקומי כבר בראשית ההליך וכי לבית המשפט נתון שיקול הדעת למנות מומחה שיקומי בראשית ההליך או לאחר שלב הראיות, לא ראיתי לנכון לדחות את מינוי המומחה לאחר שלב הגשת הראיות.
בנסיבות אלו הנני מורה על מינויו של פרופ' ישראל דודקביץ', מומחה שיקומי, ומנהל המערך לשיקום אורתופדי בבית החולים תל השומר,
Israel.Dudkiewicz@sheba.health.gov.il, אשר יבדוק את התובע ויחווה את דעתו המלומדת בעניין שיקומו.
למותר לציין שככל שמתוך הראיות יעלו ממצאים נוספים לגבי מצבו של התובע , ניתן יהיה לפנות בשנית למומחה השיקומי לצורך השלמת חוות הדעת מטעמו.

2. המומחה יחווה דעתו המלומדת באשר לצרכים השיקומיים של התובע, ובין השאר בתחומים הבאים: ניידות, התאמת דיור, אביזרים שיקומיים, עזרה וסיעוד ועוד. כמו כן, יתייחס המומחה לצרכים השיקומיים אותם מקבל התובע או זכאי התובע לקבל מהמל"ל.

3. בעלי הדין רשאים להעביר למומחה כל מסמך רפואי שבידיהם . המומחה יציין בחוות דעתו אלו מסמכים הונחו בפני ו לצורך מתן חוות הדעת.

4. בשלב זה תישא הנתבעת בשכרו של המומחה . שכר ו של המומח ה יהא 5,000 ₪ כולל מע"מ . הנתבעת תגיש הודעה בתוך 20 יום בדבר העברת שכר טרחת המומחה לידי המומחה.

5. חוות הדעת תימסר לבית המשפט ולבעלי הדין ככל האפשר בתוך 60 יום מהיום.

6. בעלי הדין רשאים להפנות למומחה שאלות הבהרה בתוך 15 יום ממועד קבלת חוות
הדעת, והמומחה מתבקש להשיב עליהן ככל הניתן בתוך 15 יום נוספים.

7. המזכירות תודיע ותשלח ההחלטה למומחה ולצדדים.

ניתנה היום, כ"ד טבת תש"פ, 21 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.