הדפסה

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד ת"א 15554-06-19

לפני
כבוד ה שופטת עירית כהן

התובעים:

1. פלוני
באמצעות תובעים 2- 3, אפוטרופסיו;
2. אלמוני
3. פלוני
ע"י ב"כ עוה"ד נבות את נבות

נגד

הנתבעים:

  1. ניסים אסולין
  2. ביטוח ישיר חברה לביטוח בע"מ

ע"י ב"כ עוה"ד קמין-סילש ואח'

החלטה

התובע יליד 1977, נפגע בתאונת דרכים ביום 3.1.16.
הנתבעת עותרת למינוי מומחה בתחום הפנימי ובתחום הטוקסיקולוגיה לצורך קביעת שיעור נכותו וקיצור תוחלת חייו ללא קשר לתאונה.
לטענת הנתבעת, מהחומר הרפואי עולה שהתובע היה מכור לסמים וקיבל מתדון, סבל ממחלת הפטיטיס C, שבגינה היה במעקב רפואי, וכן סבל מדלקות במערכת העיכול. עוד לטענתה, לנתונים אלה השלכה על כושר ההשתכרות של התובע ועל תוחלת חייו אלמלא התאונה.
הנתבעת פנתה למומחה בית המשפט בתחום השיקום בשאלת הבהרה בנוגע לתוחלת חיי התובע בשל מחלת ההפטיטיס C, והמומחה השיב שהנושא לא בתחום מומחיותו. השאלה והתשובה צורפו לבקשה.
התובע אינו מתנגד למינוי מומחה בתחום הפנימי עקב מחלת ההפטיטיס C אולם מבקש כי מומחה השיקום הוא שיתייחס לקיצור תוחלת החיים, לאחר שתתקבל חוות הדעת של המומחה הפנימי. התובע מתנגד למינוי מומחה בתחום הטוקסיקולוגיה וטוען כי המומחה בתחום הפנימי יכול להתייחס גם לנושא זה. התובע מוסיף כי לא הונחה תשתית עובדתית ל טענה שהתובע היה מכור לסמים.
מהחומר הרפואי עולה כי לתובע הפטיטיס C, הוא סבל מדלקת במעי, ובעברו שימוש בסמים. במסמך רפואי מיום 5.1.14 מצוין כי לדברי אשתו הפסיק להשתמש בסמים שנה קודם לכן. בסיכום ביקור במחלקה לרפואה דחופה מיום התאונה (3.1.16) נרשם שנמצאה שקית סמים קטנה בפתח פי הטבעת.
על פי בקשת הנתבעת ובהסכמת התובע, ימונה מומחה בתחום הפנימי.
המומחה יתייחס למצבו הרפואי של התובע, ללא קשר לתאונה, כפי שזה עולה מהחומר הרפואי שיומצא לו, לרבות מחלת ההפטיטיס C, הדלקות במערכת העיכול והטענה לשימוש בסמים. המומחה יחווה את דעתו גם בשאלה האם יש במצב רפואי זה כדי לגרום לקיצור תוחלת חיי התובע, והאם יש מקום למנות מומחה בתחום הטוקסיקולוגיה.
החלטת מינוי תשלח אל ב"כ הצדדים והמומחה.

המזכירות תשלח העתק מהחלטה זו לב"כ הצדדים.
ניתנה היום, ל' אב תשפ"א, 08 אוגוסט 2021, בהיעדר הצדדים.