הדפסה

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד ת"א 40892-03-16

לפני:
כבוד ה שופט אילן ש' שילה

תובעים

מברוק עבד אל קאדר

נגד

נתבעים

1.עזאם מחמוד מסארווה
2.לובנה מסארווה

פסק דין

בעלי הדין הסכימו לסכם טענותיהם בכתב, כפי שהודיעו ביום 22.5.19 . בקשתם לעשות כן אושרה בהחלטתי מאותו יום.
חרף זאת לא הוגשו סיכומים.
ביום 11.9.19 הוריתי לקבוע התובענה למחיקה מחוסר מעש ליום 5.10.19, ואפשרתי לצדדים להגיש סיכומיהם באופן שעל התובע היה להגישם עד ליום 19.9.19 ועל הנתבעים עד ליום 26.9.19. התובע לא הגיש סיכומיו ואילו הנתבע הגיש סיכומים. בנסיבות אלו יש לראות את התובע כמי שלא הגיש סיכומים ולדחות את תביעתו.

עם זאת הצדדים הסכימו (בהודעתם מיום 22.5.19) כי אמנה שמאי לצורך שומת גודל הקרקע שמכר התובע לנתבעים ומסר להם והתאמת המחיר לגדולה המדויק. הצדדים הודיעו כי יקבלו עליהם את שומתו. אני ממנה אפוא את השמאי, שהיה גם המודד המוסכם, מר ג'יהאד חג' יחיא, ומורה כי התובע ישא בשכרו.

כפי שהודיעו הצדדים הרי השאלה היחידה שנותרה במחלוקת היא מי שילם את מס השבח בגין עסקת המכר שבה מכר התובע את הקרקע נושא התובענה לנתבעים. בהעדר סיכומים מטעם התובע אני דוחה את טענתו שהוא ששילם את מס השבח וקובע כי הנתבע הוא ששילמו.

פסק הדין הקודם שקיבל את התביעה בהעדר הגנה (חברי השופט א' מקובר), בוטל לאחר מכן. משמעות הדבר אז, ומשמעות פסק הדין דהיום, שעסקת המכר המקורית בתוקפה (כפוף להתאמות לנוכח חוות דעת השמאי שמיניתי) ועל התובע יהיה לשאת בתשלום מס השבח בגינה .
למען הסר ספק אני נותן תוקף להסכמות הצדדים מיום 22.5.19 בדבר הסכמתם לתוצאות המדידה, למינוי השמאי ולהתאמת המחיר לגודל הקרקע שנמסרה לנתבעים במסגרת עסקת המכר.

התובע ישא בשכר טרחת עו"ד של הנתבעים בסכום של 5,000 ש"ח.

ניתן היום, ז' תשרי תש"פ' בתשרי, תש"ף, 06 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.