הדפסה

בית משפט השלום בבאר שבע ת"א 27281-10-17

מספר בקשה:16
בפני
כבוד ה שופטת נעם חת מקוב

תובעת

רשות מקרקעי ישראל

נגד

נתבע
שמעון הארוניאן

החלטה

לאחר עיון בבקשת התובעת, בתגובת הנתבע והמומחה מטעם בית המשפט ובתשובת התובעת, החלטתי להיעתר לבקשת התובעת מן הטעמים שיפורטו להלן.
ראשית יובהר כי אין בהחלטה כדי להטיל כל דופי במומחה או לקבוע כי הוא מנוע ממתן חוות דעת מטעם בית המשפט בהליכים להם המדינה צד.
הטעם העיקרי להחלטה הוא אותו הליך נוסף (ת"א 63939-12-16 בלום נ. מדינת ישראל, להלן: " עניין בלום") אשר המדינה הגישה במסגרתו הודעת צד שלישי כנגד הנתבע כאן. מר רגב נתן חוות דעת בעניין בלום מטעם התובע ולא מטעם בית המשפט. אילו לא הייתה קיימת הודעת צד שלישי כנגד הנתבע כאן בעניין בלום , עצם מתן חוות דעת כנגד המדינה בעניין אחר, או אף מתן מספר חוות דעת נוספות כנגד המדינה בהליכים שונים, לא היה מצדיק את החלפת המומחה.
אלא שנראה כי קיימת אפשרות של השקה של ממש בין עניין בלום לבין ההליך כאן ודי בחשש זה כדי להביא להחלפת המומחה, במיוחד כשהדבר נעשה טרם החל המומחה בעריכת חוות דעתו ואין חשש כי הבקשה הוגשה בשל אי שביעות רצונה של המדינה מחוות הדעת לגופה.
בהקשר זה אציין כי אין חשיבות לכך שרק בשל השכר שביקש המומחה הגיעו לידיעתה של התובעת הנסיבות בגינן הוגשה בקשה זו. כל עוד, הדבר נעשה לפני שהמומחה החל בעבודתו, אין בכך פסול.
על כן אני מורה על ביטול מינויו של מר רגב.
החלטה על מינוי מומחה חלופי תינתן בנפרד.
אינני עושה צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ד טבת תש"פ, 21 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.